Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

  1. #1
    Felkins
    Gość

    Domyślnie Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

    Witam wszystkich Jestem tu pierwszy raz. Przymierzam sie do zakupu mojej pierwszej Alfy Auto jest piekne i bardzo mi sie podoba i znalazlem taka jedna ktora mi sie podoba i zrobila na mnie ogromne wrazenie!! Dodam ze auto jest z 2003r gosc twierdzi ze nic z autem sie nie dzieje jest po wymianie plynow i rozrzadu na co posiada podobno rachunki.... Alfa jest piekna i dodam ze chcialbym kupic auto ktore mi troche posluzy i nie bede co chwile czegos naprawial. Prosze powiedzcie mi co sadzicie o wersji 2.4JTD 175km automat na co nalezy zwrocic szczegolna uwage przy skrzyni automatycznej jak jest z jej awaryjnoscia ?? Auto jest z 2003r a gosc chce za nia jakies 29tys. zl i ma podobno przejechane 150tys. km. Na poczatku czerwca byla ona wystawiona na otomoto w Gdańsku, kolor niby wisniowy moze ktos z was ja ogladal ?? Dziekie pzdr
    Ostatnio edytowane przez Felkins ; 23-06-2010 o 16:39

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    rybnik
    Auto
    alfa romeo 166 jtd
    Postów
    47

    Domyślnie zakup alfy z automatem

    z tego co się orientuje to najczesta usterka to problem z elektroniką, a szczególnie zalanie sterownika skrzyni z cieknącej nagrzewnicy. sterownik znajduje sie pod konsolą srodkową. najlepiej odkręcic od strony pasażera boczek od środkowej konsoli i zobaczyc czy nie ma tam mokro. pozdrawiam i zycze udanego zakupu
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 23-06-2010 o 22:00

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar matber1
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Porsche Cayman 987.2
    Postów
    304

    Domyślnie

    2003r za 29tyś??!! To już po lifcie jest tak?? Drogawo trochę....

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał matber1 Zobacz post
    2003r za 29tyś??!! To już po lifcie jest tak?? Drogawo trochę....
    chciałeś powiedzieć taniawo...ja za swoją w tamtym roku zapłaciłem 40 kpln, ale nic poważnego przy niej nie musiałem robić...poza padniętymi czujnikami samopoziomowania ksenonów...
    a co do alfy z tym silnikiem to jeśli olej nie był w skrzyni wymieniany to biegiem wymieniać....
    przed kupnem pomęczyć ostro skrzynię i zobaczyć czy nie zapali się kontrolka skrzyni oraz czy nie zacznie szarpać w korkach oraz przy zmianie biegów oraz standardowo sprawdzić zawiechę bo do tanich to ona nie należy..
    i polecam odwiedzić serwis niech ją obejrzą i podepną kompa...
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Felkins
    Gość

    Domyślnie Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

    Ok dziekuje za cenne uwagi Podobno facet wymienial olej w skrzyni biegów i to jest model po FL. Jezdzilem tym autem jako pasazer i do wymiany sa wachacze przednie gosc sie przyznal do tego i zjedzie na wstepie z 1 tys zl tak powiedzial. Obecnie tym autem jezdzi zona i wozi dzieciaki w fotelikach do przedszkola skora w srodku i wnetrze jak nowe Tak jak napisal matber1 to jest normalna cena 29 tys, poniewaz gosc powiedzial, ze jak kupowal alfe w zeszlym roku to zaplacil za nia ( nie wymienil dokladnie ile ) ponad 40tys. lub cos bardzo mocno kolo tego zblizone.
    To zostaje mi odwiedzic serwis w Gdyni i miejmy nadzieje, ze z autem bedzie wszystko OK i tylko kupowac. Dodam, ze gosc nie jest zadnym handlarzem i sprzedaje auto, bo on nim malo jezdzi glownie zona, a te auto jest dla niej za duze? Ogolnie facet zrobil na mnie bardzo pozytywne wrazenie. Powiem szczerze, ze boje sie tej skrzyni automatycznej..... Zdaje sobie sprawe ze w kazdym innym aucie moze pasc tez automat i dlatego obawiam sie. Pewnie nie ma reguly w jednej alfie taki automat bedzie chodzil sprawnie, az po kres dni auta a w innym juz po niewielkim przebiegu moze zdechnac... Moze lepiej manual ?? Mozecie rzucic okiem na to ogloszenie http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-2-4...C13382747.html
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 23-06-2010 o 22:01

  6. #6
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Dowiedz się na jaki olej zalał do skrzyni biegów. To jest bardzo ważne.
    Podejrzewam, że tam jest ta sama skrzynia co w wersji przed FL, czyli 4HP20.
    Jeżeli wlał do niej coś innego niż Esso to lepiej jak najszybciej zmienić, bo beda problemy.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar matber1
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Porsche Cayman 987.2
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    chciałeś powiedzieć taniawo...ja za swoją w tamtym roku zapłaciłem 40 kpln, ale nic poważnego przy niej nie musiałem robić...poza padniętymi czujnikami samopoziomowania ksenonów...
    a co do alfy z tym silnikiem to jeśli olej nie był w skrzyni wymieniany to biegiem wymieniać....
    przed kupnem pomęczyć ostro skrzynię i zobaczyć czy nie zapali się kontrolka skrzyni oraz czy nie zacznie szarpać w korkach oraz przy zmianie biegów oraz standardowo sprawdzić zawiechę bo do tanich to ona nie należy..
    i polecam odwiedzić serwis niech ją obejrzą i podepną kompa...

    jezeli to jest tano to ja proponuje kupic 2002r za 19tyś wymienic olej filtry i rozrząd i zostanie jeszcze trochę w kieszeni. Nie mówie o tym który przód jest ładniejszy bo to kwestia gustu, tylko o samej różnicy w kwocie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Wink

    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    Dowiedz się na jaki olej zalał do skrzyni biegów. To jest bardzo ważne.
    Podejrzewam, że tam jest ta sama skrzynia co w wersji przed FL, czyli 4HP20.
    Jeżeli wlał do niej coś innego niż Esso to lepiej jak najszybciej zmienić, bo beda problemy.
    Majkelu przed FL nie było JTD w automacie. sam nad tym bardzo ubolewałem, bo to fajna sprawa w takiej limuzynce no i jeszcze szczególnie w dieslu gdzie nie trzeba się przejmowac duzo wiekszym spalaniem..
    automat to automat. jeden raz sprobujesz i potem juz tylko zegnaj manualu...
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 24-06-2010 o 09:16

  9. #9
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Wiem wiem, że nie było JTD w automacie przed FL.
    Przed FL były 2.5 i 3.0 V6 w automacie 4HP20. Podejrzewam, że po FL do JTD wsadzili ten sam automat. Jest fajny. Sam takowy posiadam
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  10. #10
    Felkins
    Gość

    Domyślnie Zakup Alfy 166 2.JTD z automatem

    Witam wszystkich. Dowiedzialem sie jaki olej byl wlewany do skrzyni. Gosc mowi ze wlal olej do skrzyni przy przebiegu 130tys. km marki Dekstron 3 celem. Z tego co juz sie dowiedzialem to jest to nie odpowiedni olej. Czyli co radzicie odpuscic sobie zakup tej alfy bo za jakis czas moze strzelic skrzynia ?? A moze ktos jest z gdanska i moglby podskoczyc i obejrzec ta alfe ?? Bylbym bardzo wdzieczny

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 159
    Utworzone przez Dino240476 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:48
  2. zakup alfy 159
    Utworzone przez BAQ w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 23:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory