Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Amortyzatory tylne

  1. #1
    yaro38
    Gość

    Domyślnie Amortyzatory tylne

    Od dłuższego czasu walczę w swojej belli z myszkowaniem tyłu auta szczególnie po wjechaniu w dziurę,najechaniu na studzienkę itd. pomimo kompleksowego remontu całego zawieszenia ,ustawienia zbieżności tyłu i przodu na jakimś laserowym ustrojstwie problem w mniejszym stopniu ale pozostał. tył dalej skacze mi na boki po najechaniu na jakąś nierówność.
    Pozostała mi jeszcze chyba tylko wymiana amortyzatorów. w związku z tym proszę o poradę jakie amory założyć z tyłu w 166? z tego co wyczytałem to te montowane seryjnie były za miękkie i to również wpływało na niepewne zachowanie się auta na drodze,szczególnie proszę o pomoc tych alfistów którzy w swoich autach meli ten sam problem.
    A tak,żeby było nam troszkę weselej,że to nie tylko problem Alfy. to w zaprzyjaźnionym warsztacie spotkałem gościa z BMW któremu również tył jeździ na wszystkie strony i nikt nie potrafi mu nic na to poradzić
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 21-05-2011 o 09:09

  2. #2
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    Witam.Miałem podobny efekt.U mnie okazało się ze miałem wybite gumy na stabilizatorze z tyłu.Niestety gumy same nie występują(cały kompletny stabilizator to koszt około 600zł i występuje tylko w oryginale).Ale mam też dobrą wiadomość.Obejmy w których są gumy idzie otworzyć(są lekko zaciśnięte) i wsadzić nowy element gumowy.Zeby ułatwić sprawę proponuję zakup i wsadzenie w miejsce starych gum przedniego stabilizatora FSO lub Poloneza.Są prawie idealne>Gdy wymieniłem owe gumy efekt "myszkowania" od razu zniknął

  3. #3
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za radę,spróbuję także tego,choć mój mechanior z dużą rezerwą podchodzi do tego pomysłu,ale kupię orginalne gumy na drążek,ponieważ występują nawet na allegro i nie są aż tak bardzo drogie,przełożę,zobaczymy jaki będzie efekt.
    Pozdrowionka

  4. #4
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za radę,spróbuję także tego,choć mój mechanior z dużą rezerwą podchodzi do tego pomysłu,ale kupię orginalne gumy na drążek,ponieważ występują nawet na allegro i nie są aż tak bardzo drogie,przełożę,zobaczymy jaki będzie efekt.
    Pozdrowionka

  5. #5
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Raucarlos, a te obejmy z tyłu to jak otwierałeś, rozwiercałeś może?

  6. #6
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    ja jeszcze bym obstawial poza amortyzatorami, ktore faktycznie w przypadku pierwszych wypuszczonych na rynek serii AR 166 byly za miekkie co pozniej szybko skorygowano i w kolejnych seriach juz byly podobno twarsze amorki, poduszki tylnej belki. Mialem taki problem ze auto biegalo tylem na wszystkie strony po nierownosciach - jak narciarz na stoku. I problemem byly wlasnie tuleje tylnej belki. Wg ASO nie wystepuja, ale tak na serio to sa tuleje do Fiata Doblo, ktore o dziwo do Doblo nie pasuja, a pasuja do belki w AR 166. masz tam 4 sztuki, a kazda kosztuje bagatela - 50 PLN. I to oryginalna. Juz z reszta o tym pisalem. Sprawdz jeszcze ten element przed kupnem amorkow.

  7. #7
    yaro38
    Gość

    Domyślnie

    ok,dzięki za radę
    następny element do ewentualnej wymiany,oczywiście sprawdzę i w razie potrzeby wymienię.
    Dodam tylko,że dziś jesze raz wybrałem się na szarpaki i podobnie jak wcześniej diagnosta,inny tym razem i w innej firmie nie miał żqdnych zastrzeżeń do stanu zawieszenia i amortyzatorów.Tylne wykazały odpowiednio 75% tłumienia lewy i 85% prawy,przód 70 i 77%.
    Diagnosta stwierdził,że są one nawet za twarde,szczególnie te tylne.

  8. #8
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    Jurcio_8v ,wystarczy je mocno podważyć grubym śrubokrętem i same sie rozejdą.A te zamienniki gum z allegro to nie oryginały!!!!!To pewnie te gumy o których ja pisałem wcześniej.W AR166 nie ma oryginalnych samych gum tylnego stabilizatora.W oryginale występuje cały kompletny stabilizator wraz z gumami które są w metalowych obejmach.Wg fabryki jest to element nierozbieralny!!!!

  9. #9
    Raulcarlos
    Gość

    Domyślnie

    Ps.u mnie diagnosta również nie zauważył wybitych gum stabilizatora.

  10. #10
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    witam panów , żeby wymienić gumy stabilizatora Tył, trzeba zwalic całe zawieszenie łebki śrób są u góry obejm i nie ma możliwości wykręcenia , jeżeli ktoś to zrobił inaczej proszę o podpowiedz . :mrgreen: Acha czy mam sązić że na allegro kupiłem oryginalne gumy stabilizatora tył do 166 , czy od FSO ? w tej cenie 2szt 100 zł

Podobne wątki

  1. Tylne amortyzatory CROSSWAGON
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 17:58
  2. Amortyzatory tylne SW - jakie???
    Utworzone przez 156X w dziale 156
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 21:51
  3. Amortyzatory tylne alfa 147
    Utworzone przez yoop85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 20:23
  4. Wymieniam tylne amortyzatory w 166
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory