Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Brak mocy, megaspalanie, brak obrotów, kłęby dymu JTD

  1. #1
    pittlodz
    Gość

    Domyślnie Brak mocy, megaspalanie, brak obrotów, kłęby dymu JTD

    witam,
    od niedawna jestem posiadaczem ar 166 2.4 jtd 140 km z 2001r. ok 2 tyg po zakupie padła turbina (poszły uszczelniacze i olej dostał się do intercoolera i kolektora ssącego i silnik się rozbiegał). kupiłem zregenerowaną turbinę, gdyż z mojej ledwo co zostało - połamane łopatki zmiennej geometrii, duży luz na wałku - generalnie kupa złomu. po wymianie turbiny zaczęły się kłopoty - silnik wkręca się do max 4k na zimnym, 3,5k na ciepłym dając czarną zasłonę dymną z rury. mechanik zdiagnozował przepływkę - wymieniłem na nową, następnie na forum wyczytałem, że należy wyczyścić EGR - wyciściłem, wraz z czujnikiem ciśnienia doładowania, przepustnicą. nadal bez skutków cały czas te same objawy. po wymianie turbiny średnie spalanie przy spokojnej (dynamicznie się nie da bo nie ma mocy i baaaardzo dymi) jeździe to 16 l ON. silnik bardzo powoli wkręca się na te 3,5k obrotów (ok 2s.).mam problem coby wyprzedzić ciężarówkę. wypięcie przepływki prawie nic nie daje a wręcz jest gorzej. komputer nie wykazuje żadnych błędów, chyba, że coś wypnę -to wtedy pokazuje. spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

    zaznaczę jeszcze, że dodatkowo wymieniłem pęknięty wąż turbo, filtr powietrza, paliwa i oleju oraz oczywiście olej
    Ostatnio edytowane przez pittlodz ; 03-05-2011 o 14:23

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    jeśli masz 140 KM z rocznika 2001 to pewnie jest CF3. Sprawdź, czy turbinę dostałeś dokladnie taką - jest ona inna niż w CF2, których jest na rynku więcej. Różnica jest głównie w sterowaniu łopatkami zmiennej geometrii.
    O ile dobrze pamiętam w CF3 zmienną geometrią steruje nie ciśnienie a zawór (tzw pierburg). Sprawdź te elementy.

    Może koledzy się więcej przydadzą.
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  3. #3
    pittlodz
    Gość

    Domyślnie

    tak, to jest silnik 140 KM,turbinę dostałem identyczną jak stara (ten sam symbol). zmienną geometrią steruje taka gruszka podłączona pod podciśnienie. jednakze to cięgło porusza się tylko podczas przekręcania kluczyka - jak włączam zapłon z tej bańki bolec wychodzi, jak wyłączam to się chowa. podczas pracy silnika stoi w miejscu. nie wiem czy tak powinno być.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc mam CF2, więc nie chcę bredzić jak powinno być w twojej. Objawy sugerują, że auto nie dostaje wystarczająco dużo powietrza. Być może masz jakąś nieszczelność na drodze turbina - kolektor?
    166 2.4 JTD '00 - była
    164 2.0 V6 TB '91 - była
    156 1.9 JTDm '04 - już nie
    156 1.8 TS '00 - juz nie ma
    164 2.0 V6 TB '93 - jest
    Spider 2.0 TS '01 - w dobrych rękach
    MIlano Verde 3.0 '87 - Ha!
    Do tego Golf 7, 2xRenault 16, Pontiac Executive, Fiat 127 Sport, 2xMaserati Biturbo, 2xGeo Storm, Mini Classic 35, Datsun Violet, Fiat 124 Spider...

  5. #5
    dawidkar
    Gość

    Domyślnie

    kolego a moze wtryski siadly tzn. (leja za duzo ) . jak sie myle to prosze poprawic i sparwdzilbym czy czujnik paliwa na listwie wtryskowej jest podpiety albo nie padniety (jak bedziesz potrzebowal czesci do 2.4jtd to mam pełno )

  6. #6
    pittlodz
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    po kolejnych testach piszę co następuje. Po raz kolejny wykręciłem czujnik ciśnienia doładowania znajdujący się na kolektorze ssącym. Po raz kolejny został wyczyszczony. I teraz sytuacja ma się następująco: Odpalam silnik i kopci, nie wkręca się itd, na pracującym silniku odpinam czujnik doładowania - wyskakuje błąd, podpinam czujnik, błąd gaśnie i samochód zaczyna "żyć" - nie kopci wkręca się idealnie i wszystko jest ok, ale niestety tylko do momentu aż obroty spadną poniżej 2k (jak puszczę pedał przyspieszenia) i sytuacja zaczyna się od początku - znów kopci, nie wkręca się itd. Wystarczy znów na chwilę odpiąć, wkręcić na jakieś 3k obrotów i podpiąć i znów wszystko jest super. Jutro jadę do mechanika diagnozować czy to ten czujnik czy może coś innego.

    P.S. Co steruje pracą turbiny? Ten czujnik na pewno ale co jeszcze?

  7. #7
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Nie mogę się nadziwić, że takie "jaja" się dzieją, a komputer nie wyrzuca żadnych błędów.
    Ja bym sprawdził cały dolot + połączenie turbo-intercoller.

    Zadam Ci głupie, pytanie
    A intercoller wyczyściłeś dokładnie, czy wymieniłeś na nowy?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2,4JTD CF3 '02; 166 3.0V6 '00
    Postów
    126

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie zawór podciśnienia i wężyki, może się zawiesza.

  9. #9
    pittlodz
    Gość

    Domyślnie

    intercooler był czyszczony w zakładzie specjalizującym się w intercoolerach. mam nadzieję, że wyczyścili porządnie.
    Dzisiaj rano próbowałem inne czujniki doładowania ale bez rezultatu.
    Jak nic nie wymyślę - jadę do ASO - może im się uda

  10. #10
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    raczej bym na to nie liczył
    kompetentność ASO Fiata zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia

Podobne wątki

  1. 156 2.4jtd 175km brak mocy i chumra dymu
    Utworzone przez Krzysiiekk91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 16:48
  2. Brak mocy powyżej 3 tys. obrotów
    Utworzone przez Deamian w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 21:54
  3. Brak mocy olbrzymie kłeby dymu a po 15 min wszystko ok
    Utworzone przez pakiet10000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 07:27
  4. brak mocy i Chmura dymu
    Utworzone przez sopel w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:22
  5. Swierczenie turbo, czarne kleby dymu, brak mocy
    Utworzone przez bapster w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory