Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: skrzynia biegów - pełzanie na luzie i problemy z przełączaniem biegów na zimnym

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 166 1999 2,4JTD
    Postów
    66

    Domyślnie manualna skrzynia biegów pełzanie na luzie i problem z przełączaniem biegów na zimnym

    Proszę o opinię czy tak powinno być:
    • teraz kiedy są trochę niższe temperatury zauważyłem,że zaraz po uruchomieniu silnika (2,4JTD, skrzynia 6-biegowa, olej świeżo zalany) kiedy jeszcze olej zimny, na biegu neutralnym po puszczeniu sprzęgła auto jedzie do przodu jakbym miał automat
    Nie wiem czy to może być z powyższym związane, ale 1szy i 2gi bieg na zimnym ciężko wchodzą i ciężko je wypiąć. 3-6 wchodzą poprawnie. Jak się rozgrzeje jest prawie dobrze, ale wciąż nie tak jak mi się wydaje że powinno być.Skrzynię założyłem używaną, teoretycznie sprawną (w poprzedniej, którą jeszcze mam, padnięte były koła 6-go biegu).Potraficie to zdiagnozować po objawach, możliwa jest jakaś regulacja, czy konieczne będzie wyjęcie skrzyni?

    P.S. Prośba do moderatorów o dodanie słowa "manualna" na początku tytułu (ja to już zrobiłem, ale nie działa). Wygląda jakbym pisał o skrzyni automatycznej i może być mylące bez zaglądania do treści wątku.
    Ostatnio edytowane przez kalaruch ; 21-12-2011 o 13:05

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Sprawdź poziom płynu w układzie hydraulicznym sprzęgła.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    odpowietrzałes sprzęgło ??

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 166 1999 2,4JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Nie wiem - skrzynię wymieniał mechanik.
    Jeśli poziom płynu będzie ok to chyba odstawię jutro auto do warsztatu, bo w piątek daleka trasa na święta mnie czeka.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Nie o odpowietrzenie sprzęgła tu chodzi. Autor pisze że po odpuszczeniu sprzęgła, na luzie auto zaczyna jechać do przodu. No przynajmniej ja tak zrozumiałem.
    W mojej po całej nocy w nieogrzewanym garażu, przy mrozach od -15'C kiedy puszczam sprzęgło to na chwile silnik zmieni głos. Ale do przodu nie jedzie.

    Moja diagnoza to skrzynia biegów zalana nieprawidłowym olejem. Dlatego też masz problem z wbiciem biegów, kiedy skrzynia zimna, a tym samym oleum gęste. Inny powód mniej prawdopodobny. Mechanik zalał ci o dużo za dużo oleju skrzyni, co można najszybciej sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez Gryf ; 21-12-2011 o 14:59

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Miechów
    Auto
    166 2,4JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    A czy olej w skrzyni masz właściwy, czy jaki mechanik miał takim zalał?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 166 1999 2,4JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryf Zobacz post
    Autor pisze że po odpuszczeniu sprzęgła, na luzie auto zaczyna jechać do przodu. No przynajmniej ja tak zrozumiałem.
    Dobrze zrozumiałeś.
    Czuć wyraźne szarpnięcie do przodu. Rano stałem przykrawężniku i zaraz się zatrzymał - po pracy sprawdzę jeszcze czy faktycznie auto będzie się toczyło, czy skończy się na szarpnięciu.

    Muszę zerknąć na rachunek, bo nie pamiętam teraz jakim olejem zalał.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gryf
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    stan przejściowy bez AR
    Postów
    48

    Domyślnie

    Stawiam na to że jest to problem kiepskiego oleju, efekt szarpnięcia będzie nasilał się wraz z co raz niższymi temperaturami otoczenia.

    Jeśli jednak jest to problem zbyt wysokiego poziomu oleju ( w co wątpie bo ta skrzynia ma "miarkę") efekt będzie zawsze. Podejrzewam za wysoki pozom oleju z tego względu że większość mechaników wykręca wyłącznik wstecznego i w ten otwór lejek i wsio. Dużo łatwiej im niż przez właściwy otwór.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar piotrek1110
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    w Niemcach\ Lublin
    Auto
    ALFA 166 2.0TS 2001r. BOSCH ME7.3.1 EOBD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Witam!!! Miałem coś takiego 2 lata temu, przy temperaturze -25*C auto na luzie a jedzie do przodu a gdy chwile popracował było już OK( wystepowały rownież problemy z wrzucaniem biegu 1 i 2) Jak sie okazało po kilku dniach sprzegło wpadło w podłoge, mechanik wymienił uszczelniacze na pompie sprzegła i bylo OK przez 1 rok poprzedniej zimy wymienilem kompletna hydraulike sprzegła i juz jest wszystko OK. pozdrawiam!!!

  10. #10
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Gęsty od zimna olej w skrzyni biegów nie przeniesie takiej ilości momentu obrotowego na koła, aby samochód ruszył. Tym bardziej, że odczuwalne są szarpnięcia. Obstawiam przy hydraulice sprzęgła. Sprawdzić poziom i najlepiej odpowietrzyć układ. Sprzęgło łapie nisko, przy samej podłodze?

Podobne wątki

  1. [147] Problemy z biegami/manualna skrzynia biegów
    Utworzone przez promienny w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 06:42
  2. [159] 2x problemy. Skrzynia biegów orazi "chrobotanie" czegoś
    Utworzone przez Scorpio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 09:38
  3. Skrzynia biegów AR 156 2.5 V6 - 6 biegów
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 07:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory