Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Przewody hamulcowe w oplocie

  1. #1
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie Przewody hamulcowe w oplocie

    Czy ktoś wymieniał przewody hamulcowe, tudzież ma wiedzę pozwalającą na ocenienie, czy przewód hamulcowy z tej aukcji:
    http://allegro.pl/przewod-hamulcowy-...489538884.html
    będzie pasował na zasadzie plug&play?

    Muszę wymienić przewody w Alfie bo widać małe pęknięcia, a nie chce gumowych. Po wymianie przewodów w motocyklu wiem, że różnica wyczucia, dozowalności a także siły potrzebnej na hamowanie jest ogromna po wymianie na oplot.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    ten przewód do niczego nie będzie pasował

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/hamu..._stalowym.html

    http://www.moto-market.pl/enzet/

    Na stronie masz też spis jaką długość potrzebujesz do danego modelu auta. Bardzo profesjonalna firma.
    STOP CIOTOM DROGOWYM
    Było>> 166 2.4 JTD '99 >> GT 1.9 JTD '05 >> Jaguar X-Type 2.5 '03 >> Laguna 2 FL 1.9 DCI '05>>
    Jest>> Passat B6 2.0 TSI 200KM '07 ver. USA

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    przewody hamulcowe w oplocie stalowym http://www.moto-market.pl/enzet/ Na stronie masz też spis jaką długość potrzebujesz do danego modelu auta. Bardzo profesjonalna firma.
    Dzwonilem do nich w piatek. 120 zl za sztuke na przod. Przewody robia w ciagu 20 minut.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mular Zobacz post
    Dzwonilem do nich w piatek. 120 zl za sztuke na przod. Przewody robia w ciagu 20 minut.

    Drogo, w dziale GTV w bliźniaczym temacie podałem namiar na firmę która zrobi to za 25-30% taniej na przewodzie Goodride'a.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #6
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    No ja właśnie jakiś czas temu u nich byłem i też mi taka cenę powiedzieli. A na Allegro znalazłem komplet przewodów Hel dedykowany do 166 za 360zł. I chyba na niego się skuszę.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Pytanie do tych, którzy montowali u siebie przewody w oplocie: czy w cywilnej jeździe czuć jakąkolwiek różnicę?

    Warto zainwestować w taki wynalazek (oczywiście przy nowych tarczach, klockach i płynie) czy rozsądniej kupić standard i wymieniać je wraz z płynem co dwa lata?

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    czy rozsądniej kupić standard i wymieniać je wraz z płynem co dwa lata?
    YOU MAKE MY DAY !!! po wuj wymieniac przewody co 2 lata? Przy okazji możesz tez opony co 2 lata nowe kupować.

    ten cały oplot stworzony został do motorsportu tylko po ro zeby chronić gume przed uszkodzerniami mechanicznymi. Poszperaj w necie nic Ci to nei da w zwyklym dupowozie. Chyba ze ktos ma nadmiar kasy to moze sobie taki tuning zastosowac. Jak auta nie upalasz na torze to ja bym sobie dał spokój i zalozyl nowe jak fabryka przeiwdziala. Odkladaj kase na lakiernika łukasz albo planuj wymiane rozrzadu. Imo oplot w 166 to tylko poprawa samopoczucia wlasciciela... Zwykla dobra guma TRW da rade... i wytrzyma lat wiecej niz 2.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 30-08-2019 o 16:38
    [C

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    No tak, czytałem sporo o tego typu rozwiązaniach.

    To, że do upalania to już wiem, ale pozostaje kwestia chlonięcia wody przez płyn (mikropekniecia - stąd pytanie o częstsza wymianę) i jazda po terenie, w którym dużo kamieni, żwiru i wściekłych zwierząt (np. kuny), które potrafią narobić szkód.
    Większość opinii na plus, bo polepsza się czucie hamulca (o pecznieniu przewodów nawet nie wspominam). Być może to tylko 'poprawa samopoczucia', nie wiem... Pytam, bo może ktoś ma większe doświadczenie. Ja w takim samochodzie nawet nie siedziałem.

    Zima w moich stronach tnie drogę w szczery lód i wymiana opon MAX co pięć lat (i to z konkretną kostką, a nie kwietnymi wzorkami) jest jak najbardziej na miejscu. Jadąc pod górę nie mogę sobie pozwolić na choćby chwilowe zatrzymanie samochodu, bo lecę w dół i nawet nowki sztuki nic tu nie pomogą.
    Owszem, można zostawić samochód daleko od domu, ale to nie jest rozwiązanie.

    Rozrząd z pełnym osprzętem wymieniany po zakupie, luty 2017. Jeszcze trochę posmigam .

    Lakierował będę sam. Kompletuje sprzęt i uczę się na starych drzwiach i maskach. Cena lakieru nie zwala z nóg. Problemem jest tylko pomieszczenie, ale coś się na pewno wymyśli.

    - - - Updated - - -

    Poza tym cena za cztery przewody TRW jest śmiesznie mała (95 złotych) i wymieniając je co dwa lata wychodzi cenowo to samo, co za oplot, a będą służyły przez osiem lat ! Dlatego pytam.

    Zima, noc, wszędzie pełno śniegu. Rozgrzany silnik, ciepelko i okazja do psoty. Pomyśl, co dobrego czeka Twoje oczko w głowie podczas spotkania z takim tygrysem szablozębnym .

    https://youtu.be/ar_zncEiowU
    Ostatnio edytowane przez silentosu ; 30-08-2019 o 19:02

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20v, 175KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Daj jakis link domprsewodow trw po 95 za komplet

Podobne wątki

  1. przewody hamulcowe w oplocie stalowym
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 15-05-2019, 10:17
  2. [159] Przewody hamulcowe w oplocie
    Utworzone przez coachu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 07:43
  3. Przewody w oplocie, różne
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 20:52
  4. [GTV] elastyczne przewody hamulcowe w stalowym oplocie
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory