Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)

    Witam

    Xenony w mojej Alfie po FL po wymianie żarników na nowe świecą na żółty kolor. Normalnie po wyjęciu żarnika z oprawy świeci idealnie na niebieskobiało. Lampa z zewnątrz wygląda idealnie, ale ufajdolony jest odbłyśnik przed soczewką - tak podejrzewam. Bo skoro na samym kablu na zewnątrz świeci idealną barwą a po włożeniu do oprawy lampy wali na żółto - to musi być odbłyśnik

    Czy istnieje możliwość wyjęcia soczewki z odbłyśnikiem bez demontażu lampy?
    Czy istnieje mozliwość wyjęcia soczewki z odbłyśnikiem w wyjętej lampie, ale bez rozklejania klosza tzn od wewnątrz?
    Czy demontował ktoś lampy w 166 po liftingu i czy demontuje je się tak samo jak w wersji sprzed liftu (tzn czy trzeba opuszczać zderzak)?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamko25 Zobacz post
    Witam

    Xenony w mojej Alfie po FL po wymianie żarników na nowe świecą na żółty kolor. Normalnie po wyjęciu żarnika z oprawy świeci idealnie na niebieskobiało. Lampa z zewnątrz wygląda idealnie, ale ufajdolony jest odbłyśnik przed soczewką - tak podejrzewam. Bo skoro na samym kablu na zewnątrz świeci idealną barwą a po włożeniu do oprawy lampy wali na żółto - to musi być odbłyśnik
    Czy istnieje możliwość wyjęcia soczewki z odbłyśnikiem bez demontażu lampy?
    Czy istnieje mozliwość wyjęcia soczewki z odbłyśnikiem w wyjętej lampie, ale bez rozklejania klosza tzn od wewnątrz?
    Czy demontował ktoś lampy w 166 po liftingu i czy demontuje je się tak samo jak w wersji sprzed liftu (tzn czy trzeba opuszczać zderzak)?
    na pewno trzeba opuścić zderzak też jestem przed czyszczeniem ale pogoda w Karpaczu pogoda pod psem

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    z tego co patrzyłem na lampę to bez wyjęcia jej z auta i rozklejenia nie da rady wyjąć odbłyśnika i soczewki, no i zderzak trzeba opuścić.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wyjmiesz odblyśnik ale nie zmontujesz tam jest kilka takich dinksów zapinających i o ile bez rozklejania to może idzie jakoś sięgnąć to za nic w życiu już tego nie zalożysz. Nie bój się rozklejania bo to trywialna sprawa. Mi wystarczylo tylko z 20min przy szybie kominka potrzymać i poszlo jak z kinder niespodzianką

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Rozmawiałem z człowiekiem od regeneracji (tym samym co "produkuje" lampy na bixenonie do 156- sam takie miałem) i w poniedziałek wioze do niego lampy. Mówił że takie już regenerował i nie trzeba jej rozklejać bo soczewkę da się wymontowac i zamontować od wewnątrz. Koszt za dwie lampy to 200zł. Facet mówił że to normalne że po 170 000 tys obłyśnik soczewki jest wypalony na żółto. Ba w Toyocie avensis regeneruje już po 60 000 przebiegu.
    Cytat Napisał mikell0 Zobacz post
    na pewno trzeba opuścić zderzak też jestem przed czyszczeniem ale pogoda w Karpaczu pogoda pod psem
    Z całym szacunkiem ale nie chodzi tu o czyszczenie, bo jak ksenon świeci na żółto to masz wypalony odbłyśnik. Trzeba go wymienić lub zregenerować (czyt napylić nową warstwę metalizującą) i ten człowiek to właśnie robi. Układ soczewki wygląda potem jak nowy i daje gwarancje na następne 160 000. Później zamieszcze zdjęcia przed regeneracją i po.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sam ostatnio regenerowalem. Koszt napylenia to 40zl. I u mnie koles tez chcial 200zl za wymontowaniu odblysnikow samemu. A na pewno przed fl trzeba rozklejac.
    Jezeli chodzi i avensis to jej lampy sa wada fabryczna bo sie sypia na potege i matowieja szybciej niz w skodzie 105

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    A na pewno przed fl trzeba rozklejac
    Nie twierdze że nie, ja mam poliftową i z tego co mówił ten gość od renowacji, to nie trzeba rozklejać klosza. W sumie chyba ma rację bo jak się przyjżałem jak to jest zamontowane to faktycznie powinno się odkręcić od środka. Wypytywałem faceta i mówił że regenerował lampy ze 166 przed i po liftingu, także na pewno nie będzie testował na moich lampach.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja to robilem sam i zawozilem tylko odblysniki. Ale jak Ty oddajesz cale lampy to i tak Cie nie obchodzi jak to zrobi.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    to i tak Cie nie obchodzi jak to zrobi
    Szanowny Marku interesuje mnie absolutnie wszystko co dotyczy mojej Alfy

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    @kamko25 To jak będziesz oddawał lampy to zapytaj się, czy nie wiedzą gdzie można dostać oprawki postojówek, bo nigdzie nie mogę znaleźć.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie/demontaż lampy alfa 159
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 399
    Ostatni post / autor: 18-02-2020, 12:28
  2. Zamiana zwykłych lamp na ksenony w modelu po lifcie.
    Utworzone przez dddarekj w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2007, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory