Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Nie chce odpalac, raz lapie raz nie. JTD

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie Nie chce odpalac, raz lapie raz nie. JTD

    witam pszeszukalem forum ale nic pomocnego nie znalazlem i chcialem prosic o wszelkie pomocne wskazowki. sprawa wyglada tak:
    -problemy z odpalaniem pojawiły sie wraz z ochłodzeniem
    -rano wlanczam zaplon wszystkie kontrolki sie zapalaja oprocz swiec zarowych i nie slychac pompki w baku, wlanczam i wylanczam zaplon i dopiero za jakims 10 lub 15 razem wlanczaja sie swiece i slysze pompke czekam chwilke pyk chodzi od strzala
    - teraz nawet jak sie rozgrzeje i zgasze go postoi chwilke dzieje sie to samo co z rana lecz nawet gdy pompka i swiece zalapia krece nie odpala, wlanczam znow zaplon probuje i za drugim trzecim razem odpali
    - z poczatku chrzanil mi sie immobilajzer wiec elektryk w sposob 100% professionalny go usunal i myslalem ze bedzie git lecz dzis z rana okazalo sie ze jest dalej jak bylo,

    prosze o pomoc bo przypal mi na parkingach przed ludzmi ze taki cukiereczek a palic nie chce.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Heh. Miałem to samo do wczoraj. Zrobiłem niezależne zasilanie pompki paliwa, ale nadal było kiepsko z zapalaniem.

    Co się okazało? Akumulator miast 100 ma raptem 90 Ah i nie potrafił się wystarczająco doładować przez obluzowany pasek klinowy! Pasek wymieniłem i póki co jest ok, ale będę musiał kupić przed mrozami nowy akumulator.

    Aha - nie sugeruj się tym, że "dobrze kręci". Ja też byłem przekonany o tym, że nie kręci wolniej niż inne a okazało się, że podładowanie rozwiązało problem.

    W razie awarii polecam trzymać w aucie puszkę plaka

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    akumulator siedzi u mnie oryginalny alfy, hm troche to dziwne co mowisz bo jak stoi na postoju dluzszy czas z wlaczonym radiem to jak juz pompka zalapie pali od strzala a krecic kreci naprawde zwawo. to czyzby bylo jakies zabezpieczenie ze niskie napiecie to nie wlancza pompki?? tylko dziwne ze jak u mnie z rana zalapie po jakims czasie to pyk i chodzi. hehe plaka nie bede uzywal bo mozna sobie biedy narobic w silniku szczegolnie w mrozne dni. moze nawet tlok peknac od takich dopalaczy sam raz doswiadczyłem tego kiedys

    ---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

    normalnie szlak mnie trafia, dopiero bylem na parkingu po kilku razach wlanczania zaplonu zakoczyla pompka i swiece zapalil od strzala, przejechalem sie troche rozgrzal sie probuje i nic i nic i nic w koncu zalapala pompka krece, nie odpala znow zaplon i nie lapie po kilku razach zalapala pompka krece nie pali, powtarzam proces i w koncu odpala, wstyd mi normalnie. zauwazylem jeszcze ze jak pompka nie zalapie to jeszcze oprocz swiec nie zapala sie jeszcze czerwona kontrolka wtrysku, jak zalapie zapalaja sie trzy naraz, prosze was doradzcie cos bo niewiem ile jeszcze wytrzymam.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Według schematów i opisywanych objawów usterka jest banalna. Masz uszkodzoną wkładkę stacyjki. Być może wystarczy przeczyścić styki ewentualnie wymiana.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    sie kurde naczytalem, ze na cieplym ciezko go odpalic jak pompka zalapie to wychodzi ze czujnik wału korb. i jeszcze zawor w pompie do sprawdzenia ale wlasnie czemu kurde ta pompka ze swiecami i kontrolka wtrysku tak ciezko lapie czyzby to byla tylko stacyjka

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Czujnik położenia wału oraz zawór na pompie nie maja wpływu na brak napięcia na sterownik silnika która załącza świece, pompkę. Świadczy już o tym choćby brak kontroli wtrysków. Po prostu stacyjka nie przenosi i masz takie efekty. Jak nią trochę powachlujesz to w końcu załapuje. Proponuję wyjąć wkładkę i przeczyścić styki (jeśli jest jeszcze co).
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    wiec rozumiem ze mamy namysli kostke przy stacyjce jak w kazdym samochodzie, bo sama stacyjka chodzi bez zastrzezen a wychodzi ze kostka pierdzieli, powiedz mi wiec mistrzuniu jak sie do niej dobrac

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Wedle eper'a musisz:
    1. Zdjąć obudowę kierownicy
    2. Rozpiąć kostkę idącą od stacyjki w instalację
    3. Zdjąć antenkę immo - pociągasz do siebie
    4. U góry stacyjki powinna być śruba zabezpieczająca wkładkę przed wypadnięciem
    5. Wyciągnąć wkładkę stacyjki razem z kablami.

    Jak dobrać się do styków już Ci nie powiem, bo nie miałem okazji akurat w alfie tego wybebeszać. Jak dasz zdjęcie to ci powiem.
    Zanim rozłożysz wszystko na czynniki pierwsze to po pkt.2 możesz wziąć miernik i zobaczyć na kostce czy przenoszą styki.

    Edit: dokumentacja (stacyjka to moduł H1 na schemacie):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	styki stacyjki.GIF
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	20.4 KB
ID:	36837Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kostka stacyjki.GIF
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	2.4 KB
ID:	36838
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 16-10-2011 o 21:19
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Czarek
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    166 JTD
    Postów
    133

    Domyślnie

    panowie winowajca zostal zlokalizowany opisze co i jak moze komus to pomoze. dzis 7 rano po pierwszym przymrozku 20 min spedzone w aucie zalapala pompka swiece i wtrysk cyk chodzi od strzala wkur.. sie na maksa mowie tak byc nie moze, a wiec cyk na warsztat mowie sprawdze strone mechaniczna bo do elektryki niemam glowy (choc wiedzialem ze usterka tkwi w elektryce). zawor w pompie ok i oringi cale, przelewy w wtryskach ok daja rowno, czujnik walu i halla ok, rece opadaja, nagle elktryk dzwoni "przyjedz mam pomysl na twoj samochod" odpalam po jakims czasie pruje do niego. zajezdzam mowi ze przestudjowal schematy i winny jest przekaznik. a wiec stojac przed samochodzem zdejmujemy plastikowa oslone na podszybiu jakbysmy mieli wymieniac filtr kabinowy, pod ta oslona jest jeszcze jedna podłuzna a pod nia przekazniki i bezpieczniki, zdejmujemy ta oslone i stojac przed autem mamy od lewej (w tym wypadku od pasazera) czarny przekaznik i cztery czerwone. czarny przekaznik jest od dawania + na pompke w baku, swiece i wtrysk a nastepny i zarazem pierwszy czerwony od terowania pompka w baku. szybka wymiana i moj cukiereczek hula jak nalezy. w 156 mowil ze te przekazniki sa za schowkiem nad nogami pasazera, to tyle w temacie powodzenia dla innych

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Witam, dzisiaj rano moja Alfa 145 1.9 JTD (1999r.) nie odpaliła...
    Przekręcam kluczyk na zapłon wszystko jest ok..
    Następnie chcę odpalić, a tu cisza... pierwszy raz mam takie zdarzenie...
    Kilkanaście dni temu auto nie odpaliło bo rozładował się 2 letnie akumulator, rozrusznik kręcił..
    A teraz nie kręci.. co to może być? immo, jakiś przewód, pompa paliwa?
    Dodam, że auto stoi lekko pod górę, przód auta jest wyżej niż tył..
    Drugi raz w tym samym miejscu auto mi nawaliło, wcześniej ako, teraz...
    Dodam jeszcze, że wymieniłem koło alternatora, napinacz i pasek wielorowkowy, który mi lekko pękł
    przy brzegu na całej długości... i dodam jeszcze, że z rana jak auto odpalało to świeci się cały czas ikonka akumulatora,
    jak auto się rozgrzej po paru przejechanych km to ikonka znika, jak gazuje na zimnym silniku to ikonka też mruga, ale zaraz gaśnie
    i jak przestanę gazować to znowu się świeci..
    Czy jesteście w stanie mi pomóc?!
    Z góry bardzo dziękuję.

Podobne wątki

  1. Nie Chce krecic i odpalac
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 20:12
  2. pomocy auto przestalo odpalac
    Utworzone przez Domaniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 08:16
  3. 156 1.9 jtd nagle przestal odpalac
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 00:29
  4. Sprzeglo wysoko lapie.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 18:14
  5. 1,8 lapie mula
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory