Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 166 (194tys. km) - kto doradzi co trzeba zrobić ?

  1. #1
    artur31
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 (194tys. km) - kto doradzi co trzeba zrobić ?

    Alfa Romeo 166 2.0 Twin Spark rok 2000 mechaniczna skrzynia biegów.
    kupiona z przebiegiem 178 tys.

    Samochód anbielski z podbijaną książka serwisową, ostatni serwis przy 178 tys. z adnatocją o wymianie paska rozrządu .... tyle wiem.

    przejechałem ok 16 tys. km i myślę o wizycie u mechanika.

    Miałem jedna wpadkę z silnikiem .... jak go kupiłem to sprawdzałem olej niemalże codziennie, ale że nic nie ubywało dałem sobie w końcu spokój.
    Po przejechaniu ok 4tys. km w bagnet był suchy i dolałem ponad litr oleju.
    Ale wszystko chodzi jak trzeba.
    Jaki można uzyskać przebieg na 2.0 TS ... 300 tys. ? jeżdże głównie po autostradach raz lub dwa dni w tygodniu.... resztę czasu stoi w garażu .... staram się nie jeździć krótkich dystansów.

    Zawieszenie delikatnie skrzypi ale tylko z tyłu, raczej nic nie stuka.
    Tylne koła zjadły paskudnie opony (od zewnątrz wyglądały wporządku od wewnątrz na samej krawędzi wytarte do płótna).

    Moje pytanie co powinienem w nim wymienić, olej, świece, rozrząd, pompe wodną ..... ????

    Gdzie można oddać samochód w dobre ręce - w Lublinie lub najchętniej w Chełmie


    Artur

  2. #2
    seb22
    Gość

    Domyślnie

    miałem podobnie z tym olejem,
    chyba trzeba zacząć od podstaw typu zwykły servis - olej, filtry itp, z czasów kiedy jezdziłem polonezem zmieniam olej co 8-10k semisynthetic, silnik był w stanie idealnym po przebiegu 180k km w poldku, mysle ze jednak alfa z 2000 roku potrafi spisac sie duzo lepiej

  3. #3
    artur31
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz ...
    W wolnej chwili, oddam samochód do małego serwisu.

    1. Zastanawiam się tylko przy jakim przebiegu powinienem wymienić rozrząd i co ile się go wymienia ?

    2. kiedy i co ile powinienem wymienić świece .. przewody zapłonowe ?

    3. czy są jakieś inne elementy które powinienem wymienić ... i ewentualnie kiedy ?

    Tak apropo to mój pierwszy samochód ... i jestem trochę zielony w tych sprawach, do tej pory tylko jeździłem i nie musiałem się martwić o takie rzeczy.

    Artur

  4. #4
    zawix
    Gość

    Domyślnie

    czesc z tylnym zawieszenie mialem dokladnie to samo wyrobione sa gumy na drazkach tylnego zawieszenia nalezy wszystko wymienic bo wkrotce zjedzie ci nastepny komplet opon a skrzypienie tez moze byc od tego bo zapewne gumy sa sparciale

  5. #5
    gizmocs
    Gość

    Domyślnie

    A ja Ci powiem z autopsji ze nie zostawiaj naprawy do Polski, to sie po prostu nie oplaca. to samo prawie zaplacisz tutaj, a pozatym nie zmarnujesz urlopu !!!

    A druga sprawa to jedzie do servisu gdzie sie znaja na alfach albo musisz sie sam przyuczyc, bo jak nie to bedzie drogo kosztowac.

    pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    rozrzad zmien za jakies 40k km. 300k silnik spokojnie powinien wykrecic jesli bedziesz dlab o niego i o plyny

  7. #7
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Rozrząd spokojnie powinien wytrzymać 60 tyś , jesli masz dobry jakosciwo i pewny olej to wymiana co 20 tys . W samych trasach auto przejedzie i 400 tys km

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.9 JTD Kiedy trzeba tankować?
    Utworzone przez mirek629 w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-09-2013, 19:05
  2. Niech ktos coś doradzi bo już nie wytrzymuje
    Utworzone przez 1984 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 20:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory