Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Ubytki płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie Ubytki płynu chłodniczego

    Witam. Zauważyłem w swoim samochodzie ubytki płynu chłodniczego lecz póki co tematu nie drążyłem bo chciałem zobaczyć jak duże są straty. A więc po 8 miesiącach ubyło mi dokładnie litr płynu chłodniczego. I teraz pytanie do was gdzie może leżeć przyczyna. Dodam że płyn ucieka sobie powoli zarówno w trakcie eksploatacji auta jak i w zimie gdy samochód stał w garażu nie użytkowany (przepalany od czasu do czasu). W samochodzie nie czuć płynu, pod dywanikiem sucho więc chyba nagrzewnice można wykluczyć. Byłbym wdzięczny za sugestie... Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Zapewne problem leży w nagrzewnicy! Odkręć osłonę isc-a po prawej stronie (pasażer) na dole i sprawdź czy nie ma tam wilgoci?!
    Na 99% to ten problem!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Które to osłona ics-a i jak ja rozkręcić... Na dole mam okrycie skórzane a wyżej jest plastik który się zrównuje ze schowkiem. Mógłbym prosić jakąś szybką podpowiedź jak to sprawnie wykręcić i sprawdzić?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    ściągnij boczek po lewej stronie przedniego pasażera (boczek przy lewej nodze ) okrycie skórzane przykręcone bodajże jedna śruba do odkręcenia, po zdjęciu boczka sprawdź cz w środku nie jest mokro.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  5. #5
    ptrw11
    Gość

    Domyślnie

    miałem ten sam problem udało mi sie go rozwiazac bez wymiany nagrzewnicy - pomoglo wsypanie proszku za 10zł do uszczelniania ukladów chlodzenia

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Okej jak przestanie padać to sprawdzę pod tym boczkiem. Jeszcze pytanie asekuracyjne... Można bezpiecznie używać takie proszki do uszczelniania? Nic się nie zepsuje przez takie wynalazki? Pytam bo nie znam się kompletnie. Pozdrawiam.

  7. #7
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź nagrzewnicę, ja nie polecam niczego wlewać czy wsypywać do płynu. Nie wiesz jak to cholerstwo się zachowa w chłodnicy czy w przewodach , pozatyka Ci coś i jeszcze narobisz sobie kłopotów, a to tylko leczenie syfa pudrem... Ja jestem po wymianie nagrzewnicy właśnie.

    P.S. Nie zawsze musisz miec mokry dywanik, ja nie miałem mokrego dywanika bo nie ciekło dużo, ale płyn ubywał, a jak łapę wsadziłem pod ICS to było mokro, smierdziało płynem i szyby parowało "na tłusto" teraz jest bajeczka...
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    a mi ubywa plynu do poziommu minimum i dalej juz stoi, doleje plynu i za pare dni znowu minimum ? co to moze byc ?

  9. #9
    zgrad
    Gość

    Domyślnie

    To samo. Jak jest mało płynu to jest mniejsze ciśnienie. Żadne uszczelnianie nic nie da. Po jakimś czasie problem może wrócić. Wymienić nagrzewnice. Ja mam ten problem. Kupiłem za 100zł. Jak na razie jeżdżę z odkręconym boczkiem, nie używam klimy ani nie grzeje powietrza w kabinie. Wszystko obeschnie, wtedy wyjmę komputerki, wysuszę ew. do końca, powymieniam spalone części. Sporo roboty. Jeżeli komuś parują szyby to też od tego. Nie lać za dużo płynu, po środku między MIN a MAX. Wtedy nie leci więcej a wszystko działa poprawnie. Czasem komputer sie kapnie i pokazuje że jest ta usterka, ale to baaardzo rzadko.

    ---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:33 ----------

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    a mi ubywa plynu do poziommu minimum i dalej juz stoi, doleje plynu i za pare dni znowu minimum ? co to moze byc ?
    Sprawdź chłodnicę, czujnik temperatury chłodnicy no i też nagrzewnice. Może w 156 jest to samo.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    chlodnica nowa, a gdzie szukac czujnika temperatury chlodnicy ?

Podobne wątki

  1. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 10:49
  3. Ubytki płynu chłodzącego
    Utworzone przez mrlukasz w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 23:09
  4. Jakie macie ubytki płynu chłodzącego?
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 15:55
  5. UBYTKI PŁYNU CHŁOCĄCEGO
    Utworzone przez rebellion1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 11:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory