Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Nowy i juz szuka porady na temat 166...

  1. #1
    areks
    Gość

    Domyślnie Nowy i juz szuka porady na temat 166...

    Witam wszystkich
    Po dluzszej przerwie, od 3dni wszedlem w posiadanie poprzez import slicznej ALFY 166 3,0 V6 z roku 2000ego.
    Przebieg auta to 132tys.km, kupiona w Niemczech od Wlocha,jutro juz moze beda blaszki.
    Do rzeczy,autko mam od tygodnia na blachach, zrobilem tym autem zaledwie 400km i zauwazylem:
    -delikatne drgania jakby nie rowna prace silnika
    -dziwne zachowanie sie sprzegla, jakby cos pod koniec wciskania blokowalo czy jakos tak
    Co do problemu z obrotami to pragne dodac iz zatankowalem paliwo PB95 dosc tanie do pelna, bo pomyslalem sobie ze taki motor to i tak bedzie chodzil, ale potem doszlo do mnie ze chyba bedzie trzeba zwracac uwage na to gdzie i co sie tankuje takze nastepny tank bedzie na STATOIL i juz poleci PB98,tak abym mogl przekonac sie ze to moze wina tego taniego paliwka.
    Jesli z kolei chodzi o sprzeglo to jest to o tyle dokuczliwe ze ten pedal nie wciska sie rownomiernie a tak jakby troche ciezej pod koniec wciskania w podloge, takie jakiej dziwne chrobotanie jakby cos tak bylo,cholera wie.
    Bede wdzieczny o jakiekolwiek opinie,czy ktos z Was mial takowe problemiki w swoich 166.
    Tymczasem pozdrawiam i czekam na pomocna dlon...
    Rudi

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    Hej Areks.
    Posiadam taką Alfę jak Ty, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania:
    - nierówna praca silnika moze byc spowodowana uszkodzonym przepływomierzem, lub lewym powietrzem. U mnie były te rzeczy obie. Lewe powietrze łapał przez rozszczelnioną obudowę obok pompy ABS. Sprawdx przepływke i świece, pamiętaj w tym silniku są platynowane.
    - sprzęgło, niestety ja iałem to samo i okazało sie do wymiany, jedyne 1300 w serwisie, ok 900 w sklepie moto. Nie występuje sama tarcza i nigdy nie dawaj tarczy do obijania.
    Zapomniałes dodac że ciężko chodzi to sprzęgło, hihi .
    - paliwo, ja tankuje tylko 98 i nie mam problemu z odpalaniem rano czy bujaniem silinka, pali mi od 10 trasa do 20 miasto przy zabawach z VW i BMW.

    Jak bedziesz miał jeszcze jakies pytania to pisz, co będe wiedział to pomogę.
    Autko ogólnie super, ja jestem po wyminie amorków z tyłu, sprzęgła i skrzyni biegów.
    Mam kilka kontaktów z częściami.

    pozdrowionka Daevit Alfa Pomorze
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

Podobne wątki

  1. Nowy temat lub zmiany w zamieszczonych ogłoszeniach
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Rabaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 17:50
  2. [159] Zamierzasz napisać nowy temat techniczny? PRZECZYTAJ spis często odwiedzanych tematów
    Utworzone przez szewi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 18:26
  3. [166] radio nie szuka fal
    Utworzone przez mariusz13 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 19:57
  4. ...zanim założysz nowy temat...
    Utworzone przez b.pawelek w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 10:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory