Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Regulacja lamp (xenon) w 166

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Dziękuję za rady, na weekend się okaże co w trawie piszczy.
    Jak już wspominałem, może obiło Ci się o uszy. czy ktoś ma na zbyciu "całego" ładnego ksenona?

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar GGienek
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    159 sw 2.4 jtdm 210km 2009
    Postów
    149

    Domyślnie

    Jeśli od zwykłej lampy by części pasowały to mam taką na czesci

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGienek Zobacz post
    Jeśli od zwykłej lampy by części pasowały to mam taką na czesci ������
    W sobotę mam zamiar dobrać się do lampy i jeśli okaże się, jak mówił Marek, że uchwyt klosza jest połamany, to odezwę się Gienek do Ciebie. Podobno są identyczne więc w razie "w" powinno podpasować ;-)

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    A ja mam pytanie innej kwestii, odbłyśniki po regeneracji, lampy poskładane, komputer od świateł "wyzerowany" i nie zgłasza błędów, i nie da się ustawić świateł na odpowiedniej wysokości, świeca za wysoko. Ktoś miał podobny problem? Obniżenie całych lamp w mocowaniach? Bo wszystko ładnie poskładane i pracuje, a nie da się odpowiednio wyregulować.

  5. #45
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Może przestawiłeś wysuwany mechanizm. Ten do którego silniczek mocujesz. To białe takie gdzie są trybiki

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Zakres manualnej regulacji wysokości (ten na elektrycznym silniczku) jest wystarczający by wiązka świeciła metr od auta bądź oświetlała chmury (jeśli oczywiście jest sprawny).
    Po pierwsze sprawdź czy cały kosz się rusza góra/dół (pod gumową osłona świateł długich wymacasz).

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Marku tak się właśnie zastanawiam, że te białe trybiki różnią się od wersji zwykłej lampy, tam kręcąc ta druga śruba poruszamy obydwoma ramionami w plastikowej obudowie (trybiki) co skotkuje zmiana snopu światła lewo - prawo, a w xenonie nie jest to chyba połączone i krecenie druga śrubka regulacyjna też spowoduje obniżenie lub zwiększenie wysokości świateł. Muszę to sprawdzić, bo klosz w środku lampy pracuje góra dół, to nie tutaj leży problem.

  8. #48
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja już dawno nie regenerowałem lampy ale pamiętam, że da się to "spieprzyć" właśnie można tam coś poprzestawiać tak, że regulacja będzie poza zakresem. Ale czy u Ciebie tak się zdarzyło to trudno mi powiedzieć.

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Kolego jeśli klosz pracuje poprawnie góra-dół, to dobrze. Pokrętło do sterowania lewo-prawo to tylko minimalny skok tj. 1-2% |(znaczy niewiele). Chyba że jakiś "fachowiec" już nim majstrował i "przegiął pałę" kręcąc na wydrę poza opór w jedną czy drugą stronę, co skutkuje zblokowaniem klosza (tak było w moim przypadku;-) Jeśli jednak stwierdziłeś namacalnie, że pracuje poprawnie, to krok następny REGULACJA RĘCZNA na silniczku. Rozłącz/Wyjmij go delikatnie z lampy i zwróć uwagę na dwie rzeczy. Czy bolec z jabłkiem (ten od silniczka) przy kręceniu śrubą na imbus wysuwa/wsuwa się. Wysuwa czyli popycha klosz na dół(światła świecą pod zderzak), bądź wsuwa się, czyli klosz ciągnie i światła świecą w chmury ;-). Druga sprawa to (tu już Ci będzie ciężko zobaczyć ale jest to możliwe) czy przy ruszaniu kloszem góra/dół rusza się też "gniazdo" w które zaczepiasz owy bolec z jabłkiem (tegoż silniczka elektrycznego od regulacji).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał GGienek Zobacz post
    Jeśli od zwykłej lampy by części pasowały to mam taką na czesci ������
    Gienek potrzebuję z lewej lampy ucho tj. te które trzyma ją przy błotniku(u mnie jest urwane i chciałbym to zregenerować, przeszczepić z orginału;-) JEśli masz taką obudowę właśnie z tym mocowanem i chciałbyś się pozbyć to, w rozsądnych pieniążkach odkupię.

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Wszystko działa poprawnie, nie ma żadnych wyłamanych zaczepów, wypadniętych kulek czy przegubów, silniczek jest dobrze osadzony w gnieździe. Po prostu brakuje zakresu regulacji.
    I doszedłem do wniosku że można to jednak wyregulować drugim pokrętłem, na dniach dam znać czy na stacji udało się je poprawnie ustawić.

Podobne wątki

  1. [159] czujniki poziomowania lamp xenon
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 20-05-2023, 12:57
  2. Regulacja ręczna lamp
    Utworzone przez Kevin88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:21
  3. [159] Przekładka lamp h7 na bi xenon
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 20:35
  4. Regulacja spryskiwaczy lamp
    Utworzone przez FXX w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 22:09
  5. mocowanie przedniego czujnika lamp xenon
    Utworzone przez forsand w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory