Strona 1 z 25 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 248

Temat: AR 166 - tuleje tylnej belki

  1. #1
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie AR 166 - tuleje tylnej belki

    Dla uzytkownikow AR 166 mysle ze to dobra nowina.
    Nie od wczoraj wiemy ze tylne zawieszenie w naszych bellach jest sprawa klopotliwa w kwestii finansowej, brak zamiennikow, tuleje tez niestety nie do znalezienia....
    Ale jak widac nie taki diabel straszny. Tueleje wahliwe od strony zwrotnicy juz koledzy zdiagnozowali, dzisiaj ja przez zupelny przypadek zakupilem uwaga - tuleje tylnej belki.
    ePER i ASO podaja ze taki element jest niewymienny, trzeba zakupic cala belke, ktorej cena... bagatela... ponad 1500 PLN wg FAP.
    Dzisiaj bylem sobie w sklepie z czesciami do makarowno, wlasciciel jezdzi AR 166 i na pytanie o tuleje do tylnej belki (zapytalem z przekonaniem, ze uslysze to co juz wiele razy slyszalem - nie da sie wymienic) - facet polozyl mi przed nosem 4 sztuki na ladzie !!!!
    Kopara mi zjechala i zaniemowilem. Okazuje sie ze wg FIATa sa to tuleje do Fiata Doblo o nr- 46766963, ktore o dziwo nie pasuja podobno do Fiata Doblo, tylko wlasnie do tylnej belki w AR 166.
    Najwazniejsza jest cena. Nie kosztuja oczywiscie 1500 PLN jak cala belka, tylko 50 PLN za sztuke
    Informacja bardzo pozytywna - wiec na 99% mozna powiedziec, ze ten problem rozwiazany
    Potwierdze jak zaloze.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    To bardzo dobra wiadomość zawieszenie w 166 robi sie coraz tańsze DD
    Jeszcze trzeba by zdiagnozować tuleje wahliwą w tylnym wahaczu i koniec z wymianą całych drogich części.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    spanker
    Gość

    Domyślnie

    proponuje scalic 2 ostatnie tematy dot. tuleji tylbnego zawiesznia i podwiesic jako "important" to moze przekonac kilke potencjalnych nabywcow do kupna alfy 166

    mozna by zrobic jeden duzy topik w fag dot wszystkich wymienialnych elementow w wahaczach przod i tyl wraz z numerami czesci - sugestia do moda

  4. #4
    areks
    Gość

    Domyślnie

    A na ile to pewne??
    Juz wymienione??Wszystko hula??Bo cos mi sie wierzyc nie chce...

  5. #5
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tuleje wahacza tylnego to proszę bardzo: Link
    U tego samego gościa kupiłem tuleje do tylnej zwrotnicy. Jestem już po wymianie, tuleje wyglądają na solidne i są produkcji włoskiej (tak przynajmniej wywnioskowałem z napisów).

  6. #6
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    ponawiam temat czy juz ktos wymienial tuleje w tylniej belce i jest pewne ze pasuje od Fiata Doblo ??
    moze ktos znalazl rozwiazanie latajacej belki tylniej
    pozdrawiam

  7. #7
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    pasuja, jak szyte na miare idealnie wszystko trzyma polecam to rozwiazanie

  8. #8
    Michal166
    Gość

    Domyślnie tylna belka

    Panowie a czym sie objawia wybicie tuleji tylnej belki?sa jakies szczegolne objawy i charakterystyczne odglosy??

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Italiano
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    103

    Domyślnie Re: tylna belka

    Cytat Napisał Michal166
    Panowie a czym sie objawia wybicie tuleji tylnej belki?sa jakies szczegolne objawy i charakterystyczne odglosy??
    tez chciałbym to wiedziec u mnie z tylu slychac jakies dziwne stuki ale nie wiem czy to jest przyczyna

  10. #10
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    tego nie slychac, ale tyl auta bedzie sie ustawial przy kreceniu (nawet prozaiczne zmienianie pasa ruchu) jak narciarz na stoku. Plywa caly tylek. Luzy na poduszkach wychodza na szarpakach. W kazdej stacji diagnostycznej powinni stwierdzic luzy. Chociaz w moim przypadku dopiero ASO to stwierdzilo bo w PZMot nie zauwazyli nieprawidlowosci :/

Podobne wątki

  1. Tuleje tylnej zwrotnicy
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2018, 05:58
  2. [164] Robota belki tylnej
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 11:49
  3. Jakie dopuszczalne luzy belki tylnej?
    Utworzone przez motogold w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 15:42
  4. [164] zbierzność tylnej belki
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 20:29
  5. [145] Wymiana tulei tylnej belki
    Utworzone przez SeBa_145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory