Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Ustawienia klimatyzacji. Nie zapamiętuje trybu ECON

  1. #1
    sqniasty
    Gość

    Domyślnie Ustawienia klimatyzacji. Nie zapamiętuje trybu ECON

    Witam!Mam pytanie odsnosnie serowania klimatyzacja w alfie 166. Jak mniemam przycisk ECON sluzy do tego aby wylaczyc klimatyzacje w naszym samochodzie. Gdy przycisne przycis a na wyswietlaczu pojawi sie on podswietlony, klimatyzacja w samochodzie powinna nie chodzic. Problem w tym, ze samochod nie zapisuje ustawiem i po zgaszeniu i ponownym odaleniu funckja econ nie jest zaznaczona. Jest to dosc uciazliwe i niewydaje mi sie aby to tak mialo dzialac? Srawdzalem inne ustawienia tj. auto czy tez full auto oraz MAN. wszystko to zapisuje komputer i ustawienia zostaja po zgaszeniu samochodu jest tylko problem z ta opcja. Jesli sie mysle to prosze mnie poprawic, badz jesli ktos ma jakis pomysl prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-01-2013 o 21:11

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Tak właśnie jest - ten typ tak ma. Domyslnie jest ustawiony tryb auto po to aby system jak najszybciej osiągnął zadaną temperaturę. Jest to skorelowane pomędzy kierunkiem i siłą nawiewu, włączoną bądż wyłaczoną sprężarką a nawet czujnikiem nasłonecznienia który nasze belle również posiadają. Automat tym wszystkim steruje w taki sposób żeby temperatura odczuwalna która panuje w kabinie była taka jak na wyświetlaczu. Ja raczej nie korzystam z funkcji ECON

  3. #3
    sqniasty
    Gość

    Domyślnie

    mhm czy gdy nawet zmienie ustawienia na man to i tak ten econ nie bedzie sie zapisywal? Troche to smieszne ale co poradzic

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    tylko po co w zimie wyłączać sprężarkę / włączać tryb ECO? sprężarka ma za zadanie schładzać powietrze do niższej temperatury od powietrza na zewnątrz pojazdu, zresztą i tak nie schłodzi poniżej 5 stopni (coś koło tego).
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    Ostatnio coś szukałem na forum i właśnie była mowa ze sprężarka nie włącza się poniżej 5st. C
    czyli w zimie teoretycznie nie będize działać

    a ja u siebie cały czas mam auto i nie przeszkadza mi to w niczym - to spalanie nie wiadomo jak nie wzrośnie przecież...
    Zmieniam tylko zeby dmuchało na szybe przednią zamiast na nogi i jest gitara


    A u was też nadmuchy włączają sie dopiero po jakimś czasie np rano po odpaleniu silnika?
    Bo u mnie jak odpale silnik włącze osuszanie przedniej szyby to dmuchawa na max włącza sie dopiero po jakimś czasie...
    Tak jakby musiało odpowiednią temp silnika osiągnąć czy cos takiego?
    Istnieje taka zależność czy to u mnie cos nie halo?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    sprężarka w trybie AUTO nie włączy się ponieważ komputer jej nie włączy. Jeśli masz ustawiony nadmuch w trybie FULL Auto to wszystko ok, nie pamiętam jak w pozostałych trybach.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2
    Postów
    438

    Domyślnie

    Jak było ciepło, ale klima nie była potrzebna, to jeździłem właśnie w trybie ECON i o ile dobrze pamiętam, po ponownym odpaleniu auta ustawienie było zapamiętane. Wg mnie przy obecnych temperaturach tryby FULL i AUTO działają tak samo, ponieważ sprężarka i tak nie włączy się.

    Cytat Napisał konrad251 Zobacz post
    A u was też nadmuchy włączają sie dopiero po jakimś czasie np rano po odpaleniu silnika?
    U mnie jest to samo i raczej jest to normalne zachowanie właśnie po to, aby silnik jak najszybciej się nagrzał. Jak osiągnie jakąś wyższą temp. to zaczyna dopiero dmuchać mocno, aby wtedy osiągnąć żądaną temp. wnętrza.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Cezy
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    166 2.4jtd 2001r
    Postów
    108

    Domyślnie

    W moim przypadku komputer zapamiętuje wszelkie wcześniejsze ustawienia. A z odszranianiem przedniej szyby jest tak samo, że po chwili startuje. A jak u Was z temperaturą? U mnie mimo, że wskazówka jest na 90 stopni, powietrze jak jest mrozik nie leci zbyt gorące...

    - - - Updated - - -

    Mimo ustawienia HIGH

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar konrad251
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Leżajsk / Dublin
    Auto
    166 - Była
    Postów
    873

    Domyślnie

    U mnie sie nagrzewa (jak juz się właczy) bardzo sprawnie i szybko
    i jest cieplutko w aucie

    - - - Updated - - -

    ale temp wody w aucie jest trochę niższa niż 90st.
    Wskazówka jest trochę niżej ale to pewnie dlatego ze przeważnie jak jeżdżę to w trasie od razu i z ogrzewaniem więc moze silnik się chłodzi za bardzo?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Cezy
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    166 2.4jtd 2001r
    Postów
    108

    Domyślnie

    Pewnie nagrzewnicę mam zakamienioną, albo poprzedni właściciel wlewał jakiegoś uszczelniacza...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 17:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 22:05
  3. Włączenie trybu B w Navi Connect
    Utworzone przez Maru93 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-12-2012, 21:50
  4. Econ i problem z Webastem
    Utworzone przez mario339 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 08:46
  5. Przycisk ECON
    Utworzone przez Konrado w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2007, 05:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory