Strona 3 z 362 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 3620

Temat: Zakup Alfy 166

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    TS za 10 tys. to tez nie jest dobre rozwiazanie, jesli nie bedziesz mial z 15 tys na auto to nie ma co podchodzic do tematu. Po zakupie i tak musisz wydac 2-3 tys. na pakiet startowy, wiec koszty rosna ale pozniej masz swiety spokoj. Jesli bedziesz szukal TS to ze skrzynia 6- biegowa, bo 5 troche nie wyrabia na trasach. Jesli bedziesz mial pytania w sprawie silnika TS to pisz. Pozdrawiam!!!

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Ja rok temu szukałem długo...Ceny niskie i rocznik młody równa się tragedia...:-). Za swoją zapłaciłem 22 tys. zł i jestem pewien, że było warto, bo egzemplarz pod każdym względem luxxxx...Pozdr

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Prawda. Ja wczoraj starłem się sprzedać Lagunę i jak powiedziałem handlarzowi ile przeznaczyłem na samochód (mówię o 166) plus jego doprowadzenie do stanu używalności to powiedział, że on takie alfy po 8 tysięcy kupuje w super stanie...

    Fascynuje mnie zawód handlarza samochodami. Oszukują, kombinują i nazywają to pracą...

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar matber1
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Porsche Cayman 987.2
    Postów
    304

    Domyślnie

    jak chcesz to mam do sprzedania gaz sekwencja 2generacja - butla w kole. Mam go u siebie zamonowanego i jest ok- sprzedaję bo jestem przeciwnikiem gazu (a niestety moja miała go juz zamonotwanego jak ją kupowałem) Jak znajdziesz Belle bez gazu a będziesz chciał zamontowac to zapraszam. Cena będzie jak dla klubowicza

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Czy możesz napisać coś więcej o tej instalacji gazowej? Jakie masz komponenty?

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    tomasz25 nie kupuj 166

    jeszcze do niedawna polecałem wszystkim to auto ... wielu się skusiło ... a teraz placzą
    płaczą bo to auto jest drogie w utrzymaniu ... 90% użytkowników doszukując się jakiejś nieprawidłowości odpuszcza po wizycie u serwisanta ... jak słyszysz 400 za wahacz dolny 150 za górny a są po dwa to się robi 1100 za same wahliwa ... do tego serwis i wymiana ... i tak z każdą pierdołą ... Alfa Romeo to nie jest Volkswagen czy Opel których jeździ po drogach setki tysięcy a części zamiennych jest od zarąbania różnych różnistych ... Alfa Romeo 166 w wersji 3.0 w pełnej opcji w salonie kosztowała ponad 230tys. PLN !!! więc jak widzisz już półka kupna była wysoka a do tego jeszcze należało samochód utrzymać

    ... jak chcesz mieć ładny pomnik przed domem albo spędzać w niej miło czas z dziewczyną to możesz kupić coś za 9-10-15 tys w przeciwnym razie nie kupuj jej !!

    skończy się to tak ze kolejny pseudo-alfista rzekomy entuzjasta motoryzacji będzie chodził i głosił często słyszane farmazony ... alfa to koszmar alfa się psuje alfa jest niefajna ...

    alfa starzeje się i niszczy jak wszystkie inne samochody tylko to co w Oplu czy VW naprawisz za 100 zł w alfie zrobisz za 400 zł. i ceny rosną wprost proporcjonalnie.
    Nie stać cię nie kupuj. ostatnio kolega płakał wiesz kurde w moim passacie zrobiłem całe zawieszenie ... kur... ile mnie to kosztowało ... ile pytam ? stary z robocizną prawie 2 tys mi wyszło to ja mało się nie położyłem ze śmiechu ... spojrzał na mnie jak na wariata i powiedziałem mu ile dałem za zawieszkę w 166 to nie uwierzył ...

    założyłem zawieszenie KONI SPORT 2600pln kpl amorów ... ale do całej reszty wymiany wszystkich gum wahaczy tulei itd dołożyłem prawie 7 tys zł ... całość kosztowała mnie dyszkę bezmała...

    tak to wygląda .. teraz jadę zmienić znowu rozrząd po 80tys i dojdzie do tego jakiś usczelniacz pewnie pompa wody rolki itd i znowu z robitą wyjdzie koło 2500zł ...

    niedawno lecąć po autostradzie przy 230km/h zweryfikowała mi się skrzynia automatyczna ... auto ma przejechane 186tys a ja go nigdy nie oszczędzałem więc mogła trzasnąć ale za remont skrzyni zapłaciłem 6200zł ... mogłem kupić używkę na allegro ale co bym miał nie wiem ... pękła pompa oleju skrzyni zniszczyła sprzęgło i tarcze itd ... gdybym miał policzyć ile wlożyłem w ten samochód od 3 lat to bym kupił 4 passaty albo 3 BMW 5 albo 2 AUDI S8 ale jadąc nią czuję się że ja i ona to jedno że razem tworzymy duet doskonały.
    kiedy wsiadam i zamykam drzwi moje zakonczenia nerwowe łączą się z jej systemem elektronicznym.
    Może nie jest najszybsza, może nie jest ekonomiczna, ale kiedy mkniemy razem to jest to bezcenne za resztę płacę MASTER CARD

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 24V Sport-tronic Rok produkcji: 1999
    Postów
    237

    Domyślnie

    nie ma tez co popadać w skrajności jeżeli wszystko się robi w autoryzowanym servisie Alfy to faktycznie płaci się sumy pokaźne, nie trzeba przecież auta serwisować w ASO jest parę dobrych warsztatów specjalizujących się w Alfach i jest taniej jakies 50%, a takie rzeczy jak wymiana klocków, tarcz czy nawet łożyska kola można zrobić w zwykłym warsztacie, w grudniu rozsypało mi się łożysko prawego kola, pojechałem do Alfy koszt łożysko z piasta 600zl netto + 450zl robocizna , to samo kupiłem na allegro za 250zł nowe + robocizna na zwykłym warsztacie 110zl za wymianę , kolejna wymiana olej silnikowy , w alfie wymiana 220zl + olej ok 300zl , olej kupiłem na allegro za 120zl + wymiana 60zl w warsztacie , fakt z niektórymi rzeczami warto jechać do alfy bądź warsztatu specjalizującego się w tych autach, np wymiana rozrządu czy sprawy elektryki

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ostatnie zdanie blackalfa166... nic dodać, nic ująć. Kwintesencja. Dlatego muszę ją mieć!
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 27-07-2010 o 13:12

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał rac85 Zobacz post
    nie ma tez co popadać w skrajności jeżeli wszystko się robi w autoryzowanym servisie Alfy
    akurat ja nie robię tego w ASO robię to u mechanika który ma taką samą 166 i na codzień pracuje w ASO Alfy ... ceny na części jaki mi zapodaje nie są do wyrwania na allegro oczywiście za oryginał ...

    to że jest tak jak mówisz że na allegro części i robocizna u miecia to ok no problem

    ale nawet kpl zawieszenia na allegro:
    najtańsze badziewie na przód kpl dwa dolne dwa górne 750zł
    najtańszy tył kpl dolne górne 680zł
    do tego tuleje belki 4 kpl 460zł
    łączniki stabilizatora 4 kpl 190zł
    gumy stabilizatora prżód tył 100zł
    amory przód 450zł
    amory tył 450zł
    Całość same części 3080zł do tego najtańszy mechanik który to jakoś poskłada młotkiem 700- 800zł i do tego geometria 200 zł to łącznie daje nam :
    3980PLN
    przypominam że części użyte to tiwan chiny itd znam takich co zrobili taki remont pojeździli 8-10 tys i wszystko skrzypi i buja dołożyłem ponad drugie tyle ale wszystko mam w oryginale i regulowane zawieszenie KONI SPORT i spokój na kolejne 60 tys

    z zawieszeniem alfy to jest tak że albo zrobi się całe od razu bez pominięcia czegokolwiek albo później regularnie trzeba reanimować pojedyńcze elementy a to dolne padną później górne później łączniki później tył zrobisz tył już przód się odzywa i tak w koło ... i tak na prawdę większość nie ma nawet szansy zaznać przyjemności jazdy tym autem bo nie wie jak to jest z nowymi częściami.

    gdybym kolejny raz kupował już trzecią 166 to nie patrzyłbym w ogóle na mechanikę ... stan zawieszenia i osprzętu to marginalna sprawa ... jak już szukać to auta całego blacharsko bez przeszłości ... można takie 3.0 99r - 2000r wyrwać za 12-15 tys i od razu wstawić na kpl serwis kpl zawieszenia płyny klocki od razu polecam FERODO DS2500 do tego rozrząd i pompę wody ... całość wyjdzie ok 13-15 tys w serwisie - NIE ASO żeby było jasne ale suma sumarum masz za 24-30 tys auto jadąc którym banan z twarzy nie będzie ci schodził a jej rówieśniczki BMW i AUDI mogą się schować bo za 24 - 30 tys nie kupisz tak idealnie prowadzącej się sportowej limuzyny tych koncernów bo byś znowu do tej ceny wyjściowej musiał dodać koszt wymiany tego co poprzednik zajeździł i auto sprzedaje.

    a jak już ktoś się upiera przy kupnie dobrej 166 bez późniejszej jej reanimacji to trzeba szukać nie na allegro nie w gratkach itd a już tym bardziej nie w niemczech czy szwajcarii bo tam owszem samochody są tanie ale tanie są te które są niezadbane owszem dla polaka to jest cud malina ale zadbany kosztuje dwa razy tyle ten sam rocznik ... tylko w polskich lub zagranicznych salonach ALFY ... jeśli klient to auto zostawił w rozliczeniu tzn że był zadowolony z marki i kupuje następną alfę ... jeśli zaś alfa stoi w salonie forda bmw opla czy innych marek tzn że ktoś czymś musiałbyć jednak niezadowolony nieusatysfakcjonowany skoro zmienia markę ... to tyle mojego wywodu

    podpisano
    wierny fan Alfa Romeo 166 z doświadczeniem dwóch takich samochodów ...

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar norek
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    alfa romeo 156 sw 2.0 jts , alfa romeo 145 boxer 1.6
    Postów
    154

    Domyślnie

    witam tomasz25 jak szukasz dobrej alfy 166 jest na otomoto http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C14062242 . jest to moja alfa którą zamieniłem się z kolegą z forum na 3.0, on zamienił się ze mną z myślą że szybciej sprzeda moją. tak właśnie przeglądałem allegro i trafiłem na nią, jest jeszcze na oławskich numerach DOA, jest do inwestowana trochę że czy porobiłem przy niej jak będziesz chciał to ci napisze dokładnie co robiłem i przy jakim przebiegu. zdjęcia masz dokładniejsze na yut tube wpisz norek166, ma również zamontowane dvd które zrobiłem z pomocą forum. pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory