Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Multifunkcyjna kierownica, czyli jak to ugryzc

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie Multifunkcyjna kierownica, czyli jak to ugryzc

    problem jest taki, ze mam kierownice z przyciskami, kierownica wersja przed liftem i chce to podlaczyc pod ics. Czy jest juz fabrycznie wyprowadzona instalacja kolo kierownicy gdzies czy trzeba cos dosztukowywac??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e435af7908bdba72med.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	51.6 KB
ID:	21162  
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 06-03-2011 o 11:36

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje to jest wyprowadzona instalacja pod sterowanie w kierownicy, przed 2000r 2 piny, a po 2000 4 piny (chyba), jak przekładałem wiązkę pod dsp i była ona właśnie z auta z 1998r to kostka do kiery miała 2 piny(gdzie u mnie były 4), ale po przejrzeniu obydwu instalacji bez problemu dało się do tej starszej instalacji dorobić sterowanie radiem, i teraz działa jak ta lala. Jak znajdę chwilę czasu to postaram się popatrzeć na tą instalacje która mi została może wydedukuje z jakiego miejsca wychodzą wyprowadzenia do kierownicy.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    aha, no to fajnie, super milo by bylo gdyby ktos jeszcze dysponowal jakims schematem to moze bym cos sam wydedukowal

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Kolego ściągnij sobie eLerna, albo DTE, jest gdzieś na forum tam masz wszystkie schematy.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    mam elern ale akurat tego niema tam opisanego

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Schematy podłączenia kierownicy multifunkcyjnej są oczywiście w elearn'ie w dziale radio.
    Ja sam rozwiązywałem ten problem i u mnie niestety brak wyprowadzeń z ICS'a do sterowania funkcjami radia z kierownicy.
    Nie jestem pewien czy wszystkie ICS'y przed 2000 rokiem miały tą funkcję.
    W moim przypadku we wtyczce B brak konektorów pin 16 i 18 które zgodnie ze schematem zapewniają sterowanie funkcjami z kierownicy.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqadak Zobacz post
    Z tego co się orientuje to jest wyprowadzona instalacja pod sterowanie w kierownicy, przed 2000r 2 piny, a po 2000 4 piny (chyba), jak przekładałem wiązkę pod dsp i była ona właśnie z auta z 1998r to kostka do kiery miała 2 piny(gdzie u mnie były 4), ale po przejrzeniu obydwu instalacji bez problemu dało się do tej starszej instalacji dorobić sterowanie radiem, i teraz działa jak ta lala. Jak znajdę chwilę czasu to postaram się popatrzeć na tą instalacje która mi została może wydedukuje z jakiego miejsca wychodzą wyprowadzenia do kierownicy.
    i jak udalo sie moze cos??

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Przerabiałem kwestię multifunkcji u siebie. Mam wersję distinctive z mf w standardzie, ale kiedyś zerwała mi się taśma airbagu i musiałem się temu przyjrzeć bliżej.
    Fizycznie do kierownicy multifunkcyjnej potrzebna jest specjalna taśma airbagu. W zwijarce są faktycznie dwie taśmy jedna jest do poduszki a druga (4-żyłowa) DO multifunkcji. Jeśli samochód ma instalację do multifunkcji to po zdjęciu kierownicy oprócz żółtej wtyczki do airbagu powinna być jeszcze druga czarna wtyczka do multifunkcji.
    To niestety jeszcze nie wszystko. Kiedyś musiałem wymienić ICS i okazało się, że pierwszy który założyłem nie miał zaprogramowanej multifunkcji i przyciski z kierownicy nie działały mimo poprawnego fizycznego połączenia.
    Jeśłi samochód ma fabryczną nawigację to można podobno ics`a zupgradować przy pomocy oryginalnej płytki. Bez czytnika nawi jest to w praktyce bardzo trudne.
    Podsumowując: do multifunkcji potrzebna jest dodatkowa wiązka z kierownicy do ics`a a także odpowiednio zaprogramowany ics.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cuma_borek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    była 145 BX Zender, jest 166 2.4jtd progression, GTV 2.0TS oraz 3.0v6 Cup
    Postów
    492

    Domyślnie

    aha, czyli czysta loteria, fajnie jak bedzie dzialac ale jak nie to tez plakac nie bede bo i tak bede robil dodatkowe radio i cale audio z pominieciem tego ics

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa.....
    Postów
    71

    Domyślnie

    Odswieze nieco temat, czy ktos montowal w 166 kierownice z 147 taka np. http://allegro.pl/kierownica-multifu...984199994.html

    Nie zalezy mi na podlaczeniu przyciskow, wystaczy zeby mocowanie bylo ok i airbag.

Podobne wątki

  1. Kierownica multifunkcyjna, tempomat. Czyli zrób to sam
    Utworzone przez kolczu1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 16:45
  2. Kierownica multifunkcyjna czy nie??
    Utworzone przez Konrado w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 02-11-2008, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory