Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 265
    Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

Mam pytanie odnośnie tego o czym napisano juz naprawde dużo - mianowicie tylne tuleje pływające tylnego dolnego wahacza.

Z tego co wyczytalem na forum...

Zamiennik tylko Tedgum. Numer Tedgum to TG 00026622 Tuleja jest pływająca i ma wymiary dlugosc - 68mm, otwor na śrube 12mm, średnica - 52.8mm

Zabrałem sie za szukanie i nieco zgupiałem...

1. W katalogu TEDGUM widnieją dwa rodzaje tulei tylnych dolnych ( nie mylę z tuleją zwrotnicy )

http://katalog.tedgum.pl/2/1170/4667

Na schemacie widac wahacz. Tuleja ktora nas interesuje ma numer 8.

Jak widac TEDGUM ma 2 rodzaje tuleji numer 8.

1- 0 numerze TG 00026622 (FI=12wew FI=52.8zew.L=68dluga.) i

2 - o numerze TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. )

Z tego co wyczytalem KAZDY wahacz w alfie 166 ( niezaleznie od rocznika i silnika ) ma tuleje 1 ( czyli 12/52.8/68 )

To co to jest ta druga tuleja???

Idąc dalej tym tropem.. Tuleja 1 od tulei 2 rozni sie nawet wizualnie.
    W 1 guma nie wystaje niemal w tulejki. W 2 wystaje mocno.
    Zacząłem szukać i... znalazlem takie cudo

https://www.czesciauto24.pl/fortune-line/7924227

Wymiary jak tuleja 1 ( czyli ta ktora wg info na forum jest w wahaczu ) a wygląd jak tuleja 2 !!! WTF??

Na allegro tuleja TEDGUM która pasuje takze ma wymiary tulei 1 a wygląd tulei 2..

https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah...3mm-5120362906

Na jeszcze innej stronie - to samo. Wymiary jak 1 wygląd jak 2

https://spareto.co.uk/oe/60653242

Zauważyłem też ( co jest zapewne błędem ale zastanawia mnie to ) , że wiele katalogów opisuje tuleje 2 jako pasującą do AR166 z wszystkimi silnikami OPROCZ V6. A tuleja 1 jest przypisywana jako pasująca do V6.

O CO TU CHODZI??

Katalog TEDGUM ma błąd? To w takim razie gdzie pasuje tuleja pływająca TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. ) ???
    Bo ja powoli nic z tego nie rozumiem.
    Oczywiscie tuleje 2 mozna znalezc w zamiennikach. Kazda firma ją robi.

Proszę o informacje o co tu chodzi , i gdzie jest błąd. I jak naprawde wygląda ta tuleja.

› Więcej...: Zawieszenie przód, tył - zebranie informacji

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Kolego szkoda Twojego zdrowia i nerwów na tedgumno. Opinie o tych tulejach sa mizerne.
    Polecam Ci założenei PU na dolny wahacz tylny z olkusza od DEUTER. Polecam to rozwiązanie po kilku latach na PU z tyłu. Te tedgumy sa kiepskiej trwałości. Wuj Cie strzeli jak za 10k km znowu bedą do wymiany...

o Pu dużo było pisane i dyskutowane i w zasadzie to jedyne trwałe rozwiązanie. Jest tez opcja z tuleją dorabianą z E60 ale juz zapomniałem kto to robił.

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/alf...nego-2szt.html
    166 JTD

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

Oczywiscie znam opinie o tedzikach. I nie za bardzo chcę je zakładac.

Zastanawia mnie inna rzecz którą opisałem wyżej - dlaczego katalogi ( w tym TedGumowuy) podają, iż były 2 rodzaje tych tulei. O roznych wymiarach.
    To mnie mega dziwi.
    Tej 1 tulei nie ma zamiennika oprocz tedguma i niedostepnej " fortune line "
    Ta 2 tuleja ma w pytę zamienników.

Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

najlepiej chyba będzie jak napiszesz poprostu mail do Tadzik-gum i zapytasz co artysta miał na mysli On powinni wiedzieć. Tutaj temat tadzika jest omijany do tego stopnia , że wymyślono patent z tulejami od BMW e60 po lekkich przeróbkach firmy lemforder...

2011 o tadziku
    Cytat Napisał Piotr18r Zobacz post
    Chłopaki prosze was o pomoc. jeszcze raz kupiłem ten zabidzony zestaw i odradzam odrazu kazdemu kupna tych tuleji. ktos sobie jaja z ludzi robi. sam lepsze bym zrobił. generlanie mam dwie takie same tulejki i powinno byc ok, a jedna od drugiej sie rożni wielkascia po prostu robota rzemieslnicza ale dobra mniejsza z tym. Teraz Najbardziej co mnie interesuje To ze wyprasowałem stara tulejkę TULEJA WAHACZA TYLNEGO DOLNEGO (TYLNA) i była ona z Firmy TRW a jak ja chciałem kupic to kazdy mowi ze nie ma takich to skąd one sie znalazły tam prosze o odp.
    Cytat Napisał Piotr18r Zobacz post
    Kolego kubicze wspominałem wczesniej o tym zestawie wywaliłem na to 370 zł i masakra. lepiej moj dziadek by to wytoczył za te pieniadze. szkoda tego kupywać. niby zestaw myslałem, ze sie bardziej opłaca, a tu na kazdj tulejce jakaś skaza jedna od drugiej rożniła sie niby miałą mieć 52mm, a miałą 53.9. straszna porazka. ogrinalnie powinny wchodzic w te tulejki śruby mocujace 12 a w tym zestawie trafiłem na 10 śrube
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:00
    166 JTD

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    najlepiej chyba będzie jak napiszesz poprostu mail do Tadzik-gum i zapytasz co artysta miał na mysli ..
    No i przekonałeś Założe poli.
    Cenowo też to wychodzi spoko. Komplet na tył =220zl . Za 4 tuleje - przednia i dolna tylnego wahacza X2.
    Najtanszy tedzik ktory znalazlem to 60zl sztuka = 120. Za 2 tuleje. Dodamy przednie i mamy 200.

Rozumiem , że jezdzisz tak juz jakis czas i nie ma żadnych negatywnych odczuć. Po prostu działa, tak?

Widziałem patent z E60. Bardzo dobry pomysł to jest.

Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

tak mam wsadzone te tuleje z linka , któruy Ci pokazałem. Wszystko dobrze . Auto jedzie równo, nic nei skrzypi ale napier...ollllll smaru miedzianego podczas montażu, ten smar silikonowy , który dostaniesz z tulejami wyrzuć albo nasmaruj nim sobie zawiasy w drziwch w domu ) .

Jak montowałem te PU u siebie to zapodałem tego smaru silikonowego pod tuleje i wahacz z założonymi tulejami oparłem o ściane w garażu... Po jakims czasie ten smar zaczął wyciekac na podłoge w garażu. Badziew straszny. Tylko miedziany. Ja smarowałem miedzianym na bogato i mam spokój od montażu, a mineło ze 2 lata spokojnie i ze 30-40 tyś km...

pamiętaj tylko że

-zółte tuleje dajesz na długie ramei wahacza
    -czerwone tuleje na krótsze ramiona.

Jak coś to pisz co wiem to pomoge

PU wsadzięlm tez w zetki i w tuleje amorów z tyłu. Zadnych złych odczuć... PAmiętaj tylko , że tuleje w zwrotnicach musza być pływające- tma PU nie zda egzaminu
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:26
    166 JTD

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

pamiętaj tylko że

-zółte tuleje dajesz na długie ramei wahacza
    -czerwone tuleje na krótsze ramiona.

Na stronie widze, że można zamówić albo tak jak mowisz - zołtą i czerwoną, albo obie żółte.
    Rozumiem, że mam zamówić czerwoną i żółtą. Czerwoną ( miekka 75) na tył whacza tam gdzie była tuleja pływająca a zolta ( twarda 85ShA) na przód wahacza tam gdzie oryginalnie mamy met/gum

nasmaruj nim sobie zawiasy w drziwch w domu ) .
    O akurat skrzypią...
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 27-11-2019 o 13:37

Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

ja zamawiałem czerwone i zółte.
    Żółte są twardsze, mniej podatne na odkształcenia niż czerwone. PAmiętaj , że ta tuleja będzię zastępować tuleje pływająca któa inaczej pracuje na śrubie niż ta sztywna z dłuższego ramienia. Jest inny kąt pracy otwór tulei/śruba wahacza.
    LEpiej dac bardziej miękką czerwoną jako pływaka, a zółtą tam gdzie powinna być sztywna. No i kwestia taka , że na zółtych może "bardziej twardo" zawias pracowac i z limuzyny zrobi się taczka...

PS na foto DEUTERA widze łądną tubke smaru a z tego co pamiętam dostałem w saszetki tego badziewia wielkości tych przypraw do zupek chińskich

Jak masz dryg do mechaniki i nie boisz sie iść do pracy z czarnymi paznokciami na drugi dzień to sam to ogarniesz. Wybicie starych tulei bez prasy będzie cieżkie.
    Ja zawoziłem wahacze wyjęte do heńka i mi wybili tulejki i zmontowałem wszystko sam w garażu bez kanału... Nie jest to skomplikowana robota. A tez jak człowiek robi sam i dla siebie to robi dobrze w przeciwieństwie to heńka "mehanika"
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:46
    166 JTD

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166

Domyślnie

Wsio sam ogarniam , wymiana tulei to banalna sprawa.
    Za sprzęgłem tylko musze podjechac do znajomego. Kiedyś sie wymieniało bez kanału ale... teraz to juz nie te lata Starość hehe
    Tuleje wymieniałem juz kiedys w E39. Nawet sobie ściągacz zrobiłem.

Dzieki raz jeszcze za pomoc.
    Zamawiam poli.
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 27-11-2019 o 14:13

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD

Domyślnie

Cytat Napisał thembol Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie tego o czym napisano juz naprawde dużo - mianowicie tylne tuleje pływające tylnego dolnego wahacza.

Z tego co wyczytalem na forum...

Zamiennik tylko Tedgum. Numer Tedgum to TG 00026622 Tuleja jest pływająca i ma wymiary dlugosc - 68mm, otwor na śrube 12mm, średnica - 52.8mm

Zabrałem sie za szukanie i nieco zgupiałem...

1. W katalogu TEDGUM widnieją dwa rodzaje tulei tylnych dolnych ( nie mylę z tuleją zwrotnicy )

http://katalog.tedgum.pl/2/1170/4667

Na schemacie widac wahacz. Tuleja ktora nas interesuje ma numer 8.

Jak widac TEDGUM ma 2 rodzaje tuleji numer 8.

Z tego co wyczytalem KAZDY wahacz w alfie 166 ( niezaleznie od rocznika i silnika ) ma tuleje 1 ( czyli 12/52.8/68 )

To co to jest ta druga tuleja???

Idąc dalej tym tropem.. Tuleja 1 od tulei 2 rozni sie nawet wizualnie.
    W 1 guma nie wystaje niemal w tulejki. W 2 wystaje mocno.
    Zacząłem szukać i... znalazlem takie cudo

https://www.czesciauto24.pl/fortune-line/7924227

Wymiary jak tuleja 1 ( czyli ta ktora wg info na forum jest w wahaczu ) a wygląd jak tuleja 2 !!! WTF??

Na allegro tuleja TEDGUM która pasuje takze ma wymiary tulei 1 a wygląd tulei 2..

https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah...3mm-5120362906

Na jeszcze innej stronie - to samo. Wymiary jak 1 wygląd jak 2

https://spareto.co.uk/oe/60653242

Zauważyłem też ( co jest zapewne błędem ale zastanawia mnie to ) , że wiele katalogów opisuje tuleje 2 jako pasującą do AR166 z wszystkimi silnikami OPROCZ V6. A tuleja 1 jest przypisywana jako pasująca do V6.

O CO TU CHODZI??

Katalog TEDGUM ma błąd? To w takim razie gdzie pasuje tuleja pływająca TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. ) ???
    Bo ja powoli nic z tego nie rozumiem.
    Oczywiscie tuleje 2 mozna znalezc w zamiennikach. Kazda firma ją robi.

Proszę o informacje o co tu chodzi , i gdzie jest błąd. I jak naprawde wygląda ta tuleja.
    Tuleja
    to jest tuleja pływająca do wahacza tego dolnego dużego

to jest tuleja do wahacza poprzecznego tzw banana albo bumeranga jak kto woli ...
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368

<a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>