Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Kontrolka poduszek po wyłączeniu poduszki pasażera

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    co do kostek dziwna sprawa tylko pytanie ile tych kostek pod siedzeniami powinno być gdyż pod siedzeniem kierowcy są dwie jedna czarna, a druga biła a pod pasażera jest tylko czarna. pomijając kostki poszedłem znowu do samochodu z laptopem znowu skasowałem błąd i starałem się zmusić go żeby kontrolka znowu się zapaliła. zacząłem od pukania w siedzenia z każdej strony i skończyłem na wyłączniku poduszki pasażera i sadzę, ze w tym jest problem, ponieważ po męczeniu tego przełącznika po krótkiej chwili kontrolka się zapaliła.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 28-05-2011 o 16:02

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ile by tych kostek nie było, żółte kable są zawsze od poduch . U mnie w przedliftowej mam matę obecności pasażera i jeśli się nie mylę były 2 kostki - jedna od tej maty i druga od poduch w fotelu.
    Odnośnie wyłącznika - tak właśnie obstawiałem. Trzeba by się do niego jakoś dobrać i przeczyścić, może styki coś nie łączą, może ten wyłącznik się zasiedział... W ostateczności pewnie znajdzie się gdzieś na szrocie na wymianę.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    porobiłem kilka testów najpierw wyjąłem wyłącznik poduszki pasażera rozebrałem go i okazało się że dziła on na bazie dwóch rezystorów jeden 100ohm i drugi 420ohm ale jest on w 100% sprawny. poszedłem, znalazłem wkońcu kostki od poduszek pod siedzeniami które są umiejscowione pod plastikową klapką z przedniej części fotela, ale tamte kostki nie mają żadnego wpływu gdyż jak je odpiłąłem to wyskakiwał inny błąd, bodajże passanger sidebar albo coś w tym stylu.
    od teraz zauważyłem, że błąd wyskakuje po każdym przekręceniu stacyjki, a w cześniej po skasowaniu błędu wyskakiwało po ok 2 dniach. Tak poza tym co w ogóle oznacza ten błąd 05-passenger airbag off lamp
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 29-05-2011 o 18:10

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_ Zobacz post
    Tak poza tym co w ogóle oznacza ten błąd 05-passenger airbag off lamp
    No właśnie nie znalazłem zbyt dużo info na temat tego błędu. Ale świeci ci się normalnie czerwona kontrolka poduszek, czy tylko ta żółta o wyłączonej poduszce pasażera?

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    108

    Domyślnie

    kostki które wypinałem wcześniej były od elektrycznych foteli jakiś czas później znalazłem inne kostki umocowane w plastikowej szufladce w przedniej części foteli gdy je odpiąłem wyskoczył błąd airbag passenger side bar czyli to na pewno nie poduszki pasażera wyjąłem także wyłącznik poduszki pasażera jego też wykluczyłem i zastanawiam się co jeszcze mogę odpiąć żeby dowiedzieć się w czym leży problem

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Proponuję zapoznać się z tą stroną instrukcji, bo coś mi się wydaje, że ktoś tu czegoś nie przeczytał.

    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  2. Migająca kontrolka poduszki pasażera
    Utworzone przez Bartekk287 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 19:24
  3. Poduszki powietrzne w fotelach bez poduszek. Da rade ?
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 12:01
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 11:03
  5. [156] Kontrolka poduszki pasażera mruga
    Utworzone przez slimak w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 01:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory