Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Brak świateł STOP

  1. #21
    Guto
    Gość

    Domyślnie

    Witam, miałem 166 przez 9-lat i trochę jej korb poznałem. Na początek, prawdopodobnie jest zwarcie we wiązce która wchodzi z karoserii do klapy bagażnika. Kabelki w tej wiązce na bank z biegiem lat pękają i powodują zwarcia, tak że po pewnym czasie musiałem musiałem je wszystkie poprzedłużać i do końca użytkowania miałem święty spokój (były wcześniej problemy ze światłami pozycyjnymi, ze stopem).

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    AR 166 2.0 V6 TB +BRC
    Postów
    97

    Domyślnie

    Zaraz zwariuje z tymi światłami. Okazało się że w jednej z żarówek przepalił się żarnik odpowiadający za światło stop przez co nie było wogle świateł stop (swoją drogą dziwna sprawa żeby zrobić taki obwód że jak sie jedna przepali to wogle nie ma) wymieniłem żarówke i światła zaczeły działać szczęsliwy wróciłem do domu. Później wychodze mam już wyjeżdzać ale mówie sprawdze jeszcze raz czy działa stop a tu znowu nie ma stopu. Już nie wiem co robić sprawdziłem żarówki (nawet wymieniłem na nowe) i nic, bezpieczniki też wymieniłem i nic. Co może być przyczyną?
    Jutro jeszcze sprawdze żarówki w środkowej wewnetrznej lampie może tam sie jakaś spaliła.
    Może ktoś z was ma jakiś inny pomysł co może być nie tak?

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    mój drogi to samo co innym - wiązka w klapie - na bank pokruszona -połamana remedium to A: wywalić tylną kanapę B: zdemontować osłonę klapy bagażnika C: pod lewym tylnym Głośnikiem rozpiąć instalację D: zdemontować wiązkę z klapy bagażnika (będzie trzeba rozłożuć kostki bo nie wyjdą otworem w klapie- pozaznaczać kolory który kabelek gdzie przychodzi E: odciąć kabelki i dolutować nowe kawałki
    Zaopatrzyć się w lutownicę, przewody 1MM2 w różnych kolorkach kalafonię i termokurczliwe osłonki najlepiej z klejem w środku + 2-3 piwek
    Miłej zabawy

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    AR 166 2.0 V6 TB +BRC
    Postów
    97

    Domyślnie

    może się myle ale przecież światła stop nie sa w klapie bagażnika wiec kable które tak często sie przecierają nie powinny mieć wpływu na stop. źle myśle?
    Ostatnio edytowane przez marios89 ; 26-10-2013 o 20:08

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    masz rację sorki moja pomyłka !

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    AR 166 2.0 V6 TB +BRC
    Postów
    97

    Domyślnie

    spoko. wiec co innego może być przyczyną?




    dziś jak wsiadłem do samochodu to światła znów zaczeły działać, podjechałem w pare miejsc i wszystko było ok, podjeżdzam pod dom i znów nie działają (przestały działać w trakcie jazdy). W którym miejscu szukać przyczyny?
    Ostatnio edytowane przez marios89 ; 27-10-2013 o 17:11

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    może to śmiesznie zabrzmi po mojej ostatniej wypowiedzi ale sprawdź jeszcze raz bezpieczniki - u mnie któregoś razu zniknęły przednie lampy a bezpiecznik ok. podgiąłem nóżki bezpiecznika i prąd wrócił okazało się, że styczniki były podśniedziałe

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Białogard
    Auto
    AR 166 2.0 V6 TB +BRC
    Postów
    97

    Domyślnie

    ja nie tyle sprawdzalem bezpieczniki ale też je wymieniłem i nic to nie dało a poźniej same nie wiadomo czemu światła zaczely swiecic. ale sprawdze jeszcze raz, w koncu to nic nie kosztuje. ale watpie czy to cos zmieni bo prad do czujnika swiatel stopu dochodzi wiec dalej tez powinien

  9. #29
    Guto
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marios89 Zobacz post
    może się myle ale przecież światła stop nie sa w klapie bagażnika wiec kable które tak często sie przecierają nie powinny mieć wpływu na stop. źle myśle?
    Zle, to ma wpływ, taka instalacja. Już to przerabiałem.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Pandaster
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 2.4 JTD 150 KM 2003
    Postów
    48

    Domyślnie

    Odkopuję ten temat bo się nim posiłkowałem jednak problemu nie rozwiązałem. Wczoraj przestały mi świecić światła stopu - obie strony - i pozycyjne z prawej strony. Trzecie światło stopu się świeci. Minutę temu wyciągnąłem wiązkę z klapy i jest cała od kostki w tylnej półce po lewą lampę. Przeczyściłem wszystkie styki, wymieniłem bezpiecznik. Nic nie pomogło. Wyjąłem też zielony moduł świateł, wyglądał ok, ale postaram się poszukać jeszcze jakiegoś na podmianę. Ma ktoś może jakiś pomysł co mogło się jeszcze wydarzyć ? Ew. jest szansa, że wiązka jest cała, nie popękana ani nic, a i tak gdzieś nie łączy ?

Podobne wątki

  1. czasem brak świateł stop'u.
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 19:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  3. Brak świateł stop
    Utworzone przez devil05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 22:42
  4. zwarcie świateł stop
    Utworzone przez kkrzysiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 07:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory