Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Temat: Koło dwumasowe - objawy zużycia

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaaC Zobacz post
    Ja również mam wymienione koło dwumasowe oraz komplet sprzegła + skrzynia i z tego co się orientowałem to po prostu przez przepływ płynu ten pedał jakby lekko mrowi. Nic negatywnego się nie dzieje. Miałem tak przed wymianą i tak mam po
    No właśnie u mnie przed wymianą nie było niczego takiego, ani po wymianie przez jakies 500km był spokój az tu nagle zatrzymałem się w miście wcisnąłem sprzęgło, puściłem i gdy wcisnąłem ponownie już było czuć wyraźne drgania.Raz były słabsze raz mocniejsze, dziś rano gdy wymieniłem koło pasowe, dgrania ustały i już myślałem że ono było powodem bo ruszałem bez drgań a po przejechaniu kilkanstu km drgania powróciły. Jutro zobaczę czy na zimnym znów będzie spokój czy nadal będzie drgało. Mi się wydaje że takie drgania to nie jest normalny objaw. Na innych forach czytałem że przypalalli sprzegło przez kilka sekund i później ruszało cacy choć ja osobiście boję się to robić bopóźniej w razie "W" mogą minie uznać gwarancji. Jakbymniejsze drgania czułem też gdy go przegoniłem do 4tyś , sam już nie wiem co mogło być przyczyną takiego nagego pojawienia się tych drgań pedału. Już sprężynkę wymieniłem i została mipompka sprzęgła do wymiany bo przed pojawieniem się drgań pedał pod koniec jakby przycierał a gdy prysnałem wd40 ten objaw ustąpił na jakiś czas później pojawił się ponownie i znów prysnąłem tym razem prysnąłem sylikonem w sprau i znów sie uspokoiło ale właśnie tego dnia naglewpewnym momencie zaczął drgać pedał sprzęgła i tak niemal cały czas z małymi przerwami lub lekkim ustepowaniem i wzmacnianiem sięobajwów.
    JUż nie wiem gdzie szukać przyczyn, byłem i jednego mechanika to twierdził że poduchy ok.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    I co się okazało? Otóż samo sprzęgło i dwumasa w stanie nie naruszonym niemal. Jedyny problem to łożysko odciągowe które wyskoczyło z docisku. Mechanik oddał tamto sprzęgło do reklamacji bo ponoć zbyt luźno łożysko było spasowane. Nowe które zamówił warsztat rzekomo było ciaśniej spasowane i w ogóle pedał jest o wiele miększy niż w poprzednim zestawie. Treaz czekam czy reklamacja zostanie uznana przez Valeo. Póki co sprzęgło działa ładnie i oby już tak zostało

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    alfa 159 2.4 automat
    Postów
    5

    Domyślnie

    posiadam alfa 156 2.4jtd 175KM 213tys.
    podczas przyspieszania od ok 1,5tys obr auto drzalo delikatnie. postanowilemwymienic wahacze poniewaz mialem piski w zawieszeniu. po wymianie ustalo ale nadal byly lekkie drgania kabina. po 6miesiacach poglebszyly sie i wowczas obawialem sie najgorszego-dwumasa... cena...3800zl ze sprzeglem wlacznie. zawiozlem do mechanika ale stwierdzil ze moze to byc przegum wewnetrzny (nie bylo halasu przy zgaszaniu silnika co wynika zapewne z dwumasy ) ale drgania byly olbrzymie. po wymianie prawego i lewego przegubu wewnetrznego drgania ustaly))) sa delikatne bardzo niezauwazalne /odczuwalne na poziomie minimalnym (trzeba sie naprawde na niektorych obr/min wyczuc. mysle ze sa to drgania od zapewne poduszki pod silnikiem. drgania minimalne bardzo minimalne w skali 1-10... 2! takze sprawdzcie takie podzespoly jak wymienilem.(przy drganiach kabiny a nie frganiach i lupniecie przy gaszeniu silnika)

  4. #54
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtek_159
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 2007
    Postów
    9

    Domyślnie

    Odgrzeje kotleta.Co może być przyczyną delikatnych szumów, stuków na niskich obrotach auta? Po dodaniu gazu ustępują oraz po wciśnięciu sprzęgła nawet na niskich obrotach robi się cicho.. Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_159 ; 26-03-2017 o 20:59

  5. #55
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_159 Zobacz post
    Odgrzej kotleta.Co może być przyczyną delikatnych szumów, stuków na niskich obrotach auta? Po dodaniu gazu ustępują oraz po wciśnięciu sprzęgła nawet na niskich obrotach robi się cicho.. Jakieś pomysły?
    Łożysko oporowe.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  6. #56
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Odgrzeję temat. Co prawda nie jest to AR 166 tylko 147 JTD ale temat tyczy się objawów zużytego koła dwumasowego i ja w tej sprawie.

    Jakiś czas temu zauważyłem że na biegu jałowym schowek pasażera mi się obija i hałasuje jak nigdy przedtem. Ostatnio chyba ucichł ale pojawiły sie dziwne piski w kabinie stojąc na biegu jałowym. Pod maską ich za bardzo nie słychać ale zauważyłem że przy lewym kole są dobrze słyszalne, załączam filmik. Czy to objaw zużytego koła dwumasowego? Auto ma 340 tyś przebiegu. Ze mną przez 11 lat zrobiło ok. 90 tyś i za mojej kadencji dwumas ani sprzęgło nie były nigdy wymieniane.


Podobne wątki

  1. 166 2.4 objawy zużycia amortyzatora
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 08:10
  2. rozrząd objawy zużycia.
    Utworzone przez moristkkf w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 16:50
  3. Przepływomierz - objawy zużycia
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 20:07
  4. Objawy zużycia uszczelki pod głowicą JTD
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 06:47
  5. [156] objawy zużycia gum stabilizatora
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory