Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dziwny wyciek płynu chłodniczego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie Dziwny wyciek płynu chłodniczego

    Witam. Od niedawna ubywa mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego. Po oględzinach zauważyłem ze jest mokra przekładnia kierownicza. Po wejściu do kanału znalazłem wyciek. W przegrodzie grodziowej silnika z kabiną w dolnej części jest taki plastikowe cudo.Wygląda ja rurka spłaszczona na końcu ,tam spływa mi ten uciekający płyn. Co to jest i od czego służy. Tak pomyślałem że jest to jakiś spływ płynu w razie rozszczelnienia nagrzewnicy ale nie jestem pewien. Może ktoś wie co to jest i dlaczego tam spływa ten płyn.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego, na 100% uszkodzona nagrzewnica.
    Ta spłaszczona rurka to główny spływ wody z podszybia.
    Radzę przeczytać posty o wymianie nagrzewnicy, kupić nową (ok. 100,-zł) i wymienić.
    Niestety jak poczytasz, to wymiana nie jest prosta i wymaga ok. 8 h roboty.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Spłaszczona rurka to odpływ ze skraplacza klimatyzacji i wyciek nagrzewnicy może tu być widoczny.

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar darekd24
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    sosnowiec
    Auto
    166 T.S 2.0 2001 16V progression
    Postów
    80

    Domyślnie

    4 godz mi zajeło bez rozpinania klimy

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekd24 Zobacz post
    4 godz mi zajeło bez rozpinania klimy
    Darek a pamietasz co po kolei robiłeś? Wiem , że jest manual w dziale zrób to sam , ale im więcej opinii praktyków tym lepiej. U mnei nic nei cieknie ale profilaktycznie chyba za jakiś czas wymienię ta nagrzewnice.
    [C

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    alfa romeo 166 2.5 v6 2004. 159 2.4 jtd sw 2006
    Postów
    572

    Domyślnie

    manual jest bardzo dobrze zrobiony jedyny problem stwarzają nakrętki od przegrody są to duże plastiki , mam małe ręce a zajęło ni to osiem godzin a rozpięcie klimatyzacji poza 2.0 ts jest niezbędne ,
    warto się wyposażyć w ściągacz do wycieraczek - na allegro po ok 27ziko

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    33

    Domyślnie

    Czyli w 2,4 jtd bede musiał rozpiąć klime ? Tak myślałem żeby na początek użyć środek w płynie do uszczelniania chłodnic. (oczywiście w mniejszej ilości niż zalecają). Może to by pomogło(ktoś już to przerabiał ?). Jeżeli nie pomoże to wtedy demontaż nagrzewnicy.

    - - - Updated - - -

    Każdy pisze że powinno być mokro pod konsolą środkową i że jest dziwny zapach w samochodzie oraz że parują szyby. To również zauważyłem że jak w siadam do samochodu szyby są bardzo zaparowane ale tylko gdy jest zimno np. jesień,zima. Pod konsolą środkową mam sucho i zapach w aucie jest oki.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar darekd24
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    sosnowiec
    Auto
    166 T.S 2.0 2001 16V progression
    Postów
    80

    Domyślnie

    umnie nie bylo mokro w samochodze za konsola mialem zato mokro pod filtrem przeciw pyłkowym , no i ubytek lekki dlatego zaczolem szukac

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    166 2.0 T.S. 1998r
    Postów
    57

    Domyślnie

    przyłącze sie do tematu, ponieważ ostatnio zauważyłem, że też mi ubywa płynu. po ostrzejszej jeździe tak powyżej 130 na trasie zapala się czerwony wykrzyknik w kółku. na początku myślałem, że to brak oleju, ale wczoraj zatrzymałem się, dolałem oleju i po kilku kilometrach znowu się zapaliła kontrolka. zauważyłem, a raczej poczułem, że przy hamowaniu silnikiem przy otwartej szybie pasażera coś zaczęło smierdzieć. dziś rano chciałem sprawdzić olej, ale było go na maxa, spojrzałem na zbiorniczek wyrównawczy i zauważyłem, że płynu jest o wiele mniej niż było przed wyjazdem (ciągle ponad min. ale poniżej zgrzewu zbiorniczka). oprócz ubywania płynu i tej kontrolki i smrodu na hamowaniu silnikiem nie zauważyłem innych objawów. też mi kapie ze ścianki grodziowej, ale gość od klimy i mechanik mówią, że to woda z klimy. jakieś sugestie? co sprawdzić , żeby potwierdzić albo wykluczyć nagrzewnicę?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfa147
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 150 KM
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lorek Zobacz post
    Czyli w 2,4 jtd bede musiał rozpiąć klime ? Tak myślałem żeby na początek użyć środek w płynie do uszczelniania chłodnic. (oczywiście w mniejszej ilości niż zalecają). Może to by pomogło(ktoś już to przerabiał ?). Jeżeli nie pomoże to wtedy demontaż nagrzewnicy.

    - - - Updated - - -

    Każdy pisze że powinno być mokro pod konsolą środkową i że jest dziwny zapach w samochodzie oraz że parują szyby. To również zauważyłem że jak w siadam do samochodu szyby są bardzo zaparowane ale tylko gdy jest zimno np. jesień,zima. Pod konsolą środkową mam sucho i zapach w aucie jest oki.
    U mnie w 2.4 JTD poszło bez rozpinania klimy, także da się. Trzeba tylko powypinać rurki z uchwytów/zatrzasków. Wyjętą nagrzewnicę klimy stawiasz wtedy na silniku i bierzesz się za wyjmowanie nagrzewnicy wody.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:32
  2. AR 156 1.9 JTD 8V wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Kubasinski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 20:12
  3. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 16:47
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 17:19
  5. wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory