Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65

Temat: Brak klimy, nawiewów, temperatury itd.

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Jak chcesz robić w weekend, to mam w Bydgoszczy
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał semri Zobacz post
    Jak chcesz robić w weekend, to mam w Bydgoszczy
    Dzieki za info.Napisalem pw.. jesli mozesz odezwij sie

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    ISC podmieniony na sprawny ( dzieki za wypożyczenie SEMRI ! ) - ladal lipa.


    ICS = OFF. Wentylator cały czas pracuje na max obrotach. Brak reakcji na jakiekowliek przyciski.
    Radio i grzanie szyby działa ok.



    Sciągnełem oba manuale i zabrałem się za prześwietlanie wiązki.


    - Wszystkie czujniki temperatury sprawne i ich sygnały dochodzą do modułu M70. Czujniki to K87 , K88,P60( lusterko ), fotodioda K90 ( czujnik naslonecznienia ) i K89 . W K89 nie działa wiatraczek. To czujnik temperatury wewnetrznej, ten przy kierownicy. Ma wiatraczek aby pomiar temp powietrza byl OK - by było zasysane z kabiny. Nie działa ten wiatrak ale watpie aby miało to wpływ na całkowite wyłączenie modułu klimy

    -2 silniki sprawdzone. N82 czyli klapa obiegu wewnetrznego. Sygnał dochodzi z M70 do N82. No i silnik mieszacza N81. Także sygnały dochodzą.
    Silnika N80 nie sprawdzilem bo jeszcze nie wiem gdzie on sie dokladnie znajduje. Moze ktos pomoze? Pod deską? Mam sporo wybebeszone a nie widze go..

    -dmuchawa. Sygnały ok. Jest polaczenie z M70

    -zasilanie M70 - tez jest ok.Stacyjka z pinu 11 zlacza B z M70 i stały plus ze zlącza C z M70.
    Odkryłem , że w elearn jest błąd w opisie wtyczek od M70.
    Wtyczka B jest odwrotnie opisana. Wszystkie wtyczki sa opisywane jakby patrzec na wtyczke od strony przewodów. I tak tez wykonane są rysunki wtyczek w Elearn. Jednak wtyczka B z M70 , mimo rysunku zribionego poprawnie - czyli patrzac od tyłu - jest opisana jakby na nią patrzeć od przodu. Sprawdzilem dokladnie, wszystkie przewody. Zgadza sie. To błąd w elearn.


    - H80 czyli panel z przyciskami od klimy.
    Zasilanie H80 - ok. Jest i staly + i ten po stacyjce.
    Polaczenie H80 z M70 - także ok.

    Połączenie H80 z ICS - ok. Mam dziwną wersje auta bo przedlift a moduł H80 mam z czarna wtyczka ( wiec poliftowy)
    Wiazka nie była modzona itp - tak bylo oryginalnie.


    I może jakaś podpowiedz na rozwiązanie problemu?
    Moduł ICS i moduł M70 - wymienialem na sprawne. Bez rezultatu.
    Modułu z przyciskami H80 jeszcze nie - jest z tego co widze dość ciężko dostepny i drogi. Dziwne bo jest taki sam tylko wtyczka inna. Jak bedzie taka konieczność to przerobie ten kawałek instalacji na wtyczke białą.

    Może to jednak uszkodzony wentylator?
    On z tego co wiem ma silnik pwm, sterowanie obrotami po bodajrze czujniku predkosci w samym wentylatorze.
    Moze impuls predkości błedny lub wcale go nie ma i dlatego chodzi na max.


    H E L P ! !
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 16-09-2019 o 11:02

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem Winna całego zamieszania była - dmuchawa! Mimo, że niby działała.. to jednak ona powodowała błąd całego systemu. I to co ciekawe błąd komunikacji miedzy panelem z guzikami a sterownikiem klimy..

  5. #55
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Podepnę się tutaj
    Mam podobny problem do opisywanych powyżej. Posiadaczem samochodu jestem od dwóch tygodni. Kilka dni temu wysiadło ogrzewanie i ogólnie całe sterowanie temperaturą, klimą itd. Na ICS mam komunikat "Momentary connection to air conditioner faulty" i generalnie nic nie działa. posprawdzałem chyba wszystkie rzeczy jakie były poruszane w tej sprawie na forum. Czyli bezpieczniki w środku, na podszybiu, wtyczkę wentylatora, wtyczki przy sterowniku klimy. Niby wszystko jest OK, tylko, że nie działa. Sprzedający mówił, że czujnik temperatury w lusterku czasem świruje i wtedy wyłącza ogrzewanie, ale wydaje mi się, że czujnik pokazywał by złą temperaturę, a nie pokazuje nic. I raczej nie powinien wyłączać całego układu. Proszę o pomoc, zwłaszcza, że temperatury ostatnio mocna spadły i słabo się jeździ samochodem bez ogrzewania. Może dysponuje ktoś schematem, albo wie w których miejscach powinny być zasilania we wtyczkach, bo schemat z autodaty nie do końca pokrywa się z rzeczywistością.
    Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  6. #56
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Podaj rocznik auta, bo się różnią w zależności od niego oraz jakie dokładnie schematy potrzebujesz.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czujnik może wyłączyć cały układ.
    Możesz rozebrac lusterko i kupic zwykly termistor ntc10k i wlutować zamiast czujnika.
    To rozwiąże w tani sposob ( okolo 50 groszy ) sprawe czujnika.

    Kolejny temat do sprawdzenia to wentylator. Niestety wiem po moim przypadku ze nawet jeśli działa!! to może byc zepsuty A jak nie działa to tymbardziej.
    Oczywiscie te sprawy ogarniaj jak na 100% sprawdziłeś przekaźniki i bezpiecznik w podszybiu.

    Częstym tematem jest też uszkodzenie cięgna silniczka zamontowanego do obudowy wentylatora ( od obiegu wewnetrznego )
    Cięgno pęka na końcu , ramie silniczka wysuwa sie z cięgna i blokuje się silniczek.
    To też może zblokować cały układ. ( mam 3 wentylatory - w każdym to cięgno jest pękniete )
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 31-10-2019 o 15:00

  8. #58
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Samochód z 2000 roku a schemat przydał by się układu klmatyzacji, albo chociaż pinologia sterownika klimy. Chociaż na razie sprawdzę ten czujnik w lusterku. Poprzedni właściciel mówił, że czasem mu się to wyłącza, a potem samo się "naprawia" więc może faktycznie to to. Dzięki za podpiwiedzi jutro posprawdzam, te rzeczy, zaczynając od czujnika temperatury zewnętrznej. Napiszę jaki efekt.

  9. #59
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #60
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za schematy. Na tą chwilę wygląda, że to kwestia czujnika temperatur. Bezpieczniki, przekaźniki posprawdzane cięgno przy wetylatorze całe. W tygodniu kupię termistor i się zobaczy.

Podobne wątki

  1. Panel nawiewów/klimy - pytanie.
    Utworzone przez blademan89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 18:59
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 22:07
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory