Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Regulacja lamp (xenon) w 166

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jeśli jabłko jest bezpośrednio mocowane z koszem, to chyba mamy diagnozę. (rozumiem że to cały kosz chodzący góra/dół jest odpowiedzialny za wysokość świecenia)
    Ruszając mocowaniem kosz się nie rusza (wiązka światła jest na jednej wysokości)
    Silnik działa dobrze.
    Dostęp na aucie do kosza jest mocno ograniczony, więc chyba pozostaje zakupić w monopolu odpowiednie "narzędzia" i zabierać się w sobotę do pracy, bo bez wymontowania lampy z pewnością się nie obędzie.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Miałem dokładnie ten sam problem ostatnio, podczas wciskania "jabłka" od silniczka wypadło mocowanie trzpienia regulacyjnego z klosza (to co zaznaczone na zdjęciach). Zostaje tylko rozklejenie lampy i ponowne złożenie. Później przy wkładaniu tego silniczka podciągnij kosz lampy "do góry" przez gniazdo zarówki od "długich", wtedy na pewno nie wyskoczy drugi raz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	106.7 KB
ID:	273649Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	97.1 KB
ID:	273650

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za zdjęcia i analizę. Już wiem na czym stoję;-)
    Myślałem, że jakoś się uda bez rozklejania klosza ale uświadomiłeś mnie że tak szybko i łatwo nie będzie (heh gdzie główny winowajca czyli samo zaczepienie mocowania trzpienia regulacyjnego 2sec;-). Ktoś już opisywał proceder rozklejania "w piekarniku"+ zderzak i w zasadzie prawie całą lampę na części, a po wszystkim złożenie wszystkiego do kupy.
    Jest też pozytywny aspekt, czyli jak już lampa będzie rozłożona, to od razu się ją odświeży;-)
    Raz jeszcze wielkie dzięki Panowie za szybką pomoc



    ps. do kolegi Apacza. Jakiego kleju użyłeś przy ponownym sklejaniu klosza?
    Ewentualnie na co szczególnie uważać, żeby niczego nie uszkodzić przy montażu/demontażu
    Ostatnio edytowane przez RafałDDZ ; 27-10-2020 o 10:51

  4. #34
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli masz połamane w środku. Jest jeszcze ewentualność, że to się wypięło z tego "U"-wycięcia ale to mocno optymistyczna wersja idzie to też przykukać z lusterkiem przed demontażem. Raczej masz to uszkodzone i trzeba mieć dawcę.
    Z rozklejeniem też niekoniecznie musi być łatwo. Ksenony nie puszczają w piekarniku a halogeny tylko z początku produkcji. Masz CF3 więc są klejone już na chemoutwardzalny klej i piekarnik nic Ci nie da.... zostaje "dłubanie". Chyba że ktoś już zmieniał lampy (na te z początku produkcji) to masz fart
    Czy klej nadaje się do piekarnika łatwo sprawdzisz podgrzewając nawet zapalniczką jakiś wystający fragment. Jak się zacznie ciągnąć to git. Jak nie to dłubanie
    Skleja się najlepiej na butyl. Kupujesz go w "rolce" albo można użyć sikalastomer szarej.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Liczę właśnie na tą "ewentualność" i owe wypięcie. Pocieszam się tym, że nawet jeśli pękło, to "u" mocowanie, nie będzie większego problemu z ewentualnym naprawieniem( w końcu, jak widać po załączonych zdjęciach, to tylko rodzaj wpinki która pcha/przyciaga kosz poprzez siłowniczek;-)
    Martwi mnie teraz to rozklejanie;-) Tak czy owak trzeba będzie spróbować rozebrać ;-)

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 3,0 '03; 75 3,0 '88
    Postów
    49

    Domyślnie

    Ja mam lampy z 2003 roku i na pewno nie były rozklejane wcześniej, a nie było tragedii z rozklejanio-wydłubywaniem oczywiście wczesniej podgrzane w piekarniku. Najważniejsze to szkło, żeby nie ukruszyć, jak pęknie obudowa to się poklei A kleiłem na "klej do lamp butylowy" z allegro z rolki, nie było problemu w późniejszą poprawką

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Na weekend się za to zabiorę. Postaram się niczego nie zepsuć i może uda się ogarnąć jakąś dokumentacje. Tak czy owak zdam relacje
    pzdr.

  8. #38
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu bym przykukał z lusterkiem czy to się połamało czy wyczepiło. Jak połamało to lepiej od razu skołuj lampę na części.

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Dzierżoniów
    Auto
    Alfa Romeo 166 "01 2.5v6 CF3 188PH.......................... Alfa Romeo 147 '08 1.9jtdm 120PH
    Postów
    22

    Domyślnie

    Jak widzisz to zalukanie przed demontażem poprzez lusterko?? Czy chodzi Ci o patrzenie od czoła i ew dostrzeżenia zapiętego bądż nie zatrzasku?
    Jeśli już brniemy w tę stronę, to muszę zapytać czy ewentualny dawca musi być ksenonem czy zwykłym, czy środki tzn. "kosze mają takie same" . Pytam bo ceny nawet baardzo mocno sfatygowanych ksenonów na ol czy alledro nie powodują uśmiechu. czy nie lepiej, po prostu zainwestować w miarę ładną używkę i tylko przykręcić gotowca. Ewentualnie może ktoś ma w miarę ładnego ksenona strona lewa w przystępnej cenie?
    Alternatywnie i chyba ku temu się będę skłaniał, to nawet do urwanego ewentualnie ucha/zaczepu będę starał się coś dorobić by ów zaczep/ucho przywrócić do użytku;-)
    Ostatnio edytowane przez RafałDDZ ; 27-10-2020 o 13:14

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Małe lusterko i kukasz przez otwór żarnika/żarówki.
    Części w środku są identyczne. Ksenon od halogenu różni się odbłyśnikiem i tylną częścią obudowy - mocowanie przetwornicy. Niczym innym. Nawet klosze wszystkie mają homologację DC.
    Odnośnie dorabiania to odpuść to sobie. Kosz jest robiony z jakiegoś kruchego plastiku którego temperatura nie rusza (więc spawanie odpada), klej też kiepsko się tego trzyma. Podobnie ma się rzecz z mocowaniami. Dam dodatkowo wszystko jest małe i delikatne. Nie ma to sensu. Narobisz się a to się potem na dziurach czy przy montażu rozpadnie. Kup lampę i przełóż środki.

Podobne wątki

  1. [159] czujniki poziomowania lamp xenon
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 274
    Ostatni post / autor: 20-05-2023, 12:57
  2. Regulacja ręczna lamp
    Utworzone przez Kevin88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 21:21
  3. [159] Przekładka lamp h7 na bi xenon
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 20:35
  4. Regulacja spryskiwaczy lamp
    Utworzone przez FXX w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2012, 22:09
  5. mocowanie przedniego czujnika lamp xenon
    Utworzone przez forsand w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 11:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory