Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wentylator pracuje po wyłączeniu silnika.

  1. #1
    remila
    Gość

    Unhappy Wentylator pracuje po wyłączeniu silnika.

    Witam!

    Ostatnio ( w przeciągu 3 tygodni) dwukrotnie, po wyłączeniu silnika wentylatory cały czas pracowały. Po kilku minutach takiej pracy z obawy o rozładowanie odłączyłem akumulator, jednak po włączeniu rano już na zimnym silniku wentylator od razu się włączał. Po przejechaniu i rozgrzaniu silnika sytuacja wracała do normy. Poradźcie proszę co może byc tego przyczyną? Jakiś czujnik czy przekaźnik?
    Ostatnio edytowane przez remila ; 07-07-2010 o 19:07

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    było opisywane na forum, sklejone styki przekaźnika wentylatora.
    Przekaźniki są w "pudełku" za lewym reflektorem (rozmieszczenie dokładnie pokazane w instrukcji obsługi).

  3. #3
    remila
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za informację! Ten przekaźnik da się wyczyścić czy kupowac nowy?




    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Witam,
    było opisywane na forum, sklejone styki przekaźnika wentylatora.
    Przekaźniki są w "pudełku" za lewym reflektorem (rozmieszczenie dokładnie pokazane w instrukcji obsługi).

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Da się przeczyścić.

  5. #5
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam poważny problem z AR 166 pojechałem dziś na sprawdzenie szczelości klimatyzacji. typ nabil azot 19bar gaz w mgnieniu oka uciekał, powiedziałem mu że klima była rozpinana podczas wymiany nagrzewnicy, pokazałem mu gdzie(podszbię strona pasażera). ten wziął bańke z wodą z płynem do mycia naczyń i zaczął lać na te złącze,znalazł wyciek. I tu zaczyna się mój problem. wracając do domu zapalił mi sie check i pracowały wentylatory chłodnicy na maxa podjechałem na komputer no i jest bład "uszkodzony przekaźnik wentylatora chłodnicy' pojechałem do elektromechanika sprawdził wszystkie przekaźniki, wszystko dobrze przekaźniki działają. następnie odłączył czujnik temperatury silnika i też te wentylatory pracowały na maxa,wszystkie przekaźniki dobre bezpieczniki też, a wentylatory pracują cały czas. powiedział ze jest błąd w klimatyzacji ale to trzeba specjalnym komputerem sie połączyć i wykasować błąd i będzie dobrze, proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 27-04-2011 o 18:21

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam, Kolego arni52,
    masz uszkodzony presostat w układzie klimatyzacji lub "osioł" który Ci napełniał dał za dużo czynnika i jest cały czas za wysokie ciśnienie w układzie klimy.
    Presostat (czujnik ciśnienia w układzie) jest na osuszaczu układu klimy (wygląda jak puszka piwa) przykręcona do obudowy wentylatora chłodnicy, rozłącz łącze tego czujnika jeśli wentylatory się wyłączą to masz winnego.
    Pozdrawiam

  7. #7
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    Tylko jest taka akcja że on mi nie nabił klimy tylko wpusićł azot aby sprawdzić szczelność tam żadnego czynnika nie ma

    ---------- Post added at 09:21 ---------- Previous post was at 09:11 ----------

    zszedłem teraz do bryki odpaliłem i na razie wentylatory nie pracują jadę rozgrzać silnik,ale nadal sie świeci check

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Połączyć się programem diagnostycznym ze sterownikiem silnika i zobaczyć jakie są zapisane błędy i czy po skasowaniu się pojawiają.
    Na wszelki wypadek opróżnij układ klimy (są zaworki podobne do wentyli w kołach).
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 22-04-2011 o 09:27

  9. #9
    arni52
    Gość

    Domyślnie

    bryka zrobiona podjechałem do elektromechanika na kompa,były 3 błędy
    1'uszkodzony przekaźnik wentylatora chłodnicy'
    2'błąd cyrkulacji spalin (mam zaślepiony EGR) to dlatego
    3'czujnik pedału sprzegła i ten błąd caly czas mi wywala co jest? już go kasowałem z 5 razy. magik skasował błędy i już się nie świeci check. Teraz tylko zagrzać silnik i sprawdzić czy zadziałają wentylatory.dziękuję za wszystkie podpowiedzi

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Błąd "czujnik pedału sprzęgła" jak sama nazwa wskazuje, nad pedałem sprzęgła jest wyłącznik podobny jak nad pedałem hamulca.
    Pooglądać, przyczyną jest brak styku (przeczyścić łącze), pedał sprzęgła nie odbija w końcowe górne położenie (sprężyna podnosząca pedał), sam wyłącznik nie dosunięty.

Podobne wątki

  1. Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu 2.4 JTD
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 00:27
  2. Wentylator silnika pracuje cały czas.
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 09:07
  3. Wentylator nawiewu - pracuje po zgaszeniu auta
    Utworzone przez jarek grabowski w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 12:13
  4. 1,9 jtd 115 KM wentylator nie pracuje ??:(
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 19:19
  5. dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory