Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Ciężko cgodzą biegi

  1. #1
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie Ciężko cgodzą biegi

    pomuszcie bo juz niemam siły. Bardzo ciężko chodzi mi drążek zmiany biegów ale tylko na boki, gura dół jest ok. jak przechyle drążek w lewo lub w prawo to tak zostaje niewraca na środek. co to może być???

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Zatarta linka lub wybierak w skrzyni, ale raczej linka.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    zatarta tulejka przy skrzyni, z tego co pamiętam jest instrukcja w dziale Zrób to sam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomek166
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa Romeo 166 rok prod. 2002 poj. 2400
    Postów
    95

    Domyślnie

    Rozbierz pokrowiec i konsole i zobacz może materiał się skruszył i przeszkadza w dobrym działaniu dźwigni
    Oczywiście, może być też to co piszą koledzy.
    Ale zawsze lepiej zabrać się od najprostszej roboty powodzenia.

  5. #5
    trei
    Gość

    Domyślnie

    też obstawiam mechanizm drążka, a nie linki. linki odpowiadają raczej za ruchy przód-tył. łatwo możesz się przekonać, bo do mechanizmu drążka da się w miarę łatwo dobrać. trzeba zdemontować pokrywkę - tą do której przymocowany jest skórzany mieszek drążka. to siedzi na zaczepy i można delikatnie podważyć i wyciągnąć. pod spodem są śrubki do zdemontowania kanału całego - razem z podłokietnikiem. trzeba uważać na kostki elekryczne które są w środku - głównie zasilanie gniazda elektrycznego tylnego (między siedzeniami).

    pod spodem jest wygłuszenie, a pod nim mechanizm drążka. jeżeli ci się coś tam zatarło, albo zużyło to podpowiem, że wiele różnych samochodów z grupy fiata miało dokładnie ten sam mechanizm, albo bardzo podobny, np. seicento.

  6. #6
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    Siema , mialem ten sam problem (nawet auto kupilem taniej bo gosc myslal ze to wina skrzyni ) postepuj zgodnie z instrukcja. U mnie ciezko bylo trafic z biegu 2 na 3 , totalnie sie drazek nie prowadzil, a po oczyszeniu, nasmarowaniu chodzi idealnie! podczas oczyszczania tulejke papierem oszlifuj tak zeby chodzila luzno, nasmaruj, skrec i jazda alfa 156 i 166 maja jednakowe prowadzenie wiec do roboty! Pozdro

    ---------- Post dodany o godzinie 15:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:14 ----------

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ow_na_luz.html aha link mialem zapodac

  7. #7
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    ok dzisiaj to sprubuje zrobić

    No i zrobiłem było tak jak mówiłeś, zrobiłem to w pół godziny. Rozebrałem wyczyściłem i nasmarowałem. Teraz chodzą super
    Ostatnio edytowane przez jasiu486 ; 23-02-2010 o 18:43

  8. #8
    magico
    Gość

    Domyślnie

    Siemka, tez mi gałą ciężko chodziła i miałem problem z 5i6.

    Aż cos wypadło i nie mogłem wrzucić wstecznego. Rozbieram i patrze a tam ta panewka co z boku po prawej wychodzi wypadła z tego cięgna, wsadziłem i giy wchodzi ale....

    teraz tak luźno lata, lepiej wchodzą biegi i mam tam gdzie 1i2 jest 1i2, tam gdzie 3i4 mam 1i2 a 5i6 mam 3i4 a żeby wrzucić 5i6 muszę ten pierścień do wstecznego unieść.

    Teraz pytanie co mogłem złożyć nie tak i czy ta panewka jest w tym cięgnie osadzona bezpośrednio czy np była jakaś tulejka na panewce i ona dopiero była wsadzona w cięgno?

    Proszę o pomoc bo w aso ganinex pracują debile.

  9. #9
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Przy okazji, aby nie zakładać nowego wątku - w mojej V6 wybierak czy tam drążek jest zbyt mocno wychylony do przodu. Najpierw myślałem, że w V6 tak jest w stosunku do JTD, ale podobno można to jakoś wyregulować. Da radę to zrobić rozbierając tunel środkowy ?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scorpion Zobacz post
    Przy okazji, aby nie zakładać nowego wątku - w mojej V6 wybierak czy tam drążek jest zbyt mocno wychylony do przodu. Najpierw myślałem, że w V6 tak jest w stosunku do JTD, ale podobno można to jakoś wyregulować. Da radę to zrobić rozbierając tunel środkowy ?

    To się reguluje przy mechanizmie na skrzyni.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] Ciężko chodzą biegi
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 17-01-2024, 11:05
  2. Biegi ciężko wchodzą!!!
    Utworzone przez Jino w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 12:18
  3. Ciężko wchodza biegi JTD
    Utworzone przez Mariusz547 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 17:27
  4. [159] Biegi ciężko chodzą
    Utworzone przez xmy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 13:31
  5. Biegi ciężko wchodzą...;/
    Utworzone przez Sulerz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory