Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Temat: Xenony-czujnik położenia

  1. #1
    kajek166
    Gość

    Domyślnie Xenony-czujnik położenia

    Witam.
    Mam problem z orginalnymi ksenonami - te z wkładem opadły mi maksymalnie do dołu ale silniczki działają poprawnie.To "coś" każe im świecić tuż za maską tak,jakbym woził w bagażniku cement na budowę.Podczas jazdy widać,że silniczki pracują ale jak gdyby ze złą pozycją wyjściową.Czy ma ktoś pojęcie gdzie znajduje się ten czujnik ?Pozdrawiam,czekając na odpowiedzi :-)

  2. #2
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    A wymieniałeś palniki xenonowe?

  3. #3
    kajek166
    Gość

    Domyślnie

    Sęk w tym,że wszystko mam już sprawdzone a obie pary oczu są wywalone na zewnątrz.
    Czujnik jako taki działa - wczoraj przed włączeniem stacyjki posadziłem dzieci na masce i siłowniczki zmieniły ustawienie świateł.Niestety jak zeszły wszystko wróciło do "normy".

  4. #4
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Dobra zapytam inaczej.
    Czy wyjmowałeś silniczki poziomowania?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie Xenony.

    Czujniki przechyłu znajdują się w wahaczach i są obsługiwane przez 3 "komputerki" - jeden centralny i po jednyn w każdym reflektorze. Demontaż tego to po prostu rzeźnia - wiem bo montowałem oryginalne xenony w Alficzce, która takowych nie miała. Poziomowanie do teraz nie działa, po prostu odpiąłem sterowanie i masz ustawione na stałe.

  6. #6
    Colin
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem, jak jest w alfie, bo nie mam oryg ksenonów, ale w peugeocie czujniki montowane są na stabilizatorze przod + tył, natomiast położenie 'zerowe' ustawia się przez autoadaptację na kompie

  7. #7
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń
    Czujniki przechyłu znajdują się w wahaczach
    Tu kolega Szerszeń ma rację.
    Ale w przypadku kolegi Kajek166 to prawdopodobnie tylko nieprawidłowo zamontowane silniczki poziomowania. Ich montaż wymaga pewnej wprawy.

  8. #8
    klimekkk
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu z pytaniem co zrobić gdy ksenony świecą za wysoko?
    Na mijania jest OK choć nie wiem czy nie oślepiam innych ale jak włączę długie to już widzę że bardziej oświetlam korony drzew niż drogę. Regulacja reflektorów +-1% nie daje zauważalnej róznicy. Jak to ustawić? Dodam jeszcze że silniczki mam zamontowane prawidłowo i oba działają (po włączeniu świateł obniżaja i podoszą reflektory)

  9. #9
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimekkk
    Podepnę się do tematu z pytaniem co zrobić gdy ksenony świecą za wysoko?
    Na mijania jest OK choć nie wiem czy nie oślepiam innych ale jak włączę długie to już widzę że bardziej oświetlam korony drzew niż drogę. Regulacja reflektorów +-1% nie daje zauważalnej róznicy. Jak to ustawić? Dodam jeszcze że silniczki mam zamontowane prawidłowo i oba działają (po włączeniu świateł obniżaja i podoszą reflektory)
    Długie nie mają chyba żadnej regulacji, albo jest to powiązane z mijania.
    Regulacja xenonów czyli mijania jest na silniczkach poziomowania.
    Regulacja jest w dość dużym zakresie. Można je położyć prawie na 2m przed maskę.
    Jeżeli chodzi o ustawienie mijania to powinieneś widzieć wyraźnie na jezdni granicę cienia i światła. Ale najlepiej to podjechać do diagnosty.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar maziarek1
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 2000r. Alfa Romeo 147 1,9 JTDm 2005r.
    Postów
    203

    Domyślnie

    Witam jest różnica w budowie pomiędzy tylnym a przednim czujnikiem czy jest jeden rodzaj?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  2. czujnik położenia wału
    Utworzone przez fmistrz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 11:36
  3. [145] Czujnik położenia wału
    Utworzone przez Matys w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2009, 21:01
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory