Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Wymiana amortyzatorów tylnych

  1. #1
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie Wymiana amortyzatorów tylnych

    Witam wszystkich.Mam mały problem.Chciałem wymienic amortyzatory tylne w mojej alfie i pojawił się mały problem.Nie mam pojęcia jak dostać się do górnego mocowania amorka:/.Szukałem od strony bagażnika,jak również od środka.Jeśli ktoś z was posiada takową wiedzę to chętnie skorzystam z pomocy.Z góry dziękuję.

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Żeby się dostać do górnego mocowania musisz wykręcić siedzenia z tyłu i półkę.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    hmmmmm. Nie wiem czy to jedyne rozwiazanie... Wymienial mi mechanior amorki z tylu i nie wykrecal siedzen ani polki... ot po prostu musial rozkrecic zawias z tylu i tyle. Ale nie asystowalem przy calosci dzialan. Jednak nic nie mowil aby od srodka trzeba bylo sie dostawac z wykrecaniem siedzen i polki...

  4. #4
    Techno
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisze Lejek20, dodatkowo wg Service manuala trzeba zdjąć zacisk hamulca bo inaczej nie wyciągniesz z zawieszenia.

    Ps Czy możesz mi podarować stare amortyzatory ? Np za czteropak :wink: . Chętnie przyjme również przody ...

  5. #5
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    Jak wymienie to no problem.Ale jak na razie sie nie zanosi,ponieważ okazało się ze miałem wybite gumy stabilizatora z tyłu.Ps. moge odsprzedać nowe amorki które kupiłem do siebie:cena hurtowa 470zł za 2 sztuki.Magneti Marelli.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Muszę odgrzać tego kotleta bo w sumie słyszałem, że da to radę zrobić bez odkręcania półki...
    W nadkolu od strony bagażnika znalazłem otwór przez, który jest dostęp do śruby amortyzatora(co prawda ma z 4cm średnicy ale jednak jest) i podobno jest specjalny klucz z przekładnią na 90* którym da się takie coś odkręcić...

    Jaka jest opinia fachowców na ten temat???

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Rolin
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    była AR 166 2.4JTD CF3
    Postów
    371

    Domyślnie

    ale piszecie bzdury. Jestem po wymianie amorów i robiłem to sam. Kanapę i półkę trzeba wyjąć z auta, osłony tylnych słupków też bo nie wyjdzie półka. Pod pasami są śruby od amorów. Na dole odkręcamy i wyjmujemy obie śruby od pionowych łączników wahacza i zwrotnicy. Całość zostawiamy na łącznikach stabilizatora. Odkręcamy oczywiście amor na dole i wyjmujemy bananowy wahacz ze zwrotnicy. A i trzeba odkręcić linki ręcznego od wahacza. Nie ściągamy żadnych hamulców ani tylnej belki z auta, a jeśli ktoś odkręci górę amortyzatora bez wyciągania półki to myślę że może zostać inżynierem głównym fabryki Fiata.

  8. #8
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie, sam wymieniałem amorki ze 2 miesiące temu i nie ma możliwości bez ściągnięcia półki, nie ma tam też na pewno żadnego dostępu od bagażnika. Amorek wyciągamy razem ze sprężyną, spięte u góry poduszką amora, którą z kolei trzymają chyba 3 śruby na klucz 10. Cała operacja dobrania się do mocowania ze zdjęciem półki to jakieś 20 minut, więc nawet jakby była możliwość to warto by było dorabiać jakieś klucze i bawić się w ginekologa?

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    tak jak koledzy wyżej piszą. Tez wymieniałem amorki z tyłu a instrukcję jak sciągnąć półkę kanapę i dostać sie do mocowań amorków znajdziesz w "zrób to sam"

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Może ktoś opisać jakie czynności po kolei trzeba wykonywać? Tak mniej więcej za co się zabrać?
    A najchętniej jakiś schemat albo coś w stylu eLearn?

    Byłbym zobowiązany...

Podobne wątki

  1. Tuleje tylnych amortyzatorów
    Utworzone przez marsel w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 13:43
  2. Poduszka tylnych amortyzatorów
    Utworzone przez Iwan87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 08:19
  3. 156 niestabilna po wymianie amortyzatorów tylnych
    Utworzone przez Aster156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 14:30
  4. [156] zderzaki amortyzatorów tylnych
    Utworzone przez niggard w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 20:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory