Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Jak wyjąć przewody od chlodnicy oleju ?

  1. #1
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie Jak wyjąć przewody od chlodnicy oleju ?

    Mam przepuszczajace przewody olejowe w miejscach co jest metalowy oplot gdzies na zlaczu i teraz nie wiem jak sie do tego zabrac zeby je wyjac ? Chcialem zaweść do zaprasowania i wstawienie nowych przewodów, czy musze zdjac zderzak i czy wyjac je z chlodnicą oleju czy chlodnica zostaje?
    I z drugiej strony przy silniku jak sie do nich dobrac? Chodzi mi o to jak najprosciej to zrobic...
    Ostatnio edytowane przez Kris_Nero166 ; 28-09-2011 o 17:26

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Chodzi Ci o wspomaganie?
    Jeżeli tak to nie musisz ich zakuwać. Ja też tak miałem. Od chłodnicy ten zakręt do sztywnych przewodów z ze sztywnego do maglownicy mam zwykłe nie zbrojone przewody hydrauliczne na opaskach. Nie trzeba zakuwać. Nie musiałem też wyciągać chłodnicy. Musisz wleźć pod auto żeby wypiąć z chłodnicy, wzdłuż sanek odkręcić mocowania sztywnych przewodów, a żeby dostać się do tego z maglownicy zdejmujesz lewe koło i nadkole plastikowe. Prosta sprawa. Przewód kup na metry.

  3. #3
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    hmm to chyba sa przewody cisnieniowe oleju ktore ida z chlodnicy oleju do silnika. One są całe metalowe tylko w czesci gdzie jest plecionka zaczeło mi puszczać olej i nie wiem jak sie do nich dobrac bo na samochodzie nie chcą zaprasować

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To chyba do skrzyni..... one idą po prawej stronie silnika czy po lewej? Jak po prawej to od wspomagania, jak po lewej to od oleju skrzyni.

  5. #5
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    ja u siebie zakuwałem jeden bo puszczał, z wyjęciem nie miałem problemu ale ja nie miałem zderzaka, ale to będzie mniej więcej tak, jak odkręcisz przewody od chłodnicy to śrubki trzymające przewody się pourywają, tak samo śruby od mocowania chłodnicy, wtedy pozostaje porozwiercanie tego i nagwintowanie (ja tak zrobiłem), na 98% bez zdjęcia zderzaka się nie obejdzie, przy wymienniku ciepła koło filtra odkręcisz bez problemu, tak miałem w silniku 2,4 JTD.

  7. #7
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0
    Postów
    779

    Domyślnie

    A moze lepiej wyjąc przewody razem z chlodnicą oleju? zeby nie odkręcać tych śrub ... i jak sie zabrac do zdjecia zderzaka?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Odkopię temat bo myślę, że warto to dokładniej opisać.
    Zabieram się za wyciągnięcie przewodów od chłodnicy oleju silnika. Okazuje się, że dostanie się do śrub przy silniku nie jest proste. Śruby są nad i obok podstawy filtra oleju ale dostęp tam jest dramatyczny. Nie uda mi się ich okręcić - nie ma dostępu. Myślę, że trzeba będzie alternator zrzucić ale to też łatwe nie jest. Widzę, że ja pierwszy się za to nie zabieram. Opiszecie jak to najszybciej zrobić?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Ja mam 2.4 JTD 10v, więc zapewne tam jest trochę inaczej, aczkolwiek dostęp też nie jest łatwy. Tak, czy inaczej bez zdejmowania zderzaka się nie obędzie. Jak zdjąć zderzak chyba nie muszę opisywać, z resztą ja mam FL więc jest trochę inaczej. Co do samych przewodów: od strony chłodnicy dostęp jest bezproblemowy, aczkolwiek z drugiej strony ich odkręcenie jest dosyć trudne, bo chłodnica jest aluminiowa i najprawdopodobniej część śrub lub wszystkie się urwą. Ja z czterech urwałem dwie i musiałem wiercić i gwintować. Przewody i tak musiałem odkręcić od chłodnicy, bo nikt do zakuwania nie chciał przyjąć z chłodnicą - tłumaczyli się, że nie byłoby podejścia na maszynie. Od strony silnika przewody są wkręcone nad filtrem oleju, także filtr oleju do wykręcenia. W JTD akurat te przewody są wkręcone tuż pod sprężarką klimatyzacji i ja to robiłem częściowo po omacku, ale z jakimiś przedłużkami, przegubami dało radę. Jeden chyba od góry odkręcałem, drugi od dołu. Tak czy inaczej parę godzin na to trzeba poświęcić...

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Chłodnica to nie problem. Po zdjęciu zderzaka wszystko jest na wierzchu. Rozchodzi się o silnik. A jest zupełnie inaczej w V6. Po omacku to mi się udało znaleźć te śruby ale żadnego klucza na nie nie założę. Jest tak ciasno i mało miejsca, że ledwie co idzie tam palcami sięgnąć.

Podobne wątki

  1. Oringi do chlodnicy oleju 2.4 175 20V
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2019, 14:17
  2. Cieknące przewody wodne przy chłodniczce oleju 2,0 TS
    Utworzone przez mariusz55562 w dziale 166
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 09:29
  3. Leci olej z chlodnicy oleju!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 11:33
  4. wymiana chlodnicy
    Utworzone przez jarek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 20:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory