Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 94

Temat: Światła mijania słabo świecą

  1. #61
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Pewnie jedno i drugie. Ja też za FL brałem więcej. Po prostu po lifcie są większe klosze i plastikowe. Więcej i trudnej roboty.
    Poza tym w przedlifcie H7 mogły być klejone na klej termoutwardzalny - a to już w ogóle jest luzik.

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    Czyli w zasadzie idzie to ogarnąć w domowych warunkach, a po rozmontowaniu klosza oddać odbłyśniki do regeneracji. Możesz Marek zdradzić w jaki sposób najlepiej dobrać się do środka reflektora z polifta i w jakie narzędzia się zaopatrzyć przed robotą?

  3. #63
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak robisz to pierwszy i ostatni raz to nie ma sensu bawić się w jakiekolwiek narzędzia.
    Zasada otwierania wszystkich lamp jest identyczna. Tylko przy dużych plastikowych kloszach trzeba się bardziej cackać. Nie podważysz bo pęknie.
    Są dwie metody.
    1. Dla cierpliwych. Musisz czymś wydłubać klej dookoła. Wydaje się proste ale po zapoznaniu się z budową lampy (rysunek poniżej) przekonasz się, że do większości kleju i tak się nie dostaniesz. Albo będzie kosztować Cię to dużo nerwów oraz ryzyko pęknięcia klosza.
    2. Dla zdeterminowanych poniżej szybki kurs obrazkowy ilustrujący idee tego co trzeba zrobić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	48.6 KB
ID:	254448

    A w skrócie. Opindalasz kątówką dookoła kołnierz, który nachodzi na klosz. Ładnie się to odcina i zdejmuje (wspomagając się tapeciakiem). Teraz mamy już kulturalny dostęp do spodniej warstwy kleju. Jedziemy go tapeciakiem i klosz nam odchodzi jak ta lala bez ryzyka pęknięcia czy ukruszenia. Pojawią się newralgiczne miejsca jak np uszy reflektora. Omijamy je oczywiście przy cięciu. Ale względem całego obwodu lampy to jest raptem kilka malutkich odcinków, które ciachniemy nożykiem od boku.
    Jak już zoperujemy wnętrzności lampy to dajemy sylikon szklarski po obwodzie obudowy. Wciskamy klosz, i czekamy aż zaschnie sylikon. Nie musi całkowicie ale żeby klosz się nie ruszał. Następnie na ten sam sylikon przyklejamy nasze "od rżnięte" paski znowu czekamy aż wyschnie. Finalnie robimy fugę z czarnego sylikonu jak na schemacie.
    Proste nie?

    Ktoś zapyta czemu sylikon a nie sławny klej butylowy. Po pierwsze butylu możemy użyć gdy nie tniemy a wydłubiemy klej - wtedy mamy korytko całe. Po drugie skoro zrobiliśmy sobie miejsce na nóż to nawet ponowne otworzenie lampy będzie już bułką z masłem. A po trzecie sylikon lepiej trzyma i jest pewniejszy w użyciu.

    - - - Updated - - -

    Aha, jeszcze kwestia wybebeszenia środka. Co też niesie za sobą dość duże ryzyko. Po zdjęciu klosza wyciągamy ten chromowany plastik, który wypełnia przestrzeń w około (nie rusza się z optyką). On jest na takie wąsy wsunięty między obudowę a klosz więc po odcięciu będzie zatopiony w starym kleju. Wydłubujemy to. Jak już mamy bebechy dostępne to się orientujemy, że całość wisi na trzech punktach/jabłkach. To jest standard - wszystkie lampy tak są zbudowane. Kwestia tylko w którym miejscu jest które jabłko. Jeden punkt jest absolutnie stały. Drugi to silnik (regulacja góra/dół) a trzeci punkt to ręczna regulacja skrętu. Tu może się każdy do edukować bo niewielu wie jak to działa i zadają głupie pytania jak wyregulować
    I cały problem polega na wypięciu kosza z tych jabłek. One jebutnie siedzą. Mało to, zazwyczaj (bo nie zawsze) mają zabezpieczenia wewnątrz gniazda tego jabłka w postaci takich pazurków/zaczepów. Opierają się one w podcięciu jabłka/kulki i uniemożliwiają jego wyskoczenie. To spory problem bo jak się za to zabierzecie to się przekonacie, że dostęp jest ujowy na maksa. Tu już fantazja ułańska jak to zdemontować. Ja używałem wkrętaków precyzyjnych i zalewałem to odrobiną oleju. Wszak kto nie smaruje ten nie jedzie trochę wulgaryzmów i wypinasz po kolei wszystkie trzy jabłka/kulki z gniazdek. Brzmi pięknie ale uważajcie z siłą. Chwila nieuwagi i plastiki pękają. Nie skleisz ani nie zgrzejesz już tego. A o dawców do FL ciężko dlatego chwila nieuwagi i można drobną pierdółką zezłomować całą lampę. Będzie bezużyteczna. Najgorszy jest górny punkt (w FL). Tam ta regulacja jest bardzo długa na cieniutkiej nóżce którą podczas walki z "jabłkiem" łatwo uszkodzić.
    Jak już wypniecie trzy punkty to cel osiągnięty. Optykę odkręca się na cztery śrubki i po problemie.

    - - - Updated - - -

    Jakby kogoś ten szybki instruktaż przeraził to jest jeszcze "półśrodek". Można wyjąć samą optykę tyłem.
    Zalety takiego rozwiązania:
    - nie ruszamy klosza i nie robimy nic z powyższych czynności
    Wady:
    - trzeba ciąć obudowę z tyłu
    - nie wyczyścimy drogowych, klosza ani reszty odbłyśników wypełniających
    - trzeba spawać plastik

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    No to się nie dziwię dlaczego tyle biorą za operację. O ile kojarzę, to nie było wcześniej tak dokładnego opisu na forum. Dzięki

  5. #65
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dla wprawnego (tak jak ja już się narobiłem tych lamp) to jest kilka godzin roboty (nie licząc przerw na schnięcie). Przy pierwszym podejściu dałbym dniówkę albo weekend
    Ja to robiłem nie dla interesu tylko w wolnym czasie żeby pomagać właścicielom 166. Inne lampy jakie robiłem to albo w moich innych autach, albo znajomi którzy mocno nalegali. A brałem tych parę stówek bo trzeba było zregenerować odbłyśniki i kupić materiały. A tak na prawdę zaczęło się od tego, że miałem dość męczących malkontentów i idiotycznych wpisów. Wada fabryczna, ten typ tak ma, włosi spieprzyli..... już mi się w bebechach przewracało i widzę po latach, że udało mi się ten mit obalić.

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Reflektory będę regenerował w hc ewentualnie TMC. Jeszcze pomyślę, dzięki za odzew.

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    W pierwszym zakładzie 900zl jak wyżej ktoś pisał a w tek firmie TMC 460zl za dwie. I tu pytanie gdzie ?

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Jeżeli TMC to firma od [MENTION=54438]Mumins[/MENTION]a, to policzyli ci bardzo tanio. Dwa tygodnie temu rozmawiałem z właścicielem i rzucił on cenę ok. 750 za dwie. Mowa o pełnej regeneracji, czyli rozłożenie, czyszczenie, regeneracja odblysnika, klejenie całości.

  9. #69
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    [MENTION=73707]Garwanko[/MENTION] Jak wpisuje TMC w google to jest kilka stron. Napisałem i dostałem cenę 460zł za regenerację lamp bez lakierowania kloszów. Z lakierowaniem +200zł i pytałem też, dlaczego jest kilka stron to mówił, że w kościanie to szwagier. Wyślę pewnie do nich bo cena jest dobra i daje rok gwarancji.

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Garwanko
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było: 3.0V6/2.5V6/2.4R5 | Jest: 2.4R5/2.0TS
    Postów
    312

    Domyślnie

    Więc tak: firma, nie będąca HC regeneracją, którą polecił mi jeden z forumowiczów to: http://www.regeneracja-reflektorow.pl/ Pod tym adresem jest zakład o nazwie TMC.
    Jak się uporasz z tematem, daj znać
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Podobne wątki

  1. Światła mijania Alfa 156 FL (dziwnie świecą)
    Utworzone przez gamero w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 19:28
  2. Światła mijania nie świecą
    Utworzone przez wiertar w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 14:25
  3. [159] Nie działa MENU, a światła mijania świecą ciągle...
    Utworzone przez konrad26 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 16:57
  4. Nie świecą światła mijania
    Utworzone przez Krzychu25wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:31
  5. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory