Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Rozjechane kąty kół przedniech?!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie Rozjechane kąty kół przedniech?!

    Koledzy mam problem wiem że temat był już nieraz poruszany na forum ale niestety nie mam za bardzo czasu szukać wiec jak w temacie mam rozjechane kąty kół z przodu wymieniałem wachacz górny i nie pomogło wiec gdzie dalej szukać? chodzi mi o koło od pasażera bo tnie od wewnątrz oponę i gdzie nie pojade do mechanika to każdy stwierdza krzywą zwrotnice dodam że kąt na zbierzności wyszedł 1'52" to mega za dużo.A i jeszcze co wymienić aby to naprawić bo szkoda opon. Moja ALFA 2,4JTD 2001r. Z Góry Dziękuje Za KAŻDĄ POMOC

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Szkoda ze nie podales jeszcze o ktory kat Ci chodzi.... ale domyslam sie ze o ten nie regulowalny czyli kat pochylenia sworznia zwrotnicy. Przedewszystkim musza bys sprawne i bez luzow wszystkie elementy zawieszenia przedniego. Nie tylko wahacz gorny ma na to wplyw..... My tu tego nie stwierdzimy co jest a co nie do wymiany. Jak nie ma Ci kto tego sprawdzic to wymien wszystko (niestety). A jak juz to bedzie dobrze zrobione i jeszcze ten kat bedzie zly (w co bardzo watpie) to mozesz miec juz do wymiany np gniazdo amrtyzatora. W skrajnym przypadku moze to tez rzutowac na katy zbieznosci.Oczywiscie wykluczam nieodwracalne uszkodzenia jak np po wypadku.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Sprawdz tuleje wahacza wolnego, najlepiej na szarpakach.
    Nie koniecznie muszą pukać czy stukać ale jeśli guma (zwłaszcza na tuleji tylnej) jest już miękka wtedy zwiększa się kąt pochylenia.
    Nie oryginalne wahacze (zwłaszcza dolne) też mówiąc szczerze mają na to wpływ...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    1. Czy wahacze symetrycznie są tych samych firm?

    2. Jak wygląda kąt z drugiej strony?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej1985r Zobacz post
    Koledzy mam problem wiem że temat był już nieraz poruszany na forum ale niestety nie mam za bardzo czasu szukać wiec jak w temacie mam rozjechane kąty kół z przodu wymieniałem wachacz górny i nie pomogło wiec gdzie dalej szukać? chodzi mi o koło od pasażera bo tnie od wewnątrz oponę i gdzie nie pojade do mechanika to każdy stwierdza krzywą zwrotnice dodam że kąt na zbierzności wyszedł 1'52" to mega za dużo.A i jeszcze co wymienić aby to naprawić bo szkoda opon. Moja ALFA 2,4JTD 2001r. Z Góry Dziękuje Za KAŻDĄ POMOC
    Jeśli oba wahacze są sprawne - tuleje gumowe i sworznie, sprawdź jeszcze łożysko w kole. Jeśli też będzie dobre pozostają tylko przestawione punkty mocowania wahaczy.
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    U mnie tak samo kąt pochylenia koła wynosi około 1,13, ale w obydwu kołach, i jak do tej pory to nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    no i tu tkwi problem bo nic nie puka i jest ok tzn jedzie prosto zbieżność ok bo 2 razy była sprawdzana w nie zależnych zakładach wachacze górne delphi wiec dobrej marki a kąt właśnie nie regulowany zobacze po wymianie zwrotnicy czy cokolwiek się zmieniło jeżeli nie to będę szukał dalej chyba że ktoś ma jeszcze jakies logiczne propozycje a gdzie szukac tych tulei wachacza wolnego??? bo już troche zgłupiałem owszem alfa jest po lekkiej kolizji dawno temu i napewno zawiecha nie dostała

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ten kąt może Ci uciec nawet jak mocno jeb...esz w dziurę.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Zjechanie kielichów mocowania amortyzatora u siebie wykluczyłem, mierząc odległość między kielichami u siebie i u kolegi, w obydwu przypadkach pomiary były identyczne, ja jeszcze planuje zregenerować stare wahacze oryginalne i je założyć (VEMA po 30 000 km zaczyna się kończyć, a dokładniej tulejki metalowo gumowe), zobaczę może wtedy coś się poprawi.

Podobne wątki

  1. Kąty nachylenia kół
    Utworzone przez danyielek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 18:03
  2. Kąty kół tył
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 11:05
  3. [159] Kąty nachylenia kól
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 23:18
  4. V6 Stag300 - rozjechane mapy??
    Utworzone przez kelpin w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 11:16
  5. Kąty AR 147
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory