Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Na postoju ciepłe powietrze, podczas jazdy zimne

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie Na postoju ciepłe powietrze, podczas jazdy zimne

    Witam na wakacjach walczyłem z brakiem nawiewu. spalił mi się silnik nawiewu wymieniłem na uzywany z przewiniętymi zwojami i roczną gwarancją i wszystko wróciło do normy. teraz mam problem z ogrzewaniem.
    mianowicie jak odpale samochód i silnik się nagrzeje na postoju to dmucha ciepłe powietrze tak jak ustawie ,ale jak zaczne jechac powietrze zaczyna dmuchac coraz zimniejsze az w rezultacie bardzo letnie powietrze bez róznicy jak jest ustawione. bez znaczenia czy z wewnącz samochodu czy nie , czy eco czy auto. dodam ze jak zmniejsze temp na minimum to klima się załącza i dmucha mrozem .
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 20-12-2010 o 23:36
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ałaa, głowa wysiada od tego słowotoku, niech no kolega od czasu do czasu kropkę wstawi... ;P
    A silnik trzyma temperaturę? Bo u mnie zaczyna lecieć chłodek jak silnik wystygnie podczas jazdy, a ja na 100% mam zwalony termostat (otwarty na stałe). Planuję wymienić jak mrozy zelżeją.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    no niby temp trzyma cały czas na 90 ......
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 20-12-2010 o 23:37
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Nie chciałbym wprowadzać w błąd bo nie wiem czy taki przypadek może być i u Ciebie.. Zeszłej zimy miałem podobny przypadek w Puncie II 1.9JTD po odpaleniu przez chwile z nawiewów leciało ciepłe powietrze ale podczas jazdy zimne a po dłuższej jeździe nawet całkowicie przestawało dmuchać... Walczyłem z tym spory kawałek czasu, a ile się namarzłem:/ do Wrocka przy minus 24 bez nawiewów jechać to nic przyjemnego.. Ale do setna, jeździłem po rożnych mechanikach, elektrykach i kolesiach którzy zajmują się klimą mając nadzieje że coś zdziałają.. i co? nic każdy rozkładał ręce a koleś od klimy powiedział że trzeba rozebrać sprężarkę od klimy i koszt z naprawą około 600zł więc postanowiłem po swojemu coś dojść.. Rozebrałem deskę bo myślałem ze któraś klapa w nagrzewnicy się nie zamyka albo coś w tym stylu.. i jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem ze cała nagrzewnica jest oblepiona lodem i powietrze się nie przebija.. Zacząłem szukać przyczyny i okazało się że sprzęgiełko na sprężarce klimy cały czas chodził mimo tego że była ona wyłączona.. i wyłącznik który miał za zadanie ja rozłączyć po schłodzeniu do jakiejś temperatury próbował ale sprzegiełko wytarło się i zmniejszył się dystans do elektromagnesu co skutkowało pracą ciągłą.. rozwiązanie tego problemu pomogło założenie podkładki pomiędzy sprzęgiełko a elektromagnes.. i od tamtej pory do dnia dzisiejszego wszystko działa jest cieplutko i jak trzeba to kilma też działa sprawdz może u Ciebie też się zaciera to sprzęgiełko i dlatego masz zimno w aucie.. Do sprężarki idzie przewód z prądem odłącz go a najlepiej odkręć sprzęgiełko z klimy i je wyciągnij wtedy będziesz wiedział czy czasem nie ma to jakiegoś związku.. Tam jest jedna śruba p ile dobrze pamiętam to na kluczyk 10..

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 10:14
  2. Silniczek klapy ciepłe/zimne powietrze
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 01:14
  3. [145] Szarpanie podczas jazdy i falowanie obrotów na postoju
    Utworzone przez Lewy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2014, 14:27
  4. Powietrze do silnika, ciepłe czy zimne?
    Utworzone przez Magnett0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory