Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Ciężko pali gdy jest silnik zimny.. Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie Ciężko pali gdy jest silnik zimny.. Pomocy

    Koledzy mam problem samochod jak przestoi noc to rano trzeba dlugo krecic zeby zapalil, a jak jest cieply to calkiem fajnie odpala.. Sprawdzalem metoda zarowki czy jest prad na swiecach i niestety, ale zarowka sie nie zaswiecila, wiec wymienilem ten przekaznik od swiec co jest na scianie grodziowej. Sytuacja jest taka sama, ze jak jest podlaczony i wloze kabelek do fajki od swiecy i uruchomie zaplon to nie zaswieci sie..:/ a gdy go omine to sie zapali..

    Mam pytanie czy ktos mial taki przypadek i czy sa jakies dodatkowe czujniki ktore odpowiadaja za uruchomienie dogrzewania swiec.. i co to sa za symbole na tym przekazniku od tej drugiej kostki.. tam gdzie jest 31, K, 86,ST,Di..? moze to jakis czujnik sie zepsul i nie uruchamia nagrzewania sweic.. ??

    na desce nie ma bledu odnosnie swiec, kontrolka zapala sie i po chwili gasnie..
    Wszystkie swiece wymienione na nowe...
    Pomocy juz nie wiem gdzie szukac...
    komputer nie wyswietla zadnych bledow.. tylko od EGR-u, bo jest odlaczony..
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 30-11-2010 o 19:19

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    U mnie mechanik sprawdzał tak: zdjął fajki ze świec, minus od osobnego aku podłączyć do jakiegoś elementu silnika, następnie przyłożył duży śrubokręt do każdej świecy i do niego przykłądał plus. Jeśli zaiskrzy znaczy, że świeca jest OK.
    Przekaźnik jest podłączony do kompa i korzysta z czujnika temperatury podpiętego właśnie do niego. Może masz problem z tym czujnikiem (chociaż osobiście wątpię).
    Drugą przyczyną trudnego odpalania w zimie jest układ paliwowy - konkretnie nieszczelne (tzw. "lejące") wtryskiwacze. W takim przypadku po odpaleniu z rury wylatuje sporo dymu.

    No i jeszcze drobiazg. Moje auto też trudno odpalało w niskich temperaturach mimo, że wszystkie układy działają Ok (wtryski regenerowane, aku nowy, świece nowe). Pojechałem do elektryka na sprawdzenie tego przekaźnika, który wymieniłeś i on mi powiedział, żeby nie patrzeć na kontrolkę świec tylko poczekać z 10 sekund po zgaśnięciu kontrolki i dopiero zapalać. Rzeczywiście wygląda, że u mnie to wystarcza - mimo zgaśnięcia kontrolki świece grzane są dalej i nagrzewają się w pełni sporo po zgaśnięciu kontrolki. Teraz alfa odpala bez większego problemu. Choć zobaczymy co będzie przy -10 (tfu, tfu)
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 27-11-2010 o 22:28

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Dzieki kolego za zainteresowaniem sie tematem i odpowiedz
    Juz mi sie udalo rozwiazac ten problem..
    Cytat Napisał iwok Zobacz post
    U mnie mechanik sprawdzał tak: zdjął fajki ze świec, minus od osobnego aku podłączyć do jakiegoś elementu silnika, następnie przyłożył duży śrubokręt do każdej świecy i do niego przykłądał plus. Jeśli zaiskrzy znaczy, że świeca jest OK.
    Ja robilem podobnie tylko ze do jednej swiecy podpinalem kabelek i zaroweczke jak sie zapalila to znaczy ze dziala i tu byl problem bo sie nie zapalala:/ po dluzszych poszukiwaniach odnalazlem bezpiecznik od systemu grzania swiec na podszybiu kolo filtra kabinowego i okazalo sie ze byl spalony.. powymianie zastosowalem ten sam trik z kabelkiem i zaroweczka i przyszedl prad

    I jest tak jak mowisz swiece sie grzeja znacznie dluzej niz kontrolka na desce.. bo sprawdzalem jak dlugo sie bedzie swiecic zaroweczka i okolo 10 sekund sie swiecila po tym jak zgasla kontrolka..

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    No to fajnie, że śmiga. Czasami najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania (bezpiecznik)

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    To prawda troche sie naglowkowalem zanim na to wpadlem..:/ nawet wymienilem ten przekaznik na scianie grodziowej na inny i tez nie bylo efektu.. w ostecznosci zostal stary przekaznik i nowy bezpiecznik

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Koledzy mam jeszcze jedno pytanie odnosnie grzania swiec.. Mianowicie przy jakich temperaturach jest wlaczanie dogrzewanie swiec? czy przy temperaturze silnika 22 stopnie powinno byc uruchomione dogrzewanie czy nie? ( sprawdzalem za pomoca FiatEcuScan i wyswietlil temperature silnika 22 stopnie i nie uruchomil dogrzewania swiec.. powinien czy nie? ) Mam wrazenie ze jeszcze powinien lepiej palic...

    ---------- Post dodany o godzinie 19:01 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 18:59 ----------

    A jakiego koloru jest dym wydobywajacy sie z rury w sytuacji gdy "leje" wtrysk? Bo jesli czarny to u mnie czegos takiego nie ma...

  7. #7
    alfinka
    Gość

    Domyślnie

    Witam . Ciezko odpalala ,dzis nie odp.wcale. Problem zaczal sie od kontrolki swiec, ktora po 3sekundach gasla, kiedy jeszcze odpalala po chwili kiedy odpalila kontrolka swiec mrugala. moze ma ktos inne propozycje naprawy od swiec (2 dni temu wymienione)
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-12-2010 o 22:56

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfinka Zobacz post
    Witam . Ciezko odpalala ,dzis nie odp.wcale. Problem zaczal sie od kontrolki swiec,ktora po 3sekundach gasla,kiedy jeszcze odpalala po chwili kiedy odpalila kontrolka swiec mrugala,moze ma ktos inne propozycje naprawy od swiec (2 dni temu wymienione)

    wszystkie?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Jesli wymieniles wszystkie swiece to sprawdz ten przekaznik na scianie grodziowej oraz bezpiecznik na podszybiu kolo filtra kabinowego..

  10. #10
    alfinka
    Gość

    Domyślnie

    Witam ,swiece wymienialam wszystkie, spalony byl bezpiecznik- przy akumulatorze po jego wymianie malo sie zmienilo kiedy jest zimno ok.4 min podgrzewam swiece i ksiezniczka za ktoryms razem odpala .Teraz kiedy jest odwilz odpalila za 1ym razem po dwoch dniach stania moze poprosu koc lub kolderka.Przekaznik na scianie sprawdzony Pozdrawiam i Dziekuje za szybka reakcje

Podobne wątki

  1. [146] AR 146 16V ciężko pali jak zimny
    Utworzone przez Vader w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2014, 11:52
  2. [145] 145 - przerywa jak jest zimny silnik
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 19:08
  3. JTD zimny bardzo ciężko pali- świece dobre!
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:23
  4. Długo zapala gdy silnik jest zimny
    Utworzone przez Alfalotnik w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 18:28
  5. Nie odpala na benzynie gdy silnik jest zimny.
    Utworzone przez ERafał w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 18:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory