Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Ogranicznik prędkości w 166 ?

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał kt0sfajny Zobacz post
    OOO chyba to to
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar kt0sfajny
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Luxembourg | Rzeszów
    Auto
    Byla Alfa Romeo 156 TS
    Postów
    1,125
    gdzie kucharek szesc tam jest co poklepac| jeszcze tu wroce | jezdze alfa bo mnie stac;P


  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Smile

    Myślę, że w moim przypadku, różnice w osiągach aut wynikały z tego, że pierwszy egz. był chipowany, a obecny nie i nie ma już przy prędkościach rzdu 170-180 km/h takiego momentu jak poprzedni. W tamtej Alfie wyraźnie było odczuwalne przyspieszenie od 160 do 190 km/h, wyżej też nie można było narzekać. Oczywiście na to licznikowe 220 trzeba było poczekać, a na 240 (też licznikowe) to już potrzebna była autostrada niemiecka. Co do przedstawionego wyżej filmiku to zastanawiam się, w jakim stanie był tamten samochód - paliło mu się tyle kontrolek, z ciśnieniem oleju na czele. Prawdę mówiąc nie widać drogi, więc może prędkość ta została osiągnięta w garżu, na kobyłkach? Bez oporu powietrza, oporów toczenia? Ja tak kiedyś kręciłem Siecento i potem kolegom pokazywałem, że do 100 robię szybciej niż Lancer Evo :-) .

  4. #24
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    A ja zauważyłem ciekawą rzecz. Licznik analogowy rzeczywiście zawyża prędkość w stosunku do prawdziwej o ok 5-7% (gps). Ale jak zresetowałem w tym samym momencie średnią prędkość w ICS'ie i w nawigacji to po nawet dłuższej jeździe wskazania średniej prędkości są na tych 2 urządzeniach identyczne, także na średnim spalaniu nas ICS na pewno nie oszukuje tak jak licznik na prędkości.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nawigacja ma pewną zwłokę w reakcji i zmiany jej wskazań następują płynniej niż szybkościomierza, a co za tym idzie mniejsze są wahania również obliczonej prędkości średniej. Poza tym, wskazania prędkości chwilowej na ICS-ie (nie pamietam, czy jest takie ustawienie?) byłoby wiarygodniejsze do porównań. Bo z wartościami średnimi jest tak jak ze statystyką: jeżeli ja biję żonę codziennie, a kolega wcale, to średnio bijemy swoje żony co drugi dzień. Wiadomość dla Pań na tym forum: przykład całkowicie teoretyczny - nie mam żony i tym samym nie biję jej wcale.
    Prezes-tk

  6. #26
    Numberuno
    Gość

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie rozumujesz. Co z tego, że ma zwłokę i że obliczenia statystyczne nie zawsze da się przenieść na życie. Średnia prędkość to stosunek przebytego dystansu do czasu w jakim ten dystans został przebyty. Nie ma tu żadnych skomplikowanych wzorów a także miejsca na jakikolwiek błąd.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jeżeli auto przebyło odległość A w czasie X, to średnia prędkość przejazdu na tej trasie będzie taka sama dla każdego urządzenia mierzącego przejazd tym samochodem. Nawet jak zamontujesz licznik od roweru, wynik bedzie ten sam. Mnie chodziło o to, o czym była mowa od początku w tym temacie - o różnicy we wskazaniach prędkości chwilowej. Zaraz wyjeżdżam i sprawdzę czy w ICS-ie jet możliwość ustawienia odczytu prędkości chwilowej. Prawdę mówiąc nie interesowałem się tym za bardzo, ponieważ nie jestem fanem rekordowych odczytów z szybkościomierza. Szybko jest wtedy, kiedy daną odległość przejeżdżam w najkrótszym możliwym czasie. Przykład z wczorajszej nocy: przejazd na trasie Słupsk-Sopot, prędkość podróżna max. 100 km/h, średnia na "mecie": 78 km/h, zużycie paliwa wg ICS: 4,7 l/100. Tydzień temu, niby szybko, gdzie można do 160-170, zużycie 6.9, srednia 85. Często się zastanawiam, czy na naszych drogach warto.
    Prezes-tk

  8. #28
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Macie problemy...

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar drobiazdzek
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KOL..../ SO.....
    Auto
    auto na ropa
    Postów
    359

    Domyślnie

    a ja mam takie pytanko, czy V6 da się troszkę podrasować zmieniając jakieś charakterystyki, czy mapy, nie znam się..., wiem , że na ics-ie można wejść ( sam wchodziłem) w program gdzie zmienić można jakieś wartości, wykresy itp. Czy ktoś to przerabiał i ma pojęcie jak się tym posługiwać?
    nie ma już BELLI..., czekam na lepsze czasy....

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Prawdopodobnie chodzi Ci o ukryte menu. Nie sluzy to do poprawy osiagow. Bylo juz o ukrytym menu (poszukaj). Jak do tej pory kto w tym grzebal to tylko spieprzyl.
    Jezeli chodzi o podrasowanie to w wolnossacym sa male mozliwosci. Chip (zmiana map) da max kilkanascie koni. Pozostaje Ci mechanika. Profesjonalny wydech, sportowe walki (o ile sa), troche zabawa sprezaniem. Sumarycznie szalu nie bedzie. Nie licz na zmiany jak w dieslu. Tak mozna tylko jak sie ma turbo.

Podobne wątki

  1. Ogranicznik prędkości w GT
    Utworzone przez weynrob w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 11:04
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory