Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: mechanizm różnicowy

  1. #1
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie mechanizm różnicowy

    Panowie problem tego typu ,ze chyba cos w skrzyni sie posypalo Wydaje mi sie ze to mech. różnicowy ,biegi wszystkie chodzą OK , ale cos "chrobocze" z lewej strony, podnioslem przod i kiedy poruszam kolem na biegu cos tam dzwoni,chrupie itp. i barrrdzo buczy podczas jazdy. Co Panowie radza, wyjmowac skrzynie i reanimowac (tylko gdzie konkretnie) , czy kupic skrzynie? ahhh te alfy...... skarbonki

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Witam ostatnio miałem ten sam problem, bez wytargania skrzyni się nie obejdzie, umie rozsypał się mechanizm różnicowy i przy okazji zrobiło dziurę w obudowie skrzyni, dziurę zalepił magik/spawacz no i kupiłem komplet kół zębatych mechanizmu różnicowego 4szt. koszt w ASO ok. 500zł, nie kupisz pojedynczo bo po 2007 była zmiana technologiczna, nowe zębatki mają mniej zębów a co za tym idzie są masywniejsze i bardziej wytrzymałe, także życzę powodzenia...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2,4JTD CF3 '02; 166 3.0V6 '00
    Postów
    126

    Domyślnie

    Proponuje najpierw sprawdzić przegub wewnętrzny.

  4. #4
    lacky
    Gość

    Domyślnie

    tydzien temu targalem swoja skrzynie padly lozyska na walku golownym i powyrywalo pare zabkow udalo sie jednak znalesc nowe waleczki do tego polecam zarzucic nowe sprzegielko

  5. #5
    Krzychu25wroc
    Gość

    Domyślnie

    sprzegielko świerze wymieniane jakos w grudniu i wlasnie od tamtego momentu zaczely sie jakis dziwne odglosy wydobywac w czasie jazdy.wymienione lozyska w kolach ,ale to nie pomoglo ,wiec zostal mechanizm roznicowy skoro slychac jakies "grzechotanie" , wycie i taki dziwny dzwiek jakiegos mega luzu kiedy bardzo szybko puszczam sprzeglo ( slysze to kiedy mam otwarte okno ).
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 14-06-2010 o 23:32

Podobne wątki

  1. Mechanizm różnicowy 166 3.2 V6
    Utworzone przez pepe146 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 22:03
  2. [156] mechanizm różnicowy Q2
    Utworzone przez alexradom w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 16:52
  3. [GTV] Mechanizm różnicowy
    Utworzone przez A.D.I.K w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 22:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory