Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Błędy na kompie i wyciek oleju

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie Błędy na kompie i wyciek oleju

    Witam próbuję doprowadzić moją belle do stanu wzorowego ale co zrobię to coś nowego znajdę. Więc tak
    1. Na kompie pokazuje mi błędy P0404 oraz P0380 jak to rozumieć i co sprawdzić jak naprawić. Świeci się dodatkowo kontrolka od poduszek. błąd 53 czy jakoś tak. Skasowałem błąd i po jakimś czasie znów się zaświeciła. Mam FES 2.6 teraz świeci się kontrolka ale nie ma błędu. Co to się dzieje? Wcześniej w Fiacie Marea miałem podobnie i styki na kablach pod fotelem nie kontaktowały albo przerywały. Czy tu może być podobnie? Czy tym programem można ustawić wysokość ksenonów?
    2. Druga sprawa to wyciek oleju między skrzynią a silnikiem. Czy to uszczelniacz wału? Jeśli tak to trzeba zwalić skrzynię i pytanie czy od razu robić sprzęgło i dwumas? Czy w ogóle je ruszać czy nie? Co jeszcze warto zrobić od razu gdy mam wyjętą skrzynie? Dodatkowo jak się rozgdzeje ciężej wrzycię 1bieg później przy zmianie na wyższe 2 i 3 jest stuknięcie jakby był luz na przegubie.
    3. Do tego dochodzi (takie moje wrażenie i kumpla), że bella nie ma odpowiedniej mocy. Turbo raz zaczyna być odczuwalne powoli od 2tys obrotów a raz po nagrzaniu przy +- 2,5? Przy 3 tyś jakby spowalniał przyspieszanie i rozpędzał się dalej. Jeździłem kuzyna s80 D5 2.4 163HP i to się zbierało znacznie lepiej. Czuć było wgniatanie w fotel a tu się rozpędza. Widziałem pocenie się na intercoolerze i nie wiem czy to ma związek.
    Przepraszam za elaborat ale to mój pierwszy diesel w życiu. Zawsze były Pb albo Pb+LPG Proszę o pomoc a jeśli ktoś jest z poznania lub okolic z takim silnikiem, żeby się spotkać i posłuchać zerknąć. Z góry dziękuje za rady i propozycję
    Ostatnio edytowane przez ciecieszek ; 13-05-2012 o 16:33

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    1) Sprawdź styki pod fotelem może się poluzował, psiknij kontaktem.
    2) tu sprawa nie jest już taka prosta, masz walnięty uszczelniacz na wale bez zdjęcia skrzyni się nie obejdzie. Przy okazji sprawdzi ci sprzęgło i dwumas czy jest ok. Jeśli trup to warto wymienić-normalne.
    3) Masz mnóstwo postów na ten temat więc warto poszukać.......

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 3 punkt wiem, że było wiele tematów i wiele z nich czytałem. W większość z nich czytałem (przepływka- sprawna wężyki od sterowania łopatek podciśnienia itd nie sprawdziłem) Tak jak napisałem jestem laikiem w dieslu więc napisałem ten post by uzyskać jakiś trop w którym kierunku co i jak sprawdzić. Błagam was jeśli ktoś pisze taki post to nie po to by uzyskać info na zasadzie poszukaj sobie tylko jakąś podpowiedz. Nie jestem mechanikiem ani elektromechanikiem tylko miłośnikiem i więc rady normalne będą mile widziane.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Więc tak........po raz kolejny. Turbo zaczyna ładnie ciągnąć od 2000. Przy zapalonym odepnij wtyczkę od overboosta jeśli dźwignia od turbo która wchodzi w gruszkę poruszy się dość szybko i płynnie zmienna geometria ok. Kolejna sprawa zaślep sobie egr możesz to zrobić za pomoca blaszki dostępnej na allegro np. tanifiat lub klubowy autosklep24. (oczywiście wyczyść egr) Równie dobrze sam overboost może jest zapchany tam jest taka membrana (siateczka) która się zapycha plus zawór ciśnieniowy. Wyczysc czujnik cisnienia doladowania.... Sprawdz szczelnosc dolotu sprawdz przeplywke. Wszystkie operacje ktore wymienilem znajdziesz w dziale zrob to sam........powodzenia. Jesli te zabiegi beda bezskuteczne regeneracja turbo sie klania

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ciecieszek
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 150HP
    Postów
    100

    Domyślnie

    I to rozumiem. Jakiej info gdzie zacząć szukać. Dzięki

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek oleju z czujnika ciśnienia oleju
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 08:25
  2. Wyciek oleju
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 16:28
  3. [145] Wyciek oleju - zero oleju w silniku
    Utworzone przez daniel.zawada w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 23:03
  4. Wyciek oleju
    Utworzone przez emgiec w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 17:56
  5. wyciek oleju
    Utworzone przez turbo42 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory