Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Logi 2.4 JTD analiza

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie Logi 2.4 JTD analiza

    Zrobiłem logi od 1000 do 3500 obr/min, 4 bieg, pedał w podłodze.

    Możecie rzucić okiem?

    Boost pressure przy 2,5 tys obrotów to przeładowanie?

    Czy różnica między ciśnieniem pożądanym a rzeczywistym nie jest za duża?
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez iwok ; 25-09-2012 o 18:22



  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Niestety przeładowanie ...
    Ponadto słabo się wkręca Ci turbina - tu przyczyn może być wiele.
    Ostatnio edytowane przez grzgar ; 25-09-2012 o 18:51
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Węże do i od IC mam nowe. EGR wyciety programowo.

    O to przeładowanie podejrzewam zawór podciśnienia. Wężyki podciśnienia wymieniłem. Przeładowanie pojawia się dosłownie na moment, więc jeśli dobrze rozumiem ideę, kierownice turbo działają tu z pewnym opóźnieniem.

    Ale z grubsza przyczyny tego słabego wkręcania turbiny tkwią w niej samej czy poza?



  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Jeżeli nic z gruszką sterującą geometrią nie robiłeś, to jest duża szansa, że to tylko wspomniany przez Ciebie zawór.
    Co do słabego wkręcania się turbiny - zauważyłeś spadek mocy ?! czy od samego początku, kiedy kupiłeś autko jest tak samo? Zmierzam do tego, że nie zawsze, to co jest pokazywane w "desired boost pressure" musi się zgadzać z aktualnym doładowaniem - jakaś różnica zawsze będzie, ważne żeby doładowanie było zbliżone. Jeżeli czujesz różnicę z tym co kiedyś, a z tym co teraz, to jest szansa, że już turbo coś szwankuje (np. wyszczerbiony wirnik ciepłej strony turbo) - tak długo jak autko dobrze jeździ, to nie zawracaj sobie tym głowy
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Jakiegoś szczególnego spadku mocy nie zauważyłem. Inna rzecz, że od czasu kupna auta m.in regenerowałem wtryski, pompę wys ciśnienia i takie tam różne inne, więc raczej było coraz lepiej.

    Logi zrobiłem, bo po redukcji biegu i pełnym bucie na jakieś 2 sekundy pojawiała się za mną solidna chmura czarnego dymu i to jest pewnie widoczny objaw tego przeładowania.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Raczej na pewno tak. Skoro z autkiem jest / było ok, to wymień wspomniany zawór. Zresztą ten zawór chyba da się sprawdzić FES'em w zakładce testów - powinien ruszać sztangą gruszki.
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Da się sprawdzić czy działa, ale niestety nie da się sprawdzić, czy robi to wystarczająco szybko.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Dzięki grzgar.

    Zastanwiam się jeszcze nad tym elektrozaworem. Żadnych błędów nie ma, więc elektrycznie zawór jest OK. Jednak logi pokazują, że pracuje on w zakresie ok 40 - 75%. Co oznaczają te wartości? Procent otwarcia? Są prawidłowe?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Niestety na to pytanie nie znam odpowiedzi Miałem (chwilowo mam) 2.4 JTD 136 KM - tutaj sterowanie jest mechaniczne, przez samą turbinę...
    Chociaż praca w zakresie 40 - 75 % daje do myślenia. Może warto poprosić któregoś z kolegów z forum, żeby porobił logi u siebie i byś zobaczył jak się zachowuje zawór (solenoid) oraz jego praca ?!

    Ale zastanawiam się nad tym testem w FESie, o którym wspominałem. Uruchomić go, zobaczyć jak zawór pracuje. Sztanga powinna się ruszać z 2 cm ?! Może w gruszce zebrał się syf i nie może zawór nią całkowicie ruszyć ?! A może tylko wężyki do zaworka są popękane, że nie trzyma ciśnienia, żeby ruszać gruszką ?!
    Tylko głośno myślę.

    Może spróbuj podłączyć jakąś pompkę (chyba u Ciebie potrzebna będzie próżniowa) do gruszki i wyeliminuj problem z gruszką - nie sądzę, żeby gruszka się gdzieś odpięła od sterowania geometrią turbiny. Wówczas zostałyby Ci tylko i wyłącznie zawór oraz wężyki.
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Witam,

    Podepnę się pod temat, czy mógłby ktoś rzucić okiem na załączone logi ?

    Na 100% do wymiany jest przepływomierz, zbyt niska dawka powietrza, w logach a także wyraźna różnica przy odpiętym, auto wyraźnie leiej zbiera się z niskich obrotów.

    Z podpiętym tak źle znowu nie jest, po prostu czuć ze koni trochę mniej. Gdyby nie to ze kiedyś zrobiłem logi, nawet bym się nie domyślił że coś jest źle.

    Na odpiętym przejechałem z 200-300 km, wyraźnej różnicy w spalaniu nie zauważyłem. W mieście 8-10 na krótkich odcinkach, w trasie można zejść do 5.5, wskazania ics czasami nawet poniżej tej wartości.

    Co do logów to martwią mnie wartości doładowania, u kolegi wyżej dochodziły one do 2.5k u mnie trochę mniej. Zauważyć można również chwilowe spadki doładowania, czyżby sterowanie łopatek a także często wartość doładowania przewyższa wartość oczekiwaną.

    EGR nie jest zaślepiony, wg logów to nie on jest problemem gdyż wartość spada do 1% przy przyśpieszaniu. Po odpalaniu auta ten bolec wystający z EGR chowa się.

    Innych problemow z autem nie doświadczyłem, wszystko chodzi jak należy. Żadnych innych błędów związanych z silnikiem nie zauważyłem poza tymi od przepływomierza. Kilka dni temu zaświeciła się kontrola trakcji, system abs pokazał błąd C1505 - czujnik skrętu kierownicy ? Auto nie szarpie oraz nie ma problemów z odpalaniem. Posiadam je od kwietnia 2011.

    Rozrząd, filtry olej, shell helix 5w40, wymienione w sierpniu. przebieg wg licznika ~120 000, przebieg w fesie ~114 000.

    To by było tyle, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o odpowiedzi.
    Attached Files Attached Files

Podobne wątki

  1. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez lukas.elk w dziale 147
    Odpowiedzi: 884
    Ostatni post / autor: 15-12-2021, 20:07
  2. Analiza błedów
    Utworzone przez Arbunia86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 14:06
  3. Analiza logów 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:05
  4. analiza logów 1,9 JTDm 16V
    Utworzone przez kajzer w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 16:23
  5. [145] 145 1.9 JTD - analiza wykresów FES
    Utworzone przez fokus145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory