Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Rozrząd V6 - jakie części, jakich producentów?

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    @Gino: ja (i sporo osób na forum) zakłada części proponowane przez Damiana. Chłopaki mają trochę doświadczenia w makaronach. Już się przejechałem na tych tańszych "zamiennikach" - np. standardowo w pompach z plastikowym wirnikiem wirnik raczy się kończyć po paru tysiącach i pompa przestaje spełniać swoją funkcję.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Nie znam firmy All Parts. Z tego co widac po ofercie na Allegro zajmują się wszystkim - włoskie , niemieckie , japońskie , francuzkie.
    Autosklep24 zajmuje się wyłącznie makaronem i to głównie AR i Lancią. Jest to sklep ściśle wyspecjalizowany. Nie znamy się na Toyocie czy Renault ale jeśli chodzi o AR raczej nic nie może nas zaskoczyć. Produkty które sprzedajemy są sprawdzone - mają pozytywne opinie klientów i warsztatów z którymi współpracujemy. Jeśli na jakąś linię produktów trafiają się reklamacje jest ona wycofywana.

    Ponadto Autosklep24 wspiera finansowo Klub Alfaholików. Ostatnio sfinansowaliśmy zakup klubowych ramek pod tablice. Fundujemy nagrody w konkursie fotograficznym, będziemy sponsorować też zlot ogólnopolski.
    Ostatnio edytowane przez DamianS ; 03-03-2012 o 09:43

  3. #13
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Nie znam firmy All Parts. Z tego co widac po ofercie na Allegro zajmują się wszystkim - włoskie , niemieckie , japońskie , francuzkie.
    Autosklep24 zajmuje się wyłącznie makaronem i to głównie AR i Lancią. Jest to sklep ściśle wyspecjalizowany. Nie znamy się na Toyocie czy Renault ale jeśli chodzi o AR raczej nic nie może nas zaskoczyć. Produkty które sprzedajemy są sprawdzone - mają pozytywne opinie klientów i warsztatów z którymi współpracujemy. Jeśli na jakąś linię produktów trafiają się reklamacje jest ona wycofywana.

    Ponadto Autosklep24 wspiera finansowo Klub Alfaholików. Ostatnio sfinansowaliśmy zakup klubowych ramek pod tablice. Fundujemy nagrody w konkursie fotograficznym, będziemy sponsorować też zlot ogólnopolski.
    Wysyłam do Ciebie prv

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianS Zobacz post
    Ponadto Autosklep24 wspiera finansowo Klub Alfaholików. Ostatnio sfinansowaliśmy zakup klubowych ramek pod tablice. Fundujemy nagrody w konkursie fotograficznym, będziemy sponsorować też zlot ogólnopolski.
    Kupiłem już trochę części w tym sklepie.
    Wysyłka ekspres.
    Kontakt i informacja na najwyższym poziomie.
    Ceny są umiarkowane a z naszymi zniżkami to nie wiem czy nie taniej niż na aledrogo
    Pozdrawiam obsługę sklepu
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów

    I mnie dopadł "problem" wymiany rozrządu w mojej AR 166 2.5 v6.
    Stoję więc przed dylematem jaki rozrząd wybrać.Sprzedawca w mojej okolicy posiada pompę wody firmy Rouville i KWP o ile mnie pamięć nie myli.Wiem,że forumowicze polecają pompę "Bugatti",którą znalazłem na "alledrogo". I teraz pytanie kieruję do użytkowników : Czy możliwością jest aby były to podróbki?

    1. Pompa wody Bugatti (sklep sprowadza same "makarońskie" klamoty)
    http://allegro.pl/pompa-wody-alfa-ro...315911210.html
    2.http://allegro.pl/pompa-wody-alfa-ro...318716761.html
    Druga pompa wody firmy Bugatti

    Znalazłem też rozrząd - komplet (pasek rozrządu "Gates",napinacz oraz rolki "SKF").
    Czy to dobra kombinacja?

    Pozdrawiam NeroVolcano

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Pompa bugatti to dobry wybór, sam u siebie ją założyłem zrobiłem już 40 tyś. więc myślę że do następnego paska wytrzyma Naszej klienteli też to montujemy.
    Paski w v6 najlepiej leżą od contitech'a.
    Jeśli chodzi o rolki to skf i napinacz litens <----- nic innego nie dostaniesz.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar NeroVolcano
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie - Dolnośląśkie.
    Auto
    Była AR 166 2.4 JTD Nero Volcano '00,Jest AR 166 2.5 V6 Nero Volcano '00 i Fiat Bravo 1.4 Nero '00
    Postów
    147

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź
    Pan ze sklepu posiadającego komplet rozrządu (pasek rozrządu "Gates",napinacz oraz rolki "SKF)" zaproponował mi pompę wody "Ricambi Italy" twierdząc,że jest ona jakościowo lepsza od pompy "Bugatti" i,że jest montowana fabrycznie na 1-wszy montaż w Alfach...
    Czy ktoś wie cokolwiek na temat tych pomp?

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeroVolcano Zobacz post
    "Ricambi Italy" twierdząc,że jest ona jakościowo lepsza od pompy "Bugatti" i,że jest montowana fabrycznie na 1-wszy montaż w Alfach...
    Pompy z I-szego montażu mają plastikowe wirniki także omijaj, u umnie była fabryczna i wyjołem ją z pęknietym wirnikiem, spełniała niby swoje zadanie ale sam fakt że pękł...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    u mnie ta pompa ori z plastikowym wirnikiem wytrzymala 90tys ale bylo juz pekniecie ,mysle ze nie warto tego zakladac ,teraz mam rouville z metalowym wirnikiem tak wiec moge ja polecic
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #20
    oMULEc
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy jeżdżę V-kami alfy prawie odkąd mam prawo jazdy i nigdy nie miałem problemu z rozrządem ani z jakością części. No może poza napinaczem hydraulicznym w starych 12v

Podobne wątki

  1. JTD8v - Kolizja, szukanie części - z jakich modeli?
    Utworzone przez barat w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 18:41
  2. Części - jakich producentów wybrać?
    Utworzone przez Piotrekx w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 22:58
  3. [2.4 M-JET] Rozrząd, części
    Utworzone przez rain w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 14:05
  4. [146] Z jakich fiatów pasują części?
    Utworzone przez makoomba w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 13:15
  5. Części jakich marek ?
    Utworzone przez mcsudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 18:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory