Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Brak świateł STOP

  1. #1
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie Brak świateł STOP

    Witam wszystkich mam problem bo nieświeca mi sie swiatła stopu ale tylko te w błotnikach(karoseri) bo ten pasek z diud swieci jak przyciskam pedał chamulca. miał ktos tak juz, albo ma ktoś jakiś pomysl co to może byc. bezpieczniki sa cale tylko wogule ktore sa od swiateł te pod kierownica czy te w bagazniku.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Witam jest to bezpiecznik nr.1 15A bezpieczniki pod kierownicą

    Alfa i jej ochroniarz

  3. #3
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    tak ale ten bezpiecznik jest caly bo pozycje i diody sie swieca tylko te 2 z karoseri nieswieca

  4. #4
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    No nei chce Cie martwić ale ja do dzis jeżdżę jak na razie na prowizorce , bo u mnie za to świeci cały czas jeden , czy wciskałem pedał hamulca czy też nie . Niestety w 166 jest przechlapany system kontroli przepalania sie żarówek, najprawdopodobniej poszedł Ci komputer tak jak mi . U mnie w ZG taka naprawa to 500 zł.

  5. #5
    jasiu486
    Gość

    Domyślnie

    tak mysle zeby pociagnac prad od diud do tych lamp, co wy na to??

  6. #6
    TomekT
    Gość

    Domyślnie re: Brak świateł STOP

    Cytat Napisał jasiu486
    Witam wszystkich mam problem bo nieświeca mi sie swiatła stopu ale tylko te w błotnikach(karoseri) bo ten pasek z diud swieci jak przyciskam pedał chamulca. miał ktos tak juz, albo ma ktoś jakiś pomysl co to może byc. bezpieczniki sa cale tylko wogule ktore sa od swiateł te pod kierownica czy te w bagazniku.
    Jezeli swieca ci sie diody ze srodkowego swiatla stopu to urzadzonko od sterowania swiatlami masz raczej w porzadku. Sprawdz czy masz napiecie na bocznych lampach stopu. Najpierw styki w mocowaniu zarowki - jeden z drugim - czy pojawia sie napiecie (skoro nie swieca to zapewne nie), a nastepnie jeden styk z masa i drugi styk z masa (byle bys ich nie zwarl podczas sprawdzania bo mozesz spalic komputer od swiatelek). Podejrzewam ze masz problem z "-" - generalnie stopy powinny miec polaczenie z masa z lewej strony pod tylna lampa (tak wynika ze schematu).

  7. #7
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Nie radze tak kombinować ! ja zrobiłem to samo tzn. najpierw miałem brak lewego stopu , więc koziołek mądra głowa postanowił wziąć prąd z prawego bo świecił. C óż sie okazało? po około 2 tyg. przychodze na parking a stopy sobie świecą oba czy przyciskam pedał stopu czy nie . A ponieważ byłem w przededniu wyjazdu na wczasy, nie bawiłem się długo tylko szybka prowizorka i heja!. No ale przed wyjazdem jeszcze szybko skoczyłem do fahmana z dziedziny elektryki samochodowej , gzdi ekomputer to itegralna część systemu. Facet po usłuszeniu odemnie objawów , postawił szybka diagnozę - komputer , stwierdził , że nausówał się w alfach tych usterek już kupe.

  8. #8
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    TomekT, Mistrzu mam prośbę chwalisz sie ze widziałeś schemat elektryczny AR166 , czy mógłbyś go przesłać na maila ??

  9. #9
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomekT
    masz problem z "-" - generalnie
    No właśnie.
    Spróbuj podciągnąć drugą "masę".
    I sprawdź czy zadziałają.
    A potem popraw ta fabryczną.

  10. #10
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Powtarzam do puki nie będziesz pewny przyczyny nie baw się z eksperymentami bo posadzisz następny podzespół chroniony przez komputer, np. wycieraczki, światła mijania itd. Jedyne rozsądne wyjście to wizyta u fachowca, lub układ zastępczy czyli : zwieracz przy pedale - przekaźnik - bezpiecznik - + aku - żarówka stop L i P powrót do zwieracza przy pedale stop. Masy sobie zorganizuj jak chcesz ja dla pewności też wziąłem bezposrednio z aku.

Podobne wątki

  1. czasem brak świateł stop'u.
    Utworzone przez demonobiker w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 19:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  3. Brak świateł stop
    Utworzone przez devil05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 22:42
  4. zwarcie świateł stop
    Utworzone przez kkrzysiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 07:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory