Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nerwowy tył auta

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie Nerwowy tył auta

    witam. Ostatnio po ustawieniu zbieżności zauważyłem że strasznie nerwowy stał sie tył auta. kuper lata po całej drodze na poprzecznych dziurach. Od czego to może być? tuleje na wahaczach chyba na pewno ale coś jeszcze? amory?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Jeśłi przed ustawieniem zbieżności było dobrze to niech poprawiają

    Zazwyczaj lata od dużego luzu na tulejce, sworzniu "banana", albo ze zużycia tulei pływającej. To rzeczy które nie dzieją się nagle. Skoro po zbieżności jest masakra a przed było ok, niech pan ustawiacz dobrze się przyjrzy czy dobry model samochodu wybrał i czy auto jest puste podczas ustawiania.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    właśnie o to chodzi że byłem na poprawce bo tak samo myślałem że coś powalił, ustawiane było komputerowo i po sprawdzeniu drugi raz okazało się że wszystko jest dobrze ustawione...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    tuleje tuleje tuleje ... generalnie ponad połowa mechaników nie wie jak ugryźć tył w 166 coś tam teoretyzują a nawet nie wiedzą jak ten luz zbadać :-)

  5. #5
    Mata
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co czytałem u nas na forum to może być wina poduszek(tulei) tylnej belki.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczo Zobacz post
    witam. Ostatnio po ustawieniu zbieżności zauważyłem że strasznie nerwowy stał sie tył auta
    Pojechałem do znajomego mechanika, zawsze tam jeżdżę, no i po wymianie przednich wahaczy mieli ustawić zbieżność...
    Tumany je.ane ustawiły tylko zbieżność z przodu a tyłu nawet nie dotykali bo się tłumaczyli, że tylko minimalnie było nie tak...
    Po kilku dniach pojechałem do innego warsztatu na ustawienie zbieżności i (uwaga) kątów o które się nawet nie pytali czy też ustawić tylko od razu to zrobili...

    morał: twój mechanik też może być tumanem...

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar kaczo
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Nowa Dęba / Kraków
    Auto
    była 156 1.8Ts jest 166 2.5 V6
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał zonkil90 Zobacz post
    Pojechałem do znajomego mechanika, zawsze tam jeżdżę, no i po wymianie przednich wahaczy mieli ustawić zbieżność...
    Tumany je.ane ustawiły tylko zbieżność z przodu a tyłu nawet nie dotykali bo się tłumaczyli, że tylko minimalnie było nie tak...
    Po kilku dniach pojechałem do innego warsztatu na ustawienie zbieżności i (uwaga) kątów o które się nawet nie pytali czy też ustawić tylko od razu to zrobili...

    morał: twój mechanik też może być tumanem...

    szczerze mówiąc nie wydaje mi sie. jest to zakład w którym zajmują się tylko zbieżnością i sprzęt mają bardzo dobry. Sam patrzyłem na komputer jak ustawiał i faktycznie wszystko świeciło się na zielono i zgadzało z ustawieniami fabrycznymi :/
    coś czuje że to zawieszka a konkretnie tuleje na wahaczu, ale czekam na wasze opinie na ten temat...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    A no to chyba że... ja mam do takiego zakładu jakieś 40km a konkretnego mechanika od Alf to w promieniu pewnie 100km nie znajdę dlatego takie moje uprzedzenie do mechaników

    A co do tematu... to nic innego jak tuleje nie pozostaje, znajdź kogoś kto się na tym zna i to sprawdzi i później może nawet wymieni

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jak masz luzy na tulejach pływających to wystarczy ze delikatnie rozjedzie z tyłu te drązki od zbieznosci (bo one trzymają tył w kupie przy wywalonych tulejach) i juz ci tył bedzie latał.. stawiam ze zakład dobrze ustawił Ci zbieżnosć ale niestety musisz najpierw zrobic remont zawiechy i potem jedz do nich jeszcze raz

    a jak chcesz z luzami dalej jezdzić to wystarczy skrecic troche drązki od zbieżnosci i znowu nie bedziesz czuł luzów

    własnie jestem po remoncie tylnego zawieszenia i autko prowadzi się świetnie, koła prościutko...
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 08-06-2011 o 18:57

  10. #10
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Tuleje wahaczy z tyłu, miałem dokładnie tak samo, myszkował po drodze, wahacze naprawione, zbieżność ustawiona i ani drgnie teraz
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

Podobne wątki

  1. Ogledziny auta ar 147
    Utworzone przez tommy288 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 13:38
  2. Moc Auta Z LPG
    Utworzone przez polkop w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 20:14
  3. Wycena auta
    Utworzone przez olrzyn w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 17:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory