Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65

Temat: Brak klimy, nawiewów, temperatury itd.

  1. #61
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Niestety dalej nie działa, wstawiłem zamiast czujnika temperatury termistor i ciągle nic. Co ciekawe schemat podaje, że przekaźnik R1 pod kierownicą jest od zasilania sterownika klimy, a po jego zwarciu na krótko zaświecają się tylne światła przeciwmgielne.
    Dzisiaj jest już ciemno, ale jutro sprawdzę jeszcze przejście przewodów miedzy czujnikiem temperatury, a sterownikiem klimy.
    Co jeszcze po za tym powinienem sprawdzić? Jest jakiś sposób sprawdzenia wentylatora, czy tylko wymiana?

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Stawiam na wentylator niestety.

    Jest możliwość sprawdzenia czy jest ...powiedzmy ok.. chociaż u mnie sie to nie sprawdziło ( ale jestem chyba wyjątkiem )

    Najpierw sprawdz wtyczke. Czy jest zasilanie wiatraka ZA wtyczką. ( wtyczka może nie stykać i nie podawac zasilania. Mialem to u siebie )
    Na czarnym ma byc masa. Na czerowonym zasilanie.

    Pózniej...

    Odepnij wtyczkę wentylatora. Podaj na te duże piny zasilanie i masę ( masa na czarny kabel , zasilanie na czerwony. )
    Weż płaski wkretak i zewrzyj razem 2 pozostałe piny we wtyczce. Piny są 3. Z tego co pamietam trzeba zewrzeć środkowy ze skrajnym ktorymś.
    Uważaj , żeby nie dotknąć pinów na ktore podałeś zasilanie i mase. Zwarte mają byc tylko 2 male piny.
    Wentylator pownien na ktorejś w kombinacji ruszyć na maxa.
    Jak nie ruszy to na 100% zepsuty ( no.. niemal 100.. zaraz opisze to nalezy jeszcze sprawdzic )
    Jak ruszy to jest tak na...90% sprawny.

    Jak nie ruszy to i tak moze się okazać , że jest sprawny.
    Kabel do wentylatora na koncu w samym juz wentylatorze ( w obudowie ) ma wtyczke na 5 wsuwek.
    Mogą nie mieć przejscia te wsuwki - moga byc luźne. Miałem to u siebie.
    Zeby sie do nich dobrac trzeba NIESTETY wyjąć wentylator.
    A żeby wyjac wentylator należy wyjąć skraplacz klimy. Są opisy jak to zrobić bez wyjmowania skraplacza , ale osobiście uważam to za dość karkołomne.
    Z wyjeciem skraplacza to dosc prosta sprawa - tyle że przy wyjmowaniu skraplacza musimy rozszczelnić klime. Ja odessałem czynnik i po naprawie nabiłem.
    Mam to gratis więc tymbardziej nie chcialo mi się meczyć z wentylatorem bez wyjmowania skraplacza.


    Zdarzają się też uszkodzenia centralki sterującej klimą a także panelu z przyciskami.
    Mam juz wszystkich tych rzeczy na pęczki Przeorałem całą instalacje nawiewu/klimatronika doszczętnie szukając awarii.
    Podmieniałem wszystkie możliwe rzeczy a winowajcą okazał się.. wentylator.
    Mam nawet zapasowy ICS.
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 06-11-2019 o 08:54

  3. #63
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za szczegółowy opis. Po zwarciu dwóch skrajnych pinów wentylator ruszył więc powinien być sprawny. Zastanawiam się jeszcze czy przypadkiem sam nie upaliłem sterownika klimy, posługując się schematem z autodaty który pokazywał, że + powinien być we wtyczce A pin 11, a na innym schemacie (który dostałem od kolegi danus77) powinno być we wtyczce B pin 11. Więc chyba wymienię ten sterownik, tym bardziej, że nie jest to wielki koszt.

  4. #64
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa 166 2,5 V6
    Postów
    6

    Domyślnie

    No i niespodzianka. Przed chwilą musiałem podjechać alfą w jedno miejsce i ogrzewanie ruszyło, a jedyne co zrobiłem to rozpiąłem i spiąłem z powrotem wtyczkę od wentylatora. Mam nadzieję, że teraz się nie wyłączy by jutro mam do zrobienia trasę 500 km.

  5. #65
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Pisałem aby sprawdzic wtyczkę.
    Piny zasilania i masy w niej sie upalają. Sam pin ( metalowy ) jest ok ale jego okolice we wtyczce często są nadpalone i pin się nieco rusza.
    Oczywiscie to samo w bezpieczniku od wentylatora i jego przekaźniku.
    Nie wiem kto to projektował ale ... kawy to przed tym projektem bankowo nie wypił..

Podobne wątki

  1. Panel nawiewów/klimy - pytanie.
    Utworzone przez blademan89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 18:59
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 22:07
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory