Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Mój problem z klimatyzacją i błąd na ekarnie !

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Czy ten silniczek sterowania temperaturą, o którym jest mowa w tym temacie, może odpowiadać za słabe chłodzenie klimatyzacji?
    Może. Po prostu miesza z ciepłym. Ale to łatwo sprawdzić. Po prostu sprawdź czy dobrze chłodzi jak silnik jest zimny. Wtedy jakby klapa ustawiona nie była to ciepłego nie ma skąd brać.

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    a chłód leci taki sobie...
    Ma być po chwili około 5-8 stopni lecące z kratek.

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Po jeździe z włączoną klimatyzacją, słychać stojąc przy samochodzie dźwięk jakby coś kapało na rozgrzaną blachę. Takie pss, pss, pss.. Czy to normalne w 166, czy coś jest walnięte?
    Trudno powiedzieć co to. Może coś kapie na tłumik? Trzeba by było to zlokalizować na kanale. Sama klima chyba raczej nie będzie wydawać takiego dźwięku. Wydaje mi się, że jeżeli nieszczelność jest na tyle duża, że ją słychać to gazu by nie starczyło na więcej niż kilka- kilkanaście godzin.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Wydaje mi się, że jeżeli nieszczelność jest na tyle duża, że ją słychać to gazu by nie starczyło na więcej niż kilka- kilkanaście godzin.
    Marek,to nie jest tak,że gaz ucieka i syczy.Bo wtedy faktycznie by po kilku godzinach już go nie było.To w skraplaczu ciśnienie się rozpręża,wtedy,gdy czynnika jest już mało w układzie.
    Tak mnie poinstruował kolega Danus.Syczenie-jest oznaka małej ilości czynnika w układzie.
    A po nabiciu klimy ,działała ona normalnie według Ciebie? Czy już wtedy słabo chłodził?
    Bo ja jestem po zabawie teraz z klimą.Zatarł się kompresor.Wymieniałem kompresor (używany) ,parownik (nowy) oraz pełne czyszczenie układu i dopiero nabicie.
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 03-10-2021 o 20:29

  3. #23
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W układzie to tak może być.
    Odnośnie tego dźwięku to jeszcze może być stygnący katalizator. Też może wydawać dźwięki jakby kapała na niego ciecz.

  4. #24
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Po prostu sprawdź czy dobrze chłodzi jak silnik jest zimny. Wtedy jakby klapa ustawiona nie była to ciepłego nie ma skąd brać.
    Na zimnym też słabo chłodzi.


    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Odnośnie tego dźwięku to jeszcze może być stygnący katalizator. Też może wydawać dźwięki jakby kapała na niego ciecz.
    Nie dam sobie nic uciąć, ale wydaje mi się, że ten dźwięk jest tylko po jeździe z włączoną klimatyzacją.

    Czym się różnią te silniczki i który wybrać do V6 po lifcie? Jedne ma numer: 77362657, a drugi 77362654
    https://allegro.pl/oferta/aktywator-...007-7949861354
    https://allegro.pl/oferta/aktywator-...166-8591890541

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Na zimnym też słabo chłodzi.
    Może ktoś pamięta lepiej budowę mieszalnika ale wydaje mi się, że jeżeli na zimnym silniku tak samo źle chłodzi to nie jest wina mieszalnika ani żadnego z ich napędów.

  6. #26
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Może ktoś pamięta lepiej budowę mieszalnika ale wydaje mi się, że jeżeli na zimnym silniku tak samo źle chłodzi to nie jest wina mieszalnika ani żadnego z ich napędów.
    Napisał Rigidigi
    Czy ten silniczek sterowania temperaturą, o którym jest mowa w tym temacie, może odpowiadać za słabe chłodzenie klimatyzacji?
    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Może.
    Sugerowałem się Twoją wcześniejszą wypowiedzią.

    A różnicę w tych silniczkach jesteś w stanie wskazać?

  7. #27
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Oczywiście, mieszalnik może mieć wpływ ale tak jak pisałem, skoro nie ma różnicy na zimnym to znacz że nie jego wina.
    Mieszalnik działa na zasadzie klapy która się przesuwa (obraca) i przekierowuje powietrze na nagrzewnicę (która jest gorąca od płynu chłodniczego). Nie zamyka ona nigdy zimnego i nie odcina nigdy parownika. Tak przynajmniej powinno być, bo przecież jak dajesz ogrzewanie przedniej szyby to leci max gorące i osuszone powietrze przez skraplacz. Wniosek z tego taki, że powietrze idące do auta zawsze idzie przez skraplacz. Teraz tylko kwestia tego czy dalej idzie od razu do kabiny czy jeszcze przez nagrzewnicę.
    Na podstawie tych przemyśleń można wysunąć tezę, że gdy uszkodzona jest klapa (nieszczelna, nie domyka się itd) to schłodzone powietrze częściowo będzie przechodzić przez gorącą nagrzewnicę. Ale, jeżeli ona jest zimna (a taka jest zaraz po odpaleniu) to siła chłodzenia powinna być niezmieniona.
    U Ciebie Sławku jak sam stwierdziłeś nie ma różnicy. A skoro jej nie ma to znaczy że na ogrzanie powietrza nie ma wpływu mieszalnik a po prostu parownik nie osiąga odpowiednio niskiej temperatury. Co się sprowadza do problemu stricte związanego z klimatyzacją a nie tematami pobocznymi.
    Jeżeli przyjąłem złą drogę dedukcji to niech ktoś mnie poprawi.

    Zakładam jednak poprawność wysuniętej tezy. Zakładając że serwisant Ciebie nie okłamał (a mógł) to wykonałbym jeszcze dwa ruchy testowe. Pierwszy łatwy, drugi nie.
    Po pierwsze uruchomiłbym sprężarkę bezpośrednio. Po prostu wziął kabel z plusa aku i dał zasilanie na cewkę. Sprężarka odpali z ominięciem jakichkolwiek czujników i będzie pracować bez przerwy jak długo będziesz dawał zasilanie. Jaka jest zasadność testu? Taka, że może czujnik na parowniku (lub inny) szwankuje i kompresor działa za krótko (za często się wyłącza) przez co parownik nie uzyskuje właściwej temepratury do skutecznego schłodzenia powietrza. Podłączenie na krótko da mu pełną nieprzerwaną sprawność. Jeżeli to właściwy trop to powinieneś po kilkunastu sekundach pracy poczuć mróz nie należy jednak zbyt długo trzymać tak kompresora i należy to robić z manometrami bo jak przegniesz z czasem to wywali zawór bezpieczeństwa i wypuści czynnik.
    Drugi pomysł to zawalony skraplacz. Brudny, zasyfiały, zasłonięty. Wypadałoby się do niego dobrać i sprawdzić drożność kanałów.

    Jednak w Twoim wypadku gdy sam nic nie robisz to ja bym się wybrał jednak do przynajmniej dwóch, trzech innych serwisów klimy i sprawdził poprawność diagnozy bo mam poważne obawy co do prawdomówności tych do których jeździsz
    Musisz niestety odżałować "parę złotych" i pozornie bez celu pojechać do kilku warsztatów z tym problemem - niech się wykażą.

    Odnośnie psykania, syczenia i innych dźwięków jeżeli one są związane tylko i wyłącznie z pracą klimatyzacji to jak najbardziej mogą wskazywać na niewłaściwe napełnienie (lub ubytek) czynnika chłodniczego. Co oczywiście ponownie poddaje w wątpliwość serwis który to diagnozował i robił

  8. #28
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Tak przynajmniej powinno być, bo przecież jak dajesz ogrzewanie przedniej szyby to leci max gorące i osuszone powietrze przez skraplacz
    Drugi pomysł to zawalony skraplacz. Brudny, zasyfiały, zasłonięty. Wypadałoby się do niego dobrać i sprawdzić drożność kanałów.
    A gdzie jest ten skraplacz? Gdzieś przy nagrzewnicy, czy to, to coś przy chłodnicy klimy? Bo chłodnicę mam nówkę, w sensie roczną.

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Pierwszy łatwy, drugi nie.
    Po pierwsze uruchomiłbym sprężarkę bezpośrednio.
    I ten pierwszy sposób to jest ten łatwy? Prawie się rozpłakałem od samego czytania..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Odnośnie psykania, syczenia i innych dźwięków jeżeli one są związane tylko i wyłącznie z pracą klimatyzacji to jak najbardziej mogą wskazywać na niewłaściwe napełnienie (lub ubytek) czynnika chłodniczego. Co oczywiście ponownie poddaje w wątpliwość serwis który to diagnozował i robił
    Wydaje mi się, że Pan nie był prze chujem komandosem w swojej dziedzinie, ale wydawał się być wiarygodny. Powiedział, że trzymał auto pod ciśnieniem godzinę i ani drgnęło, coś tam mi pokazywał gdzie powinny być wskazówki określające to, czy sprężarka pracuje należycie i wg niego jest tip top.

    Pamiętaj, że u mnie regularnie wywala błąd na ICS i od 5 lat nie znalazłem nikogo, kto by był w stanie znaleźć przyczynę.
    Jedyny trop jaki mi pozostał to sterownik klimy, bo ponoć nie da się połączyć z komputerem klimy. Więc może on szwankuje.

    A ten silniczek nawiewu, to jest stówka, więc w zasadzie nie robi różnicy, a zdaje się, że przy wymianie nagrzewnicy będzie go można łatwo podmienić..

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    A gdzie jest ten skraplacz? Gdzieś przy nagrzewnicy, czy to, to coś przy chłodnicy klimy? Bo chłodnicę mam nówkę, w sensie roczną.
    To jest w mieszalniku tak jak nagrzewnica.
    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    I ten pierwszy sposób to jest ten łatwy? Prawie się rozpłakałem od samego czytania..
    To zależy od skali. Za trudne uważam samodzielne zregenerowanie kompresora albo wymianę panewek w silniku
    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    Powiedział, że trzymał auto pod ciśnieniem godzinę i ani drgnęło
    Niestety to nie daje gwarancji. Gdyby trzymał pod azotem dobę to jeszcze może bym uwierzył.
    W Twoim przypadku tak jak pisałem pokusiłbym się o diagnozę w kilku różnych zakładach.
    Cytat Napisał Rigidigi Zobacz post
    A ten silniczek nawiewu, to jest stówka, więc w zasadzie nie robi różnicy, a zdaje się, że przy wymianie nagrzewnicy będzie go można łatwo podmienić..
    No tak, jak przy okazji to pewnie że można.

  10. #30
    ViP Znawca Avatar Rigidigi
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    SB oraz WX..Y
    Auto
    166 Q2 2.5 V6, była 145 1.6TS, była 147 1.6TS
    Postów
    1,108

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To jest w mieszalniku tak jak nagrzewnica.
    Marek, a możesz napisać coś więcej, a najlepiej to dać namiar na jakieś zdjęcie czy coś, jak to wygląda. Może tu jest jakiś trop..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Za trudne uważam samodzielne zregenerowanie kompresora albo wymianę panewek w silniku
    Mam w pracy kolegę, który nie potrafi wymienić wycieraczek. Ja się czuję przy nim ekspertem.. Tak jak Ty przy mnie..

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    No tak, jak przy okazji to pewnie że można.
    Tylko, który silniczek wybrać..

    Mam cynk, że sterowniki klimy różnią się wtyczkami w przed i polifcie. Jak poznać, który jest który?

Podobne wątki

  1. [GT] Problem z klimatyzacją 1.9 JTD
    Utworzone przez Grzesiek w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 20:39
  2. Problem z klimatyzacją błąd B1951 i B1950
    Utworzone przez PPlawski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 11:04
  3. [159] Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez abgx234 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:24
  4. Problem z klimatyzacją.
    Utworzone przez marcianno1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 16:46
  5. 1,8TS i problem z klimatyzacją
    Utworzone przez bad boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory