Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: 4HP20 - blokuje się w pozycji P + dym w kabinie

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozi146 Zobacz post
    Mozesz podać mi źródło tego toturiala do wyciagania ICS. Moze coś ciekawego dla siebie tam znajde
    Mialem kiedyś do 146 fajny manual a do 166 niestety nie natrafilem ..
    Na pierwszej stronie tego wątku, w moim 3 poście jako załącznik

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kozi_Lukasz
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Było AR 146 1.4TS, 166 2.4 JTD 2000r. Jest AR 159 2.4JTDm 2008, Giulietta Sprint 2015 170 TCT
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    Na pierwszej stronie tego wątku, w moim 3 poście jako załącznik
    rozumiem że sam robiles tego pdf .. myślalem ze masz tego więcej w jakims zbiorze

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Pdf'a akurat sam zrobiłem, ale wszystkie informacje i fotki biorę z działu http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_sam/
    Powoli robie sobie taki Service Manual do 166.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Wiem że fajny bo mam i nawet spalanie jest w miarę normalne. Ale chciałbym zobaczyć jak się manualem jeździ bo 166 manualem 3,0 V6 by Giuseppe Busso nie jeździłem. Dla mnie istnieje tylko V6 z Arese dlatego też nastepna będzie 3,0 V6
    Mam taką wersję jak twoja. Ale moi koledzy mają 3.0 V6 w manualu, którymi trochę jeździłem. Przed zmianą auta na wersję manual polecam pojeździć trochę 2-3 dni takim autem i jestem pewien na 90%, że wybierzesz automat. Po za tym interesowałem się tą 5 biegową skrzynią z wersji po lifcie i wole 4HP20, auto super jeździ, a miałem już trochę przygód w z moim automatem i serwis jest nie drogi jak na automaty. Pisałeś gdzieś wcześniej o tak zwanym zwykłym automacie, to byłaby katastrofa dla silnika V6,
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubicze Zobacz post
    Pisałeś gdzieś wcześniej o tak zwanym zwykłym automacie, to byłaby katastrofa dla silnika V6,
    Dokładnie tak jak mówisz. Znajomy ma Omege B 2,5 V6 170km ze zwykłym automatem nie dość że tragedia bo to Omega a ten automat przy wciskaniu w podłogę zastanawia się co ma zrobić. Ostanio się śmiałem bo zawsze mi dogryzał że mam Alfę że jestem bogaty bo stać mnie na części i że powiniem pracować w Intercarsie żeby mieć zniżki na zamienniki, wyjeżdżał z podporządkowanej dał w pape auto sobie wrzuciło 2 biegi wyżej a na następnym skrzyżowaniu po takim daniu w "pizdę" zblokowały mu się koła i się posypała skrzynia. Tak notabene to on już ma tam 3 silnik. A samochód jego to muł niesamowity. Ostatnio jechałem z kolegą Fiatem Brava 1,8 i go zrobił jak chciał. Trochę off top zrobiłem ogólnie przemyślałem sprawę i chcę automat :-) Okazało się że sterowniki są całe i teraz szuka mój znajomy eletromechanik czemu ona blokuje się w P a zmienia biegi płynnie itp. Okazało się również że mam przepływomierz do wymiany :-( Z tego co patrzyłem to trochę kosztuje.
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 17-06-2011 o 10:25

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Okazało się że sterowniki są całe i teraz szuka mój znajomy eletromechanik czemu ona blokuje się w P a zmienia biegi płynnie itp.
    To dobrze, że stery całe
    Tak wogóle to jak wygląda to "zablokowanie" skoro piszesz, że jezdzisz?
    Jeśli skrzynia jest zablokowana na "P" to wyświetla Ci wtedy bieg (P) na desce czy nie?? Jeśli nie to może być jakieś zwarcie w instalacji (połączenie skrzynia silnik).
    Jeśli nic na desce nie wariuje a "ciężko" zrzucić z "P" to pewnie sterownik hydrauliczny albo jakiś elektrozawór - ale to juz do fachowców od ASB musiałbys podjecać.

    PS jeśli chodzi o przepływomierze to tragedii nie ma. Większość ma tą samą wkładkę, którą się przekłada - ceny się zaczynają od ok. 100 zł
    Poczytaj tu: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...an_2_5_v6.html

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    No dzięki ogarniam temat przepływki bo myślałem że do 3,0 jest co innego. Ze Sportronic'iem to jest tak że jak się ściągnie mieszek i tam dociśnie się przy lewarku to normalnie z P wchodzi dalej i jedzie normalnie. Problem był na początku bo świeciły mi się wszystkie biegi na desce że mam wbite doznałem szoku a stało się to w święta bożego narodzenia. Później ten objaw po ponownym włączeniu odszedł i po długim czasie wrócił... No ale to było dawno a teraz ją robię do porządku. Jedyne co pamiętam bo to była wigilia byłem na myjni i to się w sumie stało po powrocie z myjni. Humor mi się dzisiaj poprawił bo u mnie w okolicy jeździ 166 w kolorze rosso proteo taki jak mój tylko że 2,4 JTD. Czyli jest nas 2 przeciwko tysiącom niemieckich kanciaków. Ale tak jak są słowa w hymnie " z ziemi włoskiej do Polski" tak właśnie przyjechała moja Alfa i tak tu zostanie. 4 EVER ;-)
    Ostatnio edytowane przez Competizione ; 18-06-2011 o 01:54

Podobne wątki

  1. 4HP20 - blokada w pozycji P
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 18:51
  2. Gaz się blokuje
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 06:36
  3. [145] hamulec blokuje koło
    Utworzone przez asterix w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 22:08
  4. Blokuje sie predkosciomierz
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 09:49
  5. [145] blokuje się podczas jazdy
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory