Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zawieszenie tył - tuleje, wahacze, itp.

  1. #1
    RONI
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie tył - tuleje, wahacze, itp.

    Temat był - fakt, ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie

    Otóż zaczęło pływać z tyłu jakiś czas po ustawieniu zbieżności. Wnioskuję że to kwestia tuleji...no i właśnie. Tuleje na belce mam nowe -poliuretanowe. Wnioskuję zatem, że do wymiany kwalifikują się te 3 na wahaczach:
    http://moto.allegro.pl/item855103313...romeo_166.html

    Na allegro w wielu aukcjach pojęcie WAHACZ stosuje się do co najmniej 3 różnych elementów:

    1. http://moto.allegro.pl/item855590269..._5_v6_99r.html

    2. http://moto.allegro.pl/item855897554...y_tyl_trw.html

    3. http://moto.allegro.pl/item859507299..._tyl_nowy.html

    Czy może mi ktoś łopatologicznie wskazać element zawierający TULEJĘ PŁYWAJĄCĄ i przy okazji która z nich dokładnie to zamiennik pochodzący z Merca 124?

    Z góry dziękuję!

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Tuleja pływająca nie jest zamontowana w żadnym wahaczu tylko w zwrotnicy tylnej na samym dole i do niej przykręca się wahacz tą śrubą widoczną w linku z wahaczem używanym. W pierwszym linku zakreślona na elemencie nr 5. Nie kupuj tego z linku bo to szajs u mnie wytrzymał chyba nie całe 30 tyś km. Pozostałe oznaczona na linku tulejki zużywają się w małym stopniu i w zasadzie wymiana w większości jest nie potrzebna ( tak było u mnie i u kolegi ). Poszukaj tulei firmy TRW lub oryginału mercedesa nic innego nie kombinuj - szkoda kasy. Luz na tulejce łatwo sprawdzić - powiesić samochód na podnośniku, złapać za tylne koło i szarpnąć ( dość mocno ) do góry tak jak by się chciało je podnieść wtedy czuć luz.

  3. #3
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuje Ci Badboys za poradę. Problem w tym, że samych tulei nie jestem w stanie dostać tu gdzie jestem...musiałbym sprowadzać je z PL. Natomiast są dostępne całe elementy z linku 2 i 3 (DELPHI)-tanie nie są...ale cóż, jak mus to mus.
    Z kolei oryginał w ASO jeszcze drożej . Poza tym z tego co mówisz ich wymiana nie załatwi problemu.

    Przede wszystkim chcę wymienić tuleje pływające, które to (jak wieść niesie) są najczęściej główną przyczyną "rybiego zadu"...
    ...pytanie tylko która to tuleja? - ta mniejsza czy większa metalowo-gumowa??? Ponoć jedna z nich (pływająca właśnie) jest identyczna z MB W124 i okularem(W210).
    Chcę mieć pewność zanim zamówię...

    Ps. Swoją drogą w zestawie tych 3 tulei z linku dwie z nich to pływające - i stąd moje pytanie właśnie.
    Ostatnio edytowane przez RONI ; 22-12-2009 o 22:35

  4. #4
    alficzka Ferra
    Gość

    Domyślnie

    Miałem podobny problem do twojego,ale u mnie tył pływał już tak mocno,że nie dało się po naszych polskich drogach jechać szybciej jak 140km/h,byłem kilkukrotnie na stacji diagnostycznej i nic tam nie widzieli z tyłu.Wreszcie tydzień temu w...w sięgnął zenitu,a poza tym pogoda i jeszcze mniej niepewne zachowanie alfy na drodze zmusiły mnie do oddania auta do mojego mechanika.Powiedziałem,że napewno jest coś nie tak i jak nie chce mnie mieć na karku to niech to zrobi.Wymienił tuleje w wachaczu tylnym dolnym na trw i .....po ustawieniu zbieżności.....poezja,alfa jeszcze nigdy tak nie trzymała sie drogi,sprawdz te tuleje kolego.Pzdr.

  5. #5
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    O tym właśnie mówię cały czas - chcę to zrobić, tylko że samych tulei nie dostanę w Ire - są całe elementy. Więc która to tuleja???

    Od merca jest ponoć identyczna i jest dostępna. Jednak w katalogu są 4 do tyłu w mercedesie, więc muszę wiedzieć która z nich dokładnie jest taka sama i czy to właśnie ona jest odpowiedzialna za pływanie tyłu.
    Więc pytam raz jeszcze-która dokładnie to jest? Może ma ktoś dostęp do katalogu (np. DELPHI) i może podać nr katalogowy.

    Cytat Napisał alficzka Ferra Zobacz post
    Miałem podobny problem do twojego,ale u mnie tył pływał już tak mocno,że nie dało się po naszych polskich drogach jechać szybciej jak 140km/h
    Ja tam jeżdżąc po polskich drogach już przy 60 mam lęki

  6. #6
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Najczęściej pada tak jak napisałem ta w zwotnicy i to jest ta najmniejsza z tych trzech na zdjęciu.

  7. #7
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    O widzisz...i o to mi właśnie chodziło

    Podziękował i Wesołych Świąt

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    PYRZYCE,Zachodniopomorskie
    Auto
    AR166 2.4JTD 175KM 2005r
    Postów
    67

    Domyślnie

    http://moto.allegro.pl/item855103313...romeo_166.html
    Korzystał może ktoś z tego zestawu?Pytam,bo u mnie też zawieszenie do wymiany.

  9. #9
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Przeczytaj dokładnie temat - już napisałem że te tulejki a głównie ta najmniejsza jest słabej jakości wystarcza na kilkanaście tyś km. Poszukaj TRW lub oryginalnej mercedesa 124

  10. #10
    bogusch13
    Gość

    Domyślnie

    ja znalazłem włoskiej produkcji.zamówiłem już komplet...bo żaden machanik nie umie mi poweidzieć które do wymiany.podam wam link: http://www.moto.allegro.pl/item86151...romeo_166.html

    jak założe je w przyszłym tygodniu to wam powiem czy to pomaga....tak w nawiasie....moja alfa po ustawieniu zbieżności lata jak stara k.....po drodze że 40km/h da rady jechać

Podobne wątki

  1. Wymieniać tuleje czy całe wahacze?
    Utworzone przez kfz w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 07:09
  2. Poliuretanowe tuleje vs nowe wahacze
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 16:48
  3. Wahacze czy tuleje ?
    Utworzone przez Kaluznikow w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 22:22
  4. [156] Zawieszenie wahacze tuleje itd...
    Utworzone przez hocken w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory