Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Mój problem z klimatyzacją i błąd na ekarnie !

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    U mnie w sobote pisalo cos ze nie moze sie polaczyc komp z klima i okazalo sie ze padl bezpiecznik pod kierownica 10 bodajze.
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    przeciąż słychać jest załączającą się sprężarkę a jak jest u ciebie? W większości przypadków jest to przekaźnik lub bezpiecznik ale to już pisałem.....jak to że mamy kolejny watek o niesprawnej klimatyzacji. Myślę że jeśli zastosowałbyś się do połowy instrukcji które są opisywane na głównej problem był by z głowy ale to tylko moje subiektywne zdanie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Maateusz Zobacz post
    Aha a ten przekaznik który to jest tam pod nagrzewnica bo mi tam cos cieknie wiec moze tam cos nie tak... Jaki kolor ma ten od klimy ?
    Przekaźnik jest koloru zielonego pod żóltym od centralnego, a właśnie co z nim? centralny dobrze działa? a wyciek....masz nieszczelną nagrzewnice.

  3. #13
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Maateusz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    226

    Domyślnie

    Tez slychac jak zalancza sie sprezarka. Bylem dzis na komputerze i bylo duzo bledów od klimy caly czas cos innego wyskakiwało. Wiec nie wiem co to jest bo zostawilem auto w serwisie jak juz bede mial zrobione to dam znac co i jak. Zielony jest od kierunków bo go wymienialem kiedys bo mialem go zanalnego. Wyciegu nie mam duego w sumie to sucho jest... Wiec nie wiem to u mnie moze byc bo jak sie wyakosowalo bledy to bylo ok ale jak ruszylem autem to wyskakiwal blad i bylo to samo wiec mozliwe ze cos gdzies nie styka no nic jakos musze rozwiaz ten problem...

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Maateusz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    226

    Domyślnie

    Wiec sprawa wyglada tak bylem na kompie i wychodzi na to ze wiesza sie (zacina) siliniczek od sterwoania temperatura. Raczej to bedzie pewnie to bo jak zmieniaem temperature to malo co zmienia sie i moje pytanie który to jest siliniczek i ile moze kosztowac i podobno do tego trzeba sciagac cala deske ? Ktos pomoze mi i cos mi podpowie jak to zrobic. Bo nikt nie chce sie narazie tego podiac i nie wiem co mam robic

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Mogą to być zacinające się klapki w nawiewach co za tym idzie nie masz sterowania temp. A sprawdzałeś wtyczki idące do icsa czy stykają?

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Maateusz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    226

    Domyślnie

    Tak sprawdzilem nawet centralke klimy zmienialem. To co mam teraz zrobic ? No ale na komputerze wyskoczyl blad tego sliniczka wiec watpie zeby to byly jakies klapki jak je spradzic ? Bo juz nie wiem co mam robic

    - - - Updated - - -

    Nie ma szans zeby to jakos naprawic bez sciagania deski ? Jak bym chcial to robic to kolo 1500 musial bym dac za to bo sie pytalem w paru miejsach....i teraz nie wiem co robic.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Maateusz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 Turbo
    Postów
    226

    Domyślnie

    Tez nie wiem dokladnie w sumie jak to z tym jest. Bo jak dziala to dziala od wczoraj jezdzialem i blad nie wyskoczyl. Nie wiem podejzewam ze jak sie zawiesi moze jakis silniczek to wyskakuj... nie da sie tego jakos sprawdzi np od rozebarnie podszybia? Po jeden strony podszybia jest ten silniczek co kieruje obiegiem zewnetrznym/wewnetrznym a po drugiej stronie co sie znajduje ?

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Czy wobec takiego błędu da się wyłączyć tryb AUTO i przejść w manual i tak jeździć bez problemu ?

  9. #19
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Czy ten silniczek sterowania temperaturą, o którym jest mowa w tym temacie, może odpowiadać za słabe chłodzenie klimatyzacji? Klima nabita, szczelna, ponoć wartości sprężarki książkowe, a chłód leci taki sobie...

    I mam drugie pytanie dotyczące klimatyzacji. Po jeździe z włączoną klimatyzacją, słychać stojąc przy samochodzie dźwięk jakby coś kapało na rozgrzaną blachę. Takie pss, pss, pss.. Czy to normalne w 166, czy coś jest walnięte?

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    stojąc przy samochodzie dźwięk jakby coś kapało na rozgrzaną blachę. Takie pss, pss, pss.
    Takie wrażenie robi uciekający czynnik.Też u siebie to w tym roku przerabiałem i niby miała być szczelna.Po sezonie było 165gr czynnika zamiast 500.

Podobne wątki

  1. [GT] Problem z klimatyzacją 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 20:39
  2. Problem z klimatyzacją błąd B1951 i B1950
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 11:04
  3. [159] Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez abgx234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:24
  4. Problem z klimatyzacją.
    Utworzone przez marcianno1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 16:46
  5. 1,8TS i problem z klimatyzacją
    Utworzone przez bad boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory