Strona 25 z 30 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 292

Temat: Zawieszenie przód, tył - zebranie informacji

  1. #241
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tego o czym napisano juz naprawde dużo - mianowicie tylne tuleje pływające tylnego dolnego wahacza.

    Z tego co wyczytalem na forum...

    Zamiennik tylko Tedgum. Numer Tedgum to TG 00026622 Tuleja jest pływająca i ma wymiary dlugosc - 68mm, otwor na śrube 12mm, średnica - 52.8mm


    Zabrałem sie za szukanie i nieco zgupiałem...

    1. W katalogu TEDGUM widnieją dwa rodzaje tulei tylnych dolnych ( nie mylę z tuleją zwrotnicy )

    http://katalog.tedgum.pl/2/1170/4667

    Na schemacie widac wahacz. Tuleja ktora nas interesuje ma numer 8.


    Jak widac TEDGUM ma 2 rodzaje tuleji numer 8.

    1- 0 numerze TG 00026622 (FI=12wew FI=52.8zew.L=68dluga.) i

    2 - o numerze TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. )



    Z tego co wyczytalem KAZDY wahacz w alfie 166 ( niezaleznie od rocznika i silnika ) ma tuleje 1 ( czyli 12/52.8/68 )



    To co to jest ta druga tuleja???


    Idąc dalej tym tropem.. Tuleja 1 od tulei 2 rozni sie nawet wizualnie.
    W 1 guma nie wystaje niemal w tulejki. W 2 wystaje mocno.
    Zacząłem szukać i... znalazlem takie cudo

    https://www.czesciauto24.pl/fortune-line/7924227

    Wymiary jak tuleja 1 ( czyli ta ktora wg info na forum jest w wahaczu ) a wygląd jak tuleja 2 !!! WTF??


    Na allegro tuleja TEDGUM która pasuje takze ma wymiary tulei 1 a wygląd tulei 2..

    https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah...3mm-5120362906


    Na jeszcze innej stronie - to samo. Wymiary jak 1 wygląd jak 2

    https://spareto.co.uk/oe/60653242



    Zauważyłem też ( co jest zapewne błędem ale zastanawia mnie to ) , że wiele katalogów opisuje tuleje 2 jako pasującą do AR166 z wszystkimi silnikami OPROCZ V6. A tuleja 1 jest przypisywana jako pasująca do V6.

    O CO TU CHODZI??

    Katalog TEDGUM ma błąd? To w takim razie gdzie pasuje tuleja pływająca TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. ) ???
    Bo ja powoli nic z tego nie rozumiem.
    Oczywiscie tuleje 2 mozna znalezc w zamiennikach. Kazda firma ją robi.

    Proszę o informacje o co tu chodzi , i gdzie jest błąd. I jak naprawde wygląda ta tuleja.

  2. #242
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kolego szkoda Twojego zdrowia i nerwów na tedgumno. Opinie o tych tulejach sa mizerne.
    Polecam Ci założenei PU na dolny wahacz tylny z olkusza od DEUTER. Polecam to rozwiązanie po kilku latach na PU z tyłu. Te tedgumy sa kiepskiej trwałości. Wuj Cie strzeli jak za 10k km znowu bedą do wymiany...

    o Pu dużo było pisane i dyskutowane i w zasadzie to jedyne trwałe rozwiązanie. Jest tez opcja z tuleją dorabianą z E60 ale juz zapomniałem kto to robił.

    https://poliuretany.olkusz.pl/pl/alf...nego-2szt.html
    [C

  3. #243
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Oczywiscie znam opinie o tedzikach. I nie za bardzo chcę je zakładac.

    Zastanawia mnie inna rzecz którą opisałem wyżej - dlaczego katalogi ( w tym TedGumowuy) podają, iż były 2 rodzaje tych tulei. O roznych wymiarach.
    To mnie mega dziwi.
    Tej 1 tulei nie ma zamiennika oprocz tedguma i niedostepnej " fortune line "
    Ta 2 tuleja ma w pytę zamienników.

  4. #244
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    najlepiej chyba będzie jak napiszesz poprostu mail do Tadzik-gum i zapytasz co artysta miał na mysli On powinni wiedzieć. Tutaj temat tadzika jest omijany do tego stopnia , że wymyślono patent z tulejami od BMW e60 po lekkich przeróbkach firmy lemforder...



    2011 o tadziku
    Cytat Napisał Piotr18r Zobacz post
    Chłopaki prosze was o pomoc. jeszcze raz kupiłem ten zabidzony zestaw i odradzam odrazu kazdemu kupna tych tuleji. ktos sobie jaja z ludzi robi. sam lepsze bym zrobił. generlanie mam dwie takie same tulejki i powinno byc ok, a jedna od drugiej sie rożni wielkascia po prostu robota rzemieslnicza ale dobra mniejsza z tym. Teraz Najbardziej co mnie interesuje To ze wyprasowałem stara tulejkę TULEJA WAHACZA TYLNEGO DOLNEGO (TYLNA) i była ona z Firmy TRW a jak ja chciałem kupic to kazdy mowi ze nie ma takich to skąd one sie znalazły tam prosze o odp.
    Cytat Napisał Piotr18r Zobacz post
    Kolego kubicze wspominałem wczesniej o tym zestawie wywaliłem na to 370 zł i masakra. lepiej moj dziadek by to wytoczył za te pieniadze. szkoda tego kupywać. niby zestaw myslałem, ze sie bardziej opłaca, a tu na kazdj tulejce jakaś skaza jedna od drugiej rożniła sie niby miałą mieć 52mm, a miałą 53.9. straszna porazka. ogrinalnie powinny wchodzic w te tulejki śruby mocujace 12 a w tym zestawie trafiłem na 10 śrube
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:00
    [C

  5. #245
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    najlepiej chyba będzie jak napiszesz poprostu mail do Tadzik-gum i zapytasz co artysta miał na mysli ..
    No i przekonałeś Założe poli.
    Cenowo też to wychodzi spoko. Komplet na tył =220zl . Za 4 tuleje - przednia i dolna tylnego wahacza X2.
    Najtanszy tedzik ktory znalazlem to 60zl sztuka = 120. Za 2 tuleje. Dodamy przednie i mamy 200.

    Rozumiem , że jezdzisz tak juz jakis czas i nie ma żadnych negatywnych odczuć. Po prostu działa, tak?


    Widziałem patent z E60. Bardzo dobry pomysł to jest.

  6. #246
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    tak mam wsadzone te tuleje z linka , któruy Ci pokazałem. Wszystko dobrze . Auto jedzie równo, nic nei skrzypi ale napier...ollllll smaru miedzianego podczas montażu, ten smar silikonowy , który dostaniesz z tulejami wyrzuć albo nasmaruj nim sobie zawiasy w drziwch w domu ) .

    Jak montowałem te PU u siebie to zapodałem tego smaru silikonowego pod tuleje i wahacz z założonymi tulejami oparłem o ściane w garażu... Po jakims czasie ten smar zaczął wyciekac na podłoge w garażu. Badziew straszny. Tylko miedziany. Ja smarowałem miedzianym na bogato i mam spokój od montażu, a mineło ze 2 lata spokojnie i ze 30-40 tyś km...

    pamiętaj tylko że

    -zółte tuleje dajesz na długie ramei wahacza
    -czerwone tuleje na krótsze ramiona.

    Jak coś to pisz co wiem to pomoge

    PU wsadzięlm tez w zetki i w tuleje amorów z tyłu. Zadnych złych odczuć... PAmiętaj tylko , że tuleje w zwrotnicach musza być pływające- tma PU nie zda egzaminu
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:26
    [C

  7. #247
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post

    pamiętaj tylko że

    -zółte tuleje dajesz na długie ramei wahacza
    -czerwone tuleje na krótsze ramiona.

    Na stronie widze, że można zamówić albo tak jak mowisz - zołtą i czerwoną, albo obie żółte.
    Rozumiem, że mam zamówić czerwoną i żółtą. Czerwoną ( miekka 75) na tył whacza tam gdzie była tuleja pływająca a zolta ( twarda 85ShA) na przód wahacza tam gdzie oryginalnie mamy met/gum





    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    nasmaruj nim sobie zawiasy w drziwch w domu ) .
    O akurat skrzypią...
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 27-11-2019 o 13:37

  8. #248
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    ja zamawiałem czerwone i zółte.
    Żółte są twardsze, mniej podatne na odkształcenia niż czerwone. PAmiętaj , że ta tuleja będzię zastępować tuleje pływająca któa inaczej pracuje na śrubie niż ta sztywna z dłuższego ramienia. Jest inny kąt pracy otwór tulei/śruba wahacza.
    LEpiej dac bardziej miękką czerwoną jako pływaka, a zółtą tam gdzie powinna być sztywna. No i kwestia taka , że na zółtych może "bardziej twardo" zawias pracowac i z limuzyny zrobi się taczka...


    PS na foto DEUTERA widze łądną tubke smaru a z tego co pamiętam dostałem w saszetki tego badziewia wielkości tych przypraw do zupek chińskich

    Jak masz dryg do mechaniki i nie boisz sie iść do pracy z czarnymi paznokciami na drugi dzień to sam to ogarniesz. Wybicie starych tulei bez prasy będzie cieżkie.
    Ja zawoziłem wahacze wyjęte do heńka i mi wybili tulejki i zmontowałem wszystko sam w garażu bez kanału... Nie jest to skomplikowana robota. A tez jak człowiek robi sam i dla siebie to robi dobrze w przeciwieństwie to heńka "mehanika"
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 27-11-2019 o 13:46
    [C

  9. #249
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Wsio sam ogarniam , wymiana tulei to banalna sprawa.
    Za sprzęgłem tylko musze podjechac do znajomego. Kiedyś sie wymieniało bez kanału ale... teraz to juz nie te lata Starość hehe
    Tuleje wymieniałem juz kiedys w E39. Nawet sobie ściągacz zrobiłem.

    Dzieki raz jeszcze za pomoc.
    Zamawiam poli.
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 27-11-2019 o 14:13

  10. #250
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał thembol Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie tego o czym napisano juz naprawde dużo - mianowicie tylne tuleje pływające tylnego dolnego wahacza.

    Z tego co wyczytalem na forum...

    Zamiennik tylko Tedgum. Numer Tedgum to TG 00026622 Tuleja jest pływająca i ma wymiary dlugosc - 68mm, otwor na śrube 12mm, średnica - 52.8mm


    Zabrałem sie za szukanie i nieco zgupiałem...

    1. W katalogu TEDGUM widnieją dwa rodzaje tulei tylnych dolnych ( nie mylę z tuleją zwrotnicy )

    http://katalog.tedgum.pl/2/1170/4667

    Na schemacie widac wahacz. Tuleja ktora nas interesuje ma numer 8.


    Jak widac TEDGUM ma 2 rodzaje tuleji numer 8.

    1- 0 numerze TG 00026622 (FI=12wew FI=52.8zew.L=68dluga.) i

    2 - o numerze TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. )



    Z tego co wyczytalem KAZDY wahacz w alfie 166 ( niezaleznie od rocznika i silnika ) ma tuleje 1 ( czyli 12/52.8/68 )



    To co to jest ta druga tuleja???


    Idąc dalej tym tropem.. Tuleja 1 od tulei 2 rozni sie nawet wizualnie.
    W 1 guma nie wystaje niemal w tulejki. W 2 wystaje mocno.
    Zacząłem szukać i... znalazlem takie cudo

    https://www.czesciauto24.pl/fortune-line/7924227

    Wymiary jak tuleja 1 ( czyli ta ktora wg info na forum jest w wahaczu ) a wygląd jak tuleja 2 !!! WTF??


    Na allegro tuleja TEDGUM która pasuje takze ma wymiary tulei 1 a wygląd tulei 2..

    https://allegro.pl/oferta/tuleja-wah...3mm-5120362906


    Na jeszcze innej stronie - to samo. Wymiary jak 1 wygląd jak 2

    https://spareto.co.uk/oe/60653242



    Zauważyłem też ( co jest zapewne błędem ale zastanawia mnie to ) , że wiele katalogów opisuje tuleje 2 jako pasującą do AR166 z wszystkimi silnikami OPROCZ V6. A tuleja 1 jest przypisywana jako pasująca do V6.

    O CO TU CHODZI??

    Katalog TEDGUM ma błąd? To w takim razie gdzie pasuje tuleja pływająca TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. ) ???
    Bo ja powoli nic z tego nie rozumiem.
    Oczywiscie tuleje 2 mozna znalezc w zamiennikach. Kazda firma ją robi.

    Proszę o informacje o co tu chodzi , i gdzie jest błąd. I jak naprawde wygląda ta tuleja.
    Tuleja
    1- 0 numerze TG 00026622 (FI=12wew FI=52.8zew.L=68dluga.) i
    to jest tuleja pływająca do wahacza tego dolnego dużego

    2 - o numerze TG 00025903 ( FI=12wew FI=45zew.L=52dluga. )
    to jest tuleja do wahacza poprzecznego tzw banana albo bumeranga jak kto woli ...
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 22:58
  2. Centralny zamek - zebranie informacji
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 20:28
  3. [159] Trzeszczy zawieszenie przód
    Utworzone przez whitefunk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 18:14
  4. Zawieszenie przód + tył, wymiana
    Utworzone przez MISSIEKS w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:24
  5. [156] zawieszenie przód
    Utworzone przez gord w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 21:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory