Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95

Temat: Udoskonalanie audio

  1. #1
    smuz
    Gość

    Domyślnie Udoskonalanie audio

    Koledzy jako ze odgrzebałem w domu dwa wzmacniacze sony xm-41 ,pomyslałem ze warto byłoby je wrzucić do Ali.

    W związku z tym mam do Was kilka pytań :

    Jaka jest moc fabrycznego radia (mam tą uboższą wersje bo bez głośników w tylnej półce.) ?
    Jakie głośniki wrzucić na tylną półkę (przydałoby sie więcej basu)(konkretny model i firma-jesli mozecie coś polecić)
    Wiem ze w niektórych bellach były wzmaki fabrycznie i moje pytanie (byłby bodajze w bagażniku tak?) czy są tam (bagażnik) jakieś kable do podłaczenia wzmacniaczy do radyjka?

    Czy jest sens podłaczać wzmacniacze do wszsytkich głośników (przy lepszej muzyczce i dobrym basie wysiadaja firmowe cuda) czy tylko np. do niskotonowych w tylnej półce?.

    Jesli do wszystkich moze polecicie mi jakis zestaw 4 srednio tonowców do drzwi i 2 niskotonowych na półkę hm????

    Ja przyznam lubie dobra jakość dzwięku ale audiofillem nie jestem wobec takich założeń nie muszą to być głośniki z górnej półki ale i nie szajs... tak aby grało to porządnie nawet jesli podkreci sie regulacje głosności do granic wytrzymałosci ludzkich uszu.zeby nic nie pierdziało nie charczało itd...

    Sami rozumiecie

    Licze na waszą pomoc bo specem w tym temacie nie jestem.

    Moze macie jakeis pomysły na dobre i niedrogie audio-chetnie przemysle

    Dzieki wielkie za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Zaczne od konca: dobre i niedrogie w parze nie ida, podobnie jak montowanie glosnikow w tylnych drzwiach i polce.
    Na kazdym forum Car Audio ci napisza, ze podstawa dobrego audio to:
    -- b. dobry, dwu-drozny przod,
    -- wygluszenie przynajmniej przednich drzwi,
    -- dobra jednostka sterujaca lub fabryka + wzmacniacz.
    Pozniej jest dopiero walka o BAS - czyli cos do bagaznika.

    Zasady akustyki mowia, ze z glosnikow 16cm niskiego basu w samochodzie nie da sie uzyskac, wiec montowanie niezaleznie jakiej ilosci takich glosnikow niskiego basu nie spowoduje, co najwyzej zwiekszy glosnosc.
    Glosniki w polce i tylnych drzwiach graja (przeszkadzaja?) pasazerom a ty jako kierowca i tak sluchasz przodu a tyl to tylko zakloca scene muzyczna.

    Co do glosnikow to musisz sobie odpowiedziec na jedno, bardzo wazne pytanie: glosniki pod radio fabryczne czy pod wzmacniacz?
    Pod radio najnizej co mozna sie pokusic to jakies PhonoCary, lepiej Hertz'e lub Helix'y (uwaga bo moga byc te same serie glosnikow zarowno pod wzmak jak i radio - roznia sie czasami tylko jedna literka/cyfra w oznaczeniu)
    Pod wzmacniacz to mozna pokusic sie tez o Hertz'e lub Powerbass'y - efekt zdecydowanie lepszy ale wiecej roboty.

    Na koniec dodam, ze zamontowanie jakiegokolwiek zestawu w drzwiach przednich bez ich wygluszenia raczej nic nie da...

  3. #3
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    fajnie dzieki za info
    generalnie lubie jak dzwiek jest gdzies na srodku auta a nie tylko z przodu wec widze sens montowania tylnych głośników.
    Masz racej dobre i tanie to tylko w biedronce ale chodzi mi tu o jakis zestaw dla przecietnego no moze troche ponad przecietnego sluchacza czyli cos dobrego za rozsadna cene nie koniecznie extra sprzet bo i tak róznicy nie usłysze.

    głosniki mysle ze raczej pod wzmaki zamontować należałoby inaczej mija sie z cele caly zamiar

  4. #4
    krzychuk
    Gość

    Domyślnie

    To jeśli lubisz głos "surround" :wink: to prawde powiedziawszy odpuść sobie akcje audio w 166 bo nie jest to prosty temat z uwagi na to, ze jego najslabszym ogniwem jest źródlo dźwięku w postaci ICS'a. Jak dołożysz wzmacniacz to tylko wzmocnisz słaby sygnał a to nie da zadowalających efektów. Jesli zalezy Ci na poprawie dźwięku ignorujac wzorcową architekturę zabudowy to kup budźetowe glośniki odseparowane ze zwrotnicami na przód (taki zestaw do 400 zeta) i tu bym polecal produkty u-dimnesion lub powerbass (do kupienia www.essa.com.pl) i konecznie wygłusz drzwi.

    Temat ze wzmacniaczami i bardziej zaawansowaną zabudową jest w przypadku 166 trudniejszy niz Ci się może wydawać i nie mając budżetu przynajmniej 7-10kpln nie ma co zaczynać tematu bo naklad pracy i środkow na robociznę będzie niewspólmierny do osiągniętego efektu

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Nie wiem jak fabrycznie 166 jest przygotowana pod audio, ale jesli nie jest (wnioskuje po opinii ze ICS jest kiepski) jakos specjalnie zrobiony, to zalozenie dobrego wzmaka, dobrego zestawu na przod + wygluszenie drzwi to 1000 - 1500 PLN (w zaleznosci od materialow i cen uslug) a to w kazdym aucie pomaga. W tym przypadku wydaje mi sie ze koszt jest adekwatny to osiagnietych wynikow.
    Inne rozwiazanie audio w takim aucie jak 166 moze byc faktycznie nieoplacalne w stosunku do poniesionych kosztow (IMHO zalozenie zestawu na tyl, polke + wzmacniacze, +wygluszenie tylnej czesci auta nie poprawi znaczaca dobrego zestawu z przodu a koszt bedzie niewspolmiernie wysoki)

    Pytanie do krzychuk:
    Na czym polega "niska jakosc" ICS'a zakladajac ze rezygnujemy z jego koncowek mocy? Rozumiem ze kontrowersje budza przetworniki C/A i tor przedwzmacniacza bo pozniej powinnismy miec mozliwosc podlaczenia wlasnego wzmacniacza. No chyba ze to "urzadzenie" to jakis patent specjalnej troski (to jest Blaupunkt, Clarion, co innego?)

  6. #6
    krzychuk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2
    Nie wiem jak fabrycznie 166 jest przygotowana pod audio, ale jesli nie jest (wnioskuje po opinii ze ICS jest kiepski) jakos specjalnie zrobiony, to zalozenie dobrego wzmaka, dobrego zestawu na przod + wygluszenie drzwi to 1000 - 1500 PLN (w zaleznosci od materialow i cen uslug) a to w kazdym aucie pomaga. W tym przypadku wydaje mi sie ze koszt jest adekwatny to osiagnietych wynikow.
    Inne rozwiazanie audio w takim aucie jak 166 moze byc faktycznie nieoplacalne w stosunku do poniesionych kosztow (IMHO zalozenie zestawu na tyl, polke + wzmacniacze, +wygluszenie tylnej czesci auta nie poprawi znaczaca dobrego zestawu z przodu a koszt bedzie niewspolmiernie wysoki)
    IMO za 1000 będzie kiepsko, bo za 4-ro kanałowy wzmacniacz nawet lowendowy trzeba dać z 800zeta, do tego zasilanie i sygnalowki nawet idąc po bandzie to jest ze 100-150 zeta, do tego glośniki z niższej półki (ale już nie noname) tak ze 300zł no i kwestia wygluszenia + ewentualna robocizna, 1500 to jast chyba absolutne minimum

    Pytanie do krzychuk:
    Na czym polega "niska jakosc" ICS'a zakladajac ze rezygnujemy z jego koncowek mocy? Rozumiem ze kontrowersje budza przetworniki C/A i tor przedwzmacniacza bo pozniej powinnismy miec mozliwosc podlaczenia wlasnego wzmacniacza. No chyba ze to "urzadzenie" to jakis patent specjalnej troski (to jest Blaupunkt, Clarion, co innego?)
    nie mam pojęcia który z producentów popełnił ICS'a. Jego niska jakość polega na bardzo mizernej jakości przetwornikach i tym, że ma tylko kaseciaka a zmieniarka nawet jesli jest fabryczna to tez jest bardzo kiepskiej jakości (określił bym to jako "chińszczyzna"). Żeby podłączyć wzmacniacz trzeba go wypuścić albo po high output albo wlutowac się gdzieś w plytke i wypuścić końcówki RCA ale nawet gdyby to uczynić to dalej zostaje do zalatwienia kwestia tego, ze nie mamy w kabinie pod ręką czytnika CD i są kiepskie przetworniki.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychuk
    IMO za 1000 będzie kiepsko, bo za 4-ro kanałowy wzmacniacz nawet lowendowy trzeba dać z 800zeta, do tego zasilanie i sygnalowki nawet idąc po bandzie to jest ze 100-150 zeta, do tego glośniki z niższej półki (ale już nie noname) tak ze 300zł no i kwestia wygluszenia + ewentualna robocizna, 1500 to jast chyba absolutne minimum
    Liczylem to tak:
    Dobre glosniki, np powerbasy - okolo 500 PLN
    dobry wzmacniacz (moze byc uzywany i dwukanalowy - przod) - okolo 500 PLN
    wygluszenie - 250 PLN drzwi w jakims serwisie CA przy uzyciu APP/Boll

    Fakt pominalem kable ale nie ma ich az tyle - caly czas pisalem o zestawie na SAM przod bez tylu i SUBa.
    Pominalem SUBa, bo przy takiej wielkosci samochodu, jego wygluszeniu tapicerka,siedzeniami itp, itd to w bagazniku musi byc cos mocnego zeby dawalo rade - sedan to sedan...

    Cytat Napisał krzychuk
    nie mam pojęcia który z producentów popełnił ICS'a. Jego niska jakość polega na bardzo mizernej jakości przetwornikach i tym, że ma tylko kaseciaka a zmieniarka nawet jesli jest fabryczna to tez jest bardzo kiepskiej jakości (określił bym to jako "chińszczyzna"). Żeby podłączyć wzmacniacz trzeba go wypuścić albo po high output albo wlutowac się gdzieś w plytke i wypuścić końcówki RCA ale nawet gdyby to uczynić to dalej zostaje do zalatwienia kwestia tego, ze nie mamy w kabinie pod ręką czytnika CD i są kiepskie przetworniki.
    No to faktycznie porazka jest na calej linii... Ale powiedz mi z tym wzmakiem na HIGH OUT - przeciez byl oferowany system Bose - on tez mial wzmaki na H-O? Moze byly dwa rodzaje ICSow?

  8. #8
    Marcin166
    Gość

    Domyślnie

    Tak przy okazji, wie ktoś jak się wyjmuje głośniki wysokotonowe w alfie 166, chodzi mi o to czy zdejmuje tą obudowę od przodu?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    hmmm ja mam taki pomysł:
    Kaseta adapter w radyjko, pod to podłączona nawigacja Clarion 780 z wbudowanym odtwarzaczem MP3 i video. Można słuchać muzyki i teledyski.

    Taki jest mój pomysł bo nie chce nic majstrować przy seryjnym sprzęcie.

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Grac to bedzie ale dla mnie jakosc nie do przyjecia. Nie jestem jakims audiofilem ale na dobrym sprzecie nie moge sluchac MP3 bo slysze ze to nie CD...

    PS
    Nie wiem jakie parametry ma ta kaseta, ale magnetofony w CarAudio maja zakres czestotliwosci 30Hz - 16kHz.

Podobne wątki

  1. Audio do 147
    Utworzone przez Juro w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2015, 19:28
  2. Car audio - co i jak?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 13:38
  3. Car audio do 147
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 18:36
  4. [156] audio
    Utworzone przez sobi112 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 21:53
  5. car audio
    Utworzone przez trejder w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory