Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 65

Temat: Brak klimy, nawiewów, temperatury itd.

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Ok wszystko ruszyło.
    Przeczyściłem kostki na podszybiu od wentylatora.
    Nie działa tylko regulacja temp tzn mogę ją podnieść przyciskiem ale nie mogę obniżyc. Przycisk od zimnego nie reaguje wcale.
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  2. #42
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Mam podobny problem jednak.... takiego zachowania nie opisywał tu jeszcze nikt. Przynajmniej nie znalazlem nic podobnego a szukałem sporo.

    Pacjent AR166 2003.

    Diagnoza - nie działa wentylator.
    ICS działa. Wyswietla menu nawiewu. Mozna wszystko regulowac ale nie działa nawiew. Temp zewn -40 czyli czujnik uszkodzony.
    Wczesniej czasem sie zdarzalo ze pokazywalo sie OFF i nic nie mozna bylo zrobic. Wentylator nie działał od 4 lat. Od 3 lat auto stało nie używane.
    Przekaźnik sprawny, bezpiecznik ok ( wszyskie w aucie są ok , sprawdzone miernikiem a nie " na oko" )

    Wybebeszyłem całe podszybie. Wsio. W drobny mak. Wszystko umyte , wyczyszczone.
    Wentylator rozebrany. Podpiety na krótko - działa.
    Wyczyscilem wszystkie styki na płytce od wentylatora. Dogiełem na maxa konektory. Siedzą bardzo ciasno.
    Podlaczajac wentylator pod zasilanie i mostkujac dwa z 3 pinów - działa.
    O dziwo ( dla mnie ) wentylator zalacza sie tylko w jednej pozycji zmostkowania pinów. Piny są 3. Kolejno 1.2 3 w kostce. Działa tylko jak zmostkuje 2 i 3 . Zadna inna kombinacja nie uruchamia wentylatora. ( moze tak ma byc ? )

    Wszystko złozone do kupy. Odpalam auto. Wiatrak włącza sie juz po przekreceniu kluczyka na zapłon!! ( moim zdaniem na max.. ale pewny nie jestem ) Na ISC - OFF. NIe mozna nic wlaczyc. Wylaczyc. Wiatrak pracuje caly czas.

    Wyjełem ICS - WIATRAK PRACUJE NADAL!!!

    Wiatrak przestaje pracowac dopiero po odpieciu wtyczki od sterownika klimatyzacji znajdujacego sie pod ICS.




    Jakieś pomysły? Ktoś mial podobny przypadek?
    Uwalony moduł klimatyzacji?
    Bezpieczniki sprawdzone absolutnie wszystke. Bagaznik. Podszybie. Pod kierą.
    Ostatnio edytowane przez thembol ; 29-07-2019 o 09:31

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar semri
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Bydgoszczy
    Auto
    166 3.2 V6 Ti
    Postów
    948

    Domyślnie

    Tylko dwa kable sterowania uruchomią wiatrak, czyli tak ma być. Może się stykają w kostce po twojej robocie, albo na wiązce się przetarły i mają ciągłe wzbudzenie.
    Alfa Romeo 166 V6 3.2 Ti
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20V
    Alfa Romeo 156 SW 2.4 JTDm 20V 228KM 460Nm - wspomnienie

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał semri Zobacz post
    Może się stykają w kostce po twojej robocie, albo na wiązce się przetarły i mają ciągłe wzbudzenie.

    Kostka sprawdzona. Wszystkie 5 pinow ok . Maja przejscie po kostce.

    Wiazka tez jest ok bo jak odlacze wtyczke od sterownika klimatyzacji to wiatrak przestaje wiać. Czyli zwarcie tych 2 pinów w wiatraku robi sterownik klimy.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Podlącze sie pod ten temat.
    Po czterech dniach wsiadam do auta właczam klimatyzację i czuję,ze nic nie chlodzi.po ogledzinach wiem,ze kompresor się załącza kierunki nawiewow dzialają ale z nawiewu slychac dlikatne syczenie tak jakby gaz gdzies przelatywal(nie ubywal wyciekal).Czynnik jest-nie ubywa go.Po wlaczeniu na "econ"syczenie ustaje.Co samodzielnie mogę sprawdzic? Moze gdzies jakis przewod,kanal sie zalamal,przerwal,odlaczyl i gaz idzie w atmosfere zamiast w kratki nawiewu? Tak to wszystko wygląda.Dmuchawa przy wlaczonym kompresorze sie nie zalącza-przed usterką wlaczala sie co jakis czas.Jakies rady,porady,wskazowki? Z gory dzięki.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Syczenie z nawiewów jest objawem małej ilości czynnika w układzie. Przerobiłem to kilkukrotnie u siebie zanim zlokalizowałem uszkodzony oring na zaworze rozprężnym w podszybiu.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Czyli jednak nieszczelność?... Najszybciej to chyba tez przy tym zaworze ją znajdę...Mozliwe ze czynnik ucieka(o ile ucieka) tylko gdy wlaczam klimatyzację a w trybie "econ" nie? Jesli to bylaby dziurawa chlodnica lub przewod gaz od razu by wylecial a w tym przypadku moze rzeczywiscie szukac gdzies przy zaworach itp.? Moze tez warto pojezdzic kilka dni z klimatyzacja wlaczona i jesli kompresor bedzie nadal chodzil znaczy,ze czynnik nie ubywa tylko poprostu jest go malo juz(Bóg wie kiedy ona byla nabijana,dobijana itp.choc info na naklejce jest,ze niecale dwa lata temu byl przegląd).Moze tylko trzeba uzupelnic czynnik?

  8. #48
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Mało czynnika jak danus pisze. Lampa UV może pomóc w namierzeniu wycieku. Jeżeli się znajdzie to już do Ciebie należy decyzja czy tylko uzupełniasz i jeździsz dalej aż znowu ucieknie czy naprawiasz.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Podjade za dwa,trzy dni na szczelnosc i przeglad calego ukladu.Teraz wiem na czym stoję.Dzięki.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    34

    Domyślnie

    Czy ktoś odpalał kiedyś auto bez Ics? Czyli całkowicie odpiete ics. Wszystkie wtyczki luzem i włączamy stacyjke.

    Jesli tak to czy wentylator wtedy chodzi na maxa?

    U mnie tak własnie jest.. Przekopalem juz wszystko. Wybebeszone podszybie do zera. Sprawdzone wszytkie kostki wentylatora w podszybiu. Wymienione gniazdo bezpiecznika. Sprawdzony i wymieniony profilaktycznie kilkukrotnie przekaźnik. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki w aucie. Sprawdzony bezpiecznik w ICS. Zamieniony na inny moduł klimatyzacji.... i nadal to samo.
    Moduł klimatzacji ma 3 wtyczki. Po odpieciu jednej małej wentylator zwalnia na minimum. Takze moim zdaniem jest 100% sprawny.

    Na ICS - off. Nic nie mozna zmienić. Pomiar temperatury " --- "
    Wentylator działa non stop na maxa.

    Dodam ze nie mam czynnika w ukladzie - odessałem w celu wybebeszenia całego podszybia.

    Został mi chyba jedynie ICS... ale wydawac kilkaset zł po to zeby... okazało sie ze kolejny raz to nie to?
    Moze ktoś ma do "wypożyczenia" ( oczywiscie za opłatą ) sprawny ICS...

Podobne wątki

  1. Panel nawiewów/klimy - pytanie.
    Utworzone przez blademan89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 18:59
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 22:07
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory