Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Temat: Wymiana rozrządu bez blokad V6

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    QBA
    Napisał h0se166
    A piepszycie tu głupoty, jak jesteście gamonie to nie umiecie. Ja w ostatnim czasie 3 rozrządy we V6 24V wymieniłem i żadnej filozofii w tym nie widze bez użycia blokad. ściągam osłony, białym markerem rysuje znaki, łapie zaciskami koła ze sobą (2zaciski po jednym na głowicę-taki zacisk grosze kosztuje)żeby się nie rozjechały i zmieniam pasek, A jeżeli nawet zacisk by nie wytrzymal i kola by się rozjechały to po to masz narysowane te znaki aby potem ponaciągać koła wałków według znaków. Blokady są dobre dla ludzi bez braku sprytu. Jak ja mam stracić ze 2 godziny na odkręcanie kolektora i pokryw zaworowych na 2 głowicach a potem to spowrotem składać w dodatku na nowych uszczelkach bo przecież wielu z was by to zaleciło to musiało by mi się coś w glowie nie podomykać. Strata czasu jeżeli się posiada wystarczające umiejętności manualne i olej w głowie. Macie jakieś dziwne doswiadczenia z tymi rozrządami skoro uważacie to za taką filozofię. Ale rozumiem że mało jest mechaników którzy robili coś innego niż VW czy audi.



    h0se166 nie wziołeś pod uwage że do prawidłowej wymiany paska należy poluzować koła pasowe, a po założeniu i napięciu paska je dokręcić.
    Przecież to chyba normalne? Ja nie opisywałem operacji wymiany rozrządu tylko poradzenia sobie ze zblokowaniem koł rozrządu bo według was nie da się zrobić bez blokad.

    Potem belfer napisał:
    Mój nadworny mechanik też sobie radzi bez blokad z wszelakimi silnikami. Kiedyś nawet podjął się naprawy selespeeda ( już około 50 tyś skrzynia ma po naprawie i działa). Teksty typu "alf nie naprawiam" są mu całkiem obce.

    Natomiast kolega mógł by się trochę hamować w uwagach pod kierunkiem innych użytkowników...
    A co mnie obchodzi twój żałosny mechanik? jeździsz po gamaniach zamiast sam cos naprawić a potem próbujesz się mądrzyć. Takie wasze opowiadania przypominają mi opowiadania o awaryjności alfy ludzi którzy nawet w alfie nie siedzieli. Dlatego proszę pisać konkrety a nie tylko jakieś dziwne historie opisujecie. A co do pisania w kierunku innych użytkowników. Ja nikogo nie obrażam, po prostu jestem dowodem na to że się da i jeżeli któś mi mówi że się nie da to dla mnie jest gamoń a to bardzo delikatne słowo.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    Przecież to chyba normalne? Ja nie opisywałem operacji wymiany rozrządu tylko poradzenia sobie ze zblokowaniem koł rozrządu bo według was nie da się zrobić bez blokad.
    Wszystko da sie zablokować ale chodzi o to żeby zablokować tak żeby po złożeniu sinik chodził cymes.
    Jak mialem poloneza z silnikiem rover'a pamiętam koła blokowane były kluczem francuskim
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    ja na wszelki wypadek liczę sobie zęby na starym i nowym pasku więc nie rozumiem jak silnik po wymianie rozrządu może inaczej źle chodzić jeżeli pasek jest założony tak samo. Według mnie trzeba coś pomylić żeby zepsuć pracę silnika.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał h0se166 Zobacz post
    Potem belfer napisał:
    A co mnie obchodzi twój żałosny mechanik? jeździsz po gamaniach zamiast sam cos naprawić a potem próbujesz się mądrzyć. Takie wasze opowiadania przypominają mi opowiadania o awaryjności alfy ludzi którzy nawet w alfie nie siedzieli. Dlatego proszę pisać konkrety a nie tylko jakieś dziwne historie opisujecie. A co do pisania w kierunku innych użytkowników. Ja nikogo nie obrażam, po prostu jestem dowodem na to że się da i jeżeli któś mi mówi że się nie da to dla mnie jest gamoń a to bardzo delikatne słowo.

    Ty czytasz w ogóle co ja napisałem czy tylko w swoim zacietrzewieniu nie możesz prostego tekstu zrozumieć...?

  5. #25
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    h0se166 hamuj trochę język, bo to nie jest melina, żeby ludzi obrażać. Możesz swoje poglądy wyrazić w bardziej kulturalny sposób.


    Jedni robią na blokadach, inni robią bez. Każdy sposób jest dobry który, aby pozwalał na rozwiązanie problemu. 4 wałki jest cieżej ogarnąć niż 2.
    Blokady się przydają aby uniknąć poniższych sytuacji
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 04-04-2011 o 14:27
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    hahah dobra fota

    rozrząd we V6 najlepiej robić na blokadach i na odkreconych kołach wałkow rozrządu, wtedy jest pewnosc ze jest idealnie..

    makarony są bardzo wrazliwe, pół zęba wystarczy i można juz czuć spadek mocy i wibracje silnika

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    wystarczą dwa małe ściski za 15zł za sztukę i wszystko jest ok. Aby wymienić rozrząd na blokadach trzeba wydać kilka set złotych na blokady i stracić z 1.5 godziny na rozebranie góry silnika(kompletny kolektor ssący, dolot kolektora, potem cewki i pokrywy zaworów. Wydaje sie nie dużo ale z 1.5 godzinki może zejść) aby dostać się do wałków i potem spowrotem wszystko składać najlepiej na nowych uszczelkach bo dla wielu z was silikon to nie dobry pomysł a wiec dokupic uszczelki to kolejny wydatek. ja nikogo nie obrażam tylko jak czytam bzdury typu:
    "Bez blokad bym nie podchodził, jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś polecał tę metodę"-A ja ją polecam jeżeli zna się podstawy mechaniki
    "Nie polecam na "markera" z doświadczenia. "-rozumiem twoje złe doświadczenia ale to przypadek błędu.
    "Powodzenia życze ustawiając rozrząd bez blokad. "-Bardzo dziękuję , chyba mi się przydało bo nie miałem nigdy z tym problemów
    "Najlepsze jest to, jak stać kogoś na samochód, a potem na eksploatację już nie koniecznie."-Dla mnie głupotą jest wydawanie kilkaset złotych na coś bez czego potrafię się obejść na dodatek zaoszczędzając sporo czasu
    "Ale w przypadku blokad wg. mnie rzadko chodzi o koszty, częściej o ego mechaników"-możliwe, mi nie chodzi o ego tylko o rację.
    ""stary, ja nie dam rady bez blokad? już nie takie ustawiałem jak ta twoja alfa" Jak mnie by ktoś tak powiedział to raczej nie dał bym mu samochodu do roboty... od razu widać szerokość zakresu jego wiedzy."-Jestem przykładem takiej osoby i mój zakres wiedzy kilkakrotnie w tym temacie może przewyższyć twój.
    "markerem to sobie możesz opisać płyty z muzyką a nie pasek i zębatki. blokady to podstawa. jak ci mechanik zaproponował takie rozwiązanie to szukaj nowego bo szkoda alfy"-dziękuje za slowa uznania i za przykład twojego braku wiedzy i doświadczenia z mechanika
    "Bez blokad można się pokusić o wymianę paską w autach z dwoma wałkami. W V6 24V są już 4 wałki i ciężko jest to opanować, aby nic się nie ruszyło."-masz racje , zgadzam się, jest cieżko ale jest to realne.
    "znam gosci ktorzy zmieniali rozrzad w v6 24v ale w renaulcie ;D we 2 trzymali rekami walki i nacigali pasek brak slow..."-jak nie zblokowali sobie kół to to normalne,

    A więc mój komentarz tego znacie. Sorki że tak ostro na to najeżdżam ale powtarzam że takie pisanie głupot wprawia mnie w złość bo wielu krzyczy nie mając pojęcia o czym.

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    hose166 nie rozumiem o co sie wsciekasz, bez blokad pewnie ze jakos to złozysz do kupy z powrotem ale nie masz pewnosci czy poprzednio rozrządu ktos o ząb nie pomylił i teraz zakladając tak samo znowu bedzie źle..

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Miałem ze 40 różnych alf romeo.
    Postów
    710

    Domyślnie

    Ja mówię o wymianie rozrządu a nie o jego ustawieniu. Np. gdy mam wymienić rozrząd w samochodzie który chodzi ok to nie potrzebuję blokad, natomiast jeśli jest przestawiony rozrząd lub wymienia się czy naprawia głowicę to wtedy ustawić bez blokad bym nie umiał, albo inaczej-mógł bym spróbować ale zapewne było by przerypane. Proste i logiczne.

  10. #30
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    He he jak naciągniesz pasek skoro koła masz zblokowane ściskami stolarskimi chłopie zastanów się co piszesz

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu bez blokad alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 21:09
  2. Wypożyczenie blokad rozrządu V6 24V
    Utworzone przez turbodreamer w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 18:59
  3. Wypozyczenie blokad wałków rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez blandor w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 08:04
  4. Rysunek blokad wałka rozrządu 2.0 TS
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory