Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Temat: NIe działa tempomat

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    To czekamy...
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    To czekamy...
    A więc robimy tak:

    1. zdejmujemy pokrywę skrzynki bezpieczników po lewej stronie od kierownicy (tam gdzie jest gniazdo OBD)
    2. odkręcamy dwa wkręty i zdejmujemy osłonę pod skrzynka z bezpiecznikami (u mnie była jeszcze do odkręcenia śruba w głebi po lewej od pedałów, ale wygląda mi na dorobioną przez poprzedniego właściciela mojego wehikułu)
    3. wypinamy wtyczkę od wyłącznika
    4. przy pomocy klucza "13" (na wyłączniku jest zrobiony sześciokąt pod taki klucz) przekręcamy wyłącznik tak by "skrzydełka" na wyłączniku weszły w nacięcia wykonane w blasze w której włącznik jest umieszczony
    5. zakładamy nowy wyłącznik, przekręcamy o jakieś 30 stopni, montujemy wtyczkę, osłony i robota gotowa.

    U mnie tempomat już działa!
    Przyjemnej pracy.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Witam, jaki koszt tgo włącznika i gdzie go kupiłeś?
    pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar matber1
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Porsche Cayman 987.2
    Postów
    304

    Domyślnie

    małem podobny problem tzn z dnia na dzien tempomat przestał działac, po włączeniu silnika kontrolka sie swieciła a chwilę potem juz nie działała, tak samo spontaniczne jak przestał tak zaczął działac i wszystko jest od dłuższego czasu ok.....Alfa miała focha??

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal0717 Zobacz post
    Witam, jaki koszt tgo włącznika i gdzie go kupiłeś?
    pozdrawiam
    Kupiłem go za 55 zł w ASO

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maciek.b52
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    AR 166 V6 3.0 Sportronic Progression 01/2001
    Postów
    40

    Domyślnie

    Witam. Odgrzewam temat. Mam wersję 3.0 Sportronic Progression (styczeń 2001) no i problem z tempomatem, który nie działa, a tak w ogóle to nie wiem czy go na pewno mam. Ale skoro mam bajery jak szyberdach i czujnik deszczu (też wadliwy...) to chyba powinienem tez mieć tempomat.
    Manetka jest z włącznikiem, po przekręceniu zapłonu pojawia się zielona tarczka na 2 sekundy... i na tym koniec. Kręcenie + i - w czasie jazdy na autostradzie nic nie daje, za to FES pokazuje cruise control - unavailable, pozytywnie wypada jedynie test kontrolki, która w czasie testu pali się na zielono. Nie ma żadnej wiszącej, luźnej, białej kostki, włącznik/wyłącznik pod pedałem hamulca działa poprawnie, ma 4 kable (czerwony, czerwono-czarny, biało-brązowy i zielono-czarny), przy pedale gazu jest potencjometr (też działa poprawnie), czujnika nie znalazłem (w FES-ie tez nie ma). Przeczytałem już chyba wszystkie posty o tempomacie, ale dalej nie wiem od czego zacząć, żeby w ogóle stwierdzić czy mam tempomat, czy tylko atrapę. Aha, no i nie odbijają mi kierunki, ale nie wiem czy ma to związek. Proszę o pomoc, bo tempomat bardzo by mi się przydał, szczególnie w długich podróżach do Polski.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek.b52 Zobacz post
    Przeczytałem już chyba wszystkie posty o tempomacie, ale dalej nie wiem od czego zacząć, żeby w ogóle stwierdzić czy mam tempomat, czy tylko atrapę. Aha, no i nie odbijają mi kierunki, ale nie wiem czy ma to związek. Proszę o pomoc, bo tempomat bardzo by mi się przydał, szczególnie w długich podróżach do Polski.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
    Tempomat w sensie modułu z tego co wiem jest w każdej V6, wersje bez tego wyposażenia nie miały wajchy przy kierownicy. Dlatego jak ktoś nie miał, kupował tylko komplet przełączników (tzw. kombajn) i łączył wtyczkę. Także IMO tempomat masz, tylko coś w nim nie działa, tudzież brak połączenia (Progression nie miała w standardzie tempomatu, więc może ktoś wymienił kombajn a nie połączył tego odpowiednio?). Nie odbijające kierunki nie mają tu nic do rzeczy - to jest standard w 166. Jeśli chodzi o czujnik deszczu, to masz soczewkę na szybie? Bo jak nie masz, to nie zadziała. Poza tym z tym czujnikiem ciężka sprawa jest i chyba gra nie warta świeczki żeby to uruchamiać...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    A spróbuj włączyć tempomat w czasie jazdy Z tego co wiem to jak go włączysz na postoju i potem w czasie jazdy dajesz + lub - to nie będzie działał Zaczyna działać dopiero od 50km/h
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Częstym powodem nie działającego tempomatu jest brak kontaktu na stykach przy czujniku hamulca. Obskoczyłbym go dokładnie miernikiem. Potem sprawdził podłączenie manetki.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Częstym powodem nie działającego tempomatu jest brak kontaktu na stykach przy czujniku hamulca. Obskoczyłbym go dokładnie miernikiem. Potem sprawdził podłączenie manetki.
    i czujnik pedału sprzęgła (przy zwykłej skrzyni biegów) oba czujniki są do sprawdzenia MEScan.

Podobne wątki

  1. Nie działa tempomat
    Utworzone przez tropiciel4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2022, 16:23
  2. Nie działa tempomat
    Utworzone przez neo_bytom w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 21:48
  3. NIe działa tempomat
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 19:29
  4. Tempomat. Nie działa regulacja prędkości
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 19:12
  5. [MiTo] Jak działa tempomat?
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory