Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 2.0 V6 Wymiana potencjometru przyśpieszenia gazu

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    potencjometr jest przykręcony na 2 śrubkach 10. Nie kiedy wychodzi strasznie ciezko. z tego co pamietam potencjometr od tb jest inny niz od innych v6. jesli chcesz taki potencjometr to pisz na pw bo mam taki.

  2. #12
    kmiter
    Gość

    Domyślnie

    No i potencjometru gazu ciąg dalszy...
    Bella pośmigała pół roku i na wigilię znowu gaz na maksa i te same objawy co wcześniej... Skorzystałem więc z oferty kolegi h0se166 i podpiąłem nastepny potecjometr z opcją żę tamten padł... niestety gaz dalej na maksa... ale że to była używka i że może też uszkodzona bo nr na obudowie miał identyczne czyli był od tego samego modelu (2.0v6TB) poprosiłem h0se166 o załatwienie drugiego potencjometru i po dwóch dniach mi go przysłał... tylko że po podpięciu nic się nie zmieniło... po odpaleniu gaz na maksa a obroty na 7000... zapomniałem napisac że wcześniej podpiąłem go pod kompa i wyskoczył potencjimetr. Także trzeba było sprawdzic przewody... i wyszło !!! przy wejściu do komory silnikowej przetarły sie na grodzi... i po dokładnym zaizolowaniu wszystko jest ok.
    I tu chciałem podziękowac koledze h0se166 bo żeby nie jego pomoc to cięzko było by znaleźc problem,gośc ma sporo części a jak nie ma to szybko załatwi co ważne gdy auto stoi rozkręcone u mechanika, i co najważniejsze jest UCZCIWY- potencjometry odesłałem a kasę zwrócił!!! Także jak chcecie części do Alfy to polecam h0se166.
    A piszę to wszystko dlatego bo po podpięciu do kompa mój magik powiedział mi że może lepiej dac sobie spokój z używkami i kupic w serwisie nowy potencjometr.. zadzwoniłem więc do serwisu i pan po sprawdzeniu mówi mi 2400pln, po podaniu nr vin spadło do 1600pln. i gdybym tak postawił Alfę w takim serwisie to nie wiem czy w 5000pln bym sie wyrobił. Bo pewnie wymieniliby jeszcze przepustnice( bo tak opisane jest w kodach błedu 0220- przepustnica/czujnik połżenia pedału...) a przewody sprawdziliby na końcu. A tak zapłaciłem magikowi 250pln. tyle ponad miesiąc bella stała...

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    bardzo dziekuje za reklamę

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    alfa romeo 146 1.8 twin spark 16v 1997 rok
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam kolego w którym miejscu miałeś przetarte te przewody?Bo mam takie same jaka już trzy poteciometry założyłem i to samo.Od strony ściany grodziowej czy od strony auta pod kokpitem?Wiem że minęło już parę lat ale może pamiętasz.Bo już mi nerwy puszczają.z góry dziękuję za odpowiedź.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 20:41
  2. [145] Jak dostać sie do kostki potencjometru gazu
    Utworzone przez Klakierr w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 20:14
  3. Błąd potencjometru pedału przyśpieszenia
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 11:08
  4. Kostka potencjometru gazu / regeneracja turbiny VNT
    Utworzone przez pampik w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 17:09
  5. Demontaż potencjometru pedału gazu
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory