Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Uszkodzona przepustnica. Tak mówi komputer. Pytanko.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie Uszkodzona przepustnica. Tak mówi komputer. Pytanko.

    Witam.

    Wywaliło marchewkę, od razu podpiąłem pod komputer, 30 sekund po wywaleniu i pokazało, że uszkodzona jest przepustnica. Do tego jak się przekręci zapłon, przepustnica cyka, jakby się ustawiała w nieskończoność. Czy to normalny objaw? Przepustnica widziałem nie za droga, mogę kupić i wymienić, tylko czy wystarczy odpiąć aku, wymienić, podpiąć i jechać? Auto też traci całkowicie możliwość wkręcenia go na obroty przy tej okazji. Nie jest to wina przepływki.

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar turbodreamer
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Stargard
    Auto
    AR 166 3.0 V6, MINI Cooper S R53 '06
    Postów
    175

    Domyślnie

    Możesz jeszcze spróbować zrobić reset komputera i przepustnicy opisany tutaj http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Spoko, ale ja mam 3.0. To też się tyczy tego silnika? Mogę to jutro rano zrobić, nie problem. A co do mojego pytania, czy wymiana to banał, czy po wymianie nie ruszę z miejsca ;-)?

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar turbodreamer
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Stargard
    Auto
    AR 166 3.0 V6, MINI Cooper S R53 '06
    Postów
    175

    Domyślnie

    Tak to się tyczy również Twojego silnika, a co do wymiany to nie mam doświadczenia. Po wymianie również przydałoby się zrobić wspomniany wcześniej reset.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    No to jutro wstaję o 7 i robię to Może ten magiczny sposób pomoże, jak nie, to jadę po nową przepustnicę i wymieniam.

  6. #6
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mankovich Zobacz post
    Do tego jak się przekręci zapłon, przepustnica cyka, jakby się ustawiała w nieskończoność. Czy to normalny objaw?
    Normalny objaw. U mnie również słychać jak przepustnica "pracuje".

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Wymieniłem przepustnicę i jest nadal to samo. Po odpaleniu pierwsze obroty wchodzą, kolejne już bardzo powoli i do ograniczonej wartości. Auto na gaz, ale na benzynie to samo. Teraz przeprowadzam reset z drugiego posta, może to coś da. Jak nie to, to może czujnik położenia pedału gazu?

    ---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

    Reset ECU nic nie dał, marchewka w trakcie zgasła ale gdy ruszyłem, od razu odpaliła. Mam szczerze tego dosyć. Chyba pojadę do ASO... A może znacie kogoś w Warszawie, kto zna się na Alfach i odkryje czego to wina?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar turbodreamer
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Stargard
    Auto
    AR 166 3.0 V6, MINI Cooper S R53 '06
    Postów
    175

    Domyślnie

    Możesz jeszcze sprawdzić wtyczkę pod kierownicą od pedału gazu. Często pojawia się tam problem ze stykiem.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 v6
    Postów
    85

    Domyślnie

    Witajcie, miałem ten sam problem, pojechałem do elektromechanika wyciągną przepustnice wyczyścił i teraz juz mi "marchewki" nie wywala zapłaciłem 20zł na wyczyszczenie

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V
    Postów
    275

    Domyślnie

    Powiem tak, nie chcę zapeszać, bo dzisiaj przejechałem 50 km i bez żadnego problemu, auto tak rwie do przodu, że można się tego przestraszyć Do tej pory tak mi nie jeździła moja alfa. Jeżeli chodzi o to zrobiłem - zrobiłem wymianę przepustnicy, potem zrobiłem reset ECU wg tego http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...acle-cure.html
    Po tym przejechałem się, ale wywaliło marchewkę, wkurzony wróciłem. Potem spakowałem się, bo musieliśmy przejechać ok 50 km w inne miejsce. Po wyjechaniu świeciła się marchewka, ale auto odzyskało werwę, po chwili marchewka zgasła i nie pojawiła się już. Za to przy jeździe około 70 km/h przy 1500-2000 obrotów, dziwnie szarpie autem, takie jakieś delikatne denerwujące skoki obrotów, ale po za tym auto jedzie normalnie. Może tutaj kwestia jakiejś regulacji.
    Wcześniej też odpiąłem kostkę pod kierownicą, ponaginałem, przeczyściłem i zapiąłem. I nie wiem już, czy to wina przepustnicy, czy to dzięki resetowi ECU czy też dzięki tej wtyczce... Sam już nie wiem i pewnie się nie dowiem. Mam nadzieję, że nie zapeszyłem i że jutro nie będzie znowu problemu. Teraz pozostało mi uszczelnienie silnika do końca.

Podobne wątki

  1. [159] Uszkodzona przepustnica
    Utworzone przez bugaj_90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 19-11-2022, 21:36
  2. [159] Sprawdź reflektor - uwaga komputer mówi
    Utworzone przez kosmo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 21:25
  3. Alfa 147 mówi dzien dobry :)
    Utworzone przez Lee-Shu w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 14:11
  4. Wojtek mówi dzień dobry.
    Utworzone przez Reguslav w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 18:15
  5. [159] mówi facet z dyrekcji
    Utworzone przez KRS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory